Na co šáhne, to zničí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Tulačka22
Kecalka 138 příspěvků 08.05.19 10:39
Na co šáhne, to zničí

Ahoj.
Mám syna, má 2 a čtvrt roku. Na co šáhne to rozbije. Zničí všechno. Hračky, elektroniku, nočník, vanu, lampičku, skříně, oblečení. Prostě zlikviduje naprosto všechno. Nepomáhá vysvětlování, ukazování, zlost,… Prostě nic. Musím mu pirát stát za zadkem a říkat na to nešahej, to s tím nedělej, seď u toho chvilku, ať to nerozliješ. Stejně ať nabádám jakkoliv, že to může rozbít či ho varuji, stejně jde a udělá to. S mladším synem cvičíme vojtovku, musím se mu občas věnovat naplno, protože měl poporodní úraz. Všechny hračky má rozbité, knihy roztrhané a zničené. Ten kluk není prostě vůbec opatrný. Je to tak od té chvíle co se kdy začal projevovat a vůbec se to nemění. Nemůžeme ani šetřit na renovaci a opravu domu, protože většina peněz přijde obvykle na to co rozbije. S rozmlácenými věcmi si samozřejmě hrát nechce.
Má to někdo taky tak? Jak to řešíte? Tresty, výhrůžky, domluvy… Vše se míjí prostě účinkem. Syn ani moc nemluví, spíš ukazuje a říká sotva 10-20 slov. Často jen krčí rameny, že nerozumí nebo neví. Už si začínám říkat, že z toho ani nevyroste.

Příspěvek upraven 08.05.19 v 10:43

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Jogrr
Závislačka 4858 příspěvků 08.05.19 10:41

Nemuze to byt, ze zarli na mladsiho a takto se dozaduje pozornosti?

Tulačka22
Kecalka 138 příspěvků 08.05.19 10:46

@Jogrr dělal to ještě dřív, než se vůbec malý narodil. Navíc vždy když mladšího uspím jdu a věnuji se výhradně staršímu. Jednou týdně s ním chodím sama na plavání a i jednou týdně chodíme spolu sami ven, aby mě měl jen sám pro sebe. Když má mladší dobrou náladu, Sednu si a hrají si se starším, mladší jen kouká a třeba papá.

Enmamma
Závislačka 3887 příspěvků 08.05.19 10:58

Jestli ti to pomůže, tak v tom nejsi sama. Mám dvě děti, 5 a 4 roky. Mladší je opožděný. Je to už sice trochu lepší, ale oba jsou kolikrát stále jak demoliční četa. Měli jsme různá období - svlékání se a čůrání cíleně do postelí v celém bytě, trhání tapet, dloubání děr do zdí, cílené vylévání sladkých šťáv na koberce a občas i do bedýnek s hračkami, rozbíjení hraček (to ale spíš přičítám zvídavosti a zkoumání), teď u mladšího je období házení jídla z mističek po zemi - a tak občas nacházím sušenky, bonbóny nebo kousky ovoce po celém obýváku. Myslela jsem si, že starší už z toho vyrostl a včera urval kus tapety s obrázkem v dětském pokoji. Za trest jsem s ním nešla ven na písek. Co poradit? Trpělivost, neřvat a nezbláznit se.

Tulačka22
Kecalka 138 příspěvků 08.05.19 11:03

@Enmamma já se dneska už neudržela. Venku krásně, chtěla jsem kluky rychle vzít ven. Nejdříve jsem chtěla poklidit trochu v bytě. Za tu půl hodinu rozbil reprák u počítače, rozlil vodu na gauči, utrhl dveře od skříňky. Nevydržela jsem a musela jsem ječet jak hysterka. Pak jsem ho odvedla stranou a za trest nechala sedět v pokojíku. Když jsem přišla byl rozlity nočník. Mě z něj hrabe. Snažím se ho nebít. Stydím se, ale jednu dostal. :oops: dnes jsem fakt na konci sil a říkám si, že ho dnes asi fakt zabiju :(

Jogrr
Závislačka 4858 příspěvků 08.05.19 11:08

@Enmamma tak toto uz mi prijde jako nevychovane dite.

Lenka_Hal
Echt Kelišová 9077 příspěvků 08.05.19 11:09

Dela to naschval nebo je tak nejak neohrabany? V tomhle veku deti hodne napodobuji. Mam dceru stejneho veku a vetsinu jejiho hrani zabira to, ze se s vecma snazi manipulovat tak jak to videla u nas. Knizkama listuje, jen obcas trosku silneji, nocnik nese vylit, jen ji to treba vyklouzne, vidi hrnek na stole, vezme a HODI ho do drezu, atd…

Enmamma
Závislačka 3887 příspěvků 08.05.19 11:11
@Tulačka22 píše:
@Enmamma já se dneska už neudržela. Venku krásně, chtěla jsem kluky rychle vzít ven. Nejdříve jsem chtěla poklidit trochu v bytě. Za tu půl hodinu rozbil reprák u počítače, rozlil vodu na gauči, utrhl dveře od skříňky. Nevydržela jsem a musela jsem ječet jak hysterka. Pak jsem ho odvedla stranou a za trest nechala sedět v pokojíku. Když jsem přišla byl rozlity nočník. Mě z něj hrabe. Snažím se ho nebít. Stydím se, ale jednu dostal. :oops: dnes jsem fakt na konci sil a říkám si, že ho dnes asi fakt zabiju :(

Jsem na tom někdy podobně. Ale mám pocit, že se to zlepšuje. Starší kluk je ve školce oblíbený, učitelky ho milují a sdělili mi, že je to hodný tichý chlapec a mě málem vypadly oči z důlků, protože jsem měla pocit, že mluví o někom jiném. :mrgreen: Ale zjišťovala jsem na internetu, proč ti naši kluci tak zlobí a řvou furt jak na lesy a psychologové krom jiného říkají, že to může signalizovat, že se doma cítí dobře v bezpečí a cítí se milovány, tak upouští páru, kterou si jinde upouštět dovolit nemohou. Takže jsem milovaná teta (máme je v pěstounce) a je jim doma dobře, což potvrzují i vyšetření u psycholožky. Někdy si říkám, jestli by mi nebylo líp, kdyby té lásky bylo méně. :mrgreen:

aleba
Ukecaná baba ;) 1367 příspěvků 59 inzerátů 08.05.19 11:12

A dělá to záměrně nebo se prostě třeba o ty dvířka opře a ulomí „omylem“?
A rozhodně bych mu nekupovala nové hračky, pokud si je úmyslně zničil

Enmamma
Závislačka 3887 příspěvků 08.05.19 11:14
@Jogrr píše:
@Enmamma tak toto uz mi prijde jako nevychovane dite.

Může to tak vypadat, kluci ale prožili hodně ošklivý začátek života a my je z těch následků taháme. Lásku ale projevit už umí a milují se i navzájem.

aleba
Ukecaná baba ;) 1367 příspěvků 59 inzerátů 08.05.19 11:15

Co je pro ně největší trest? Pokud mu plácneš přes zadek a je mu to šumák, míjí se to účinkem. Rozbitá hračka = jiná nebude. Naschvál rozbité dvířka = nebude večerníček, nebude bombon, pokud rád mlsá…

Tulačka22
Kecalka 138 příspěvků 08.05.19 11:23

Já si spíš myslím, že je nešikovný, neohrabaný a ještě chvilku ani neposedí. Takový slon v porcelánu. Trochu jako jeho otec. Příklad: syn sedí u stolu u pohádky. Šťouchne do repraku, já ho nabádám, že ne. Tak ho chce položit a přitom si všimne drátu a začne do nich šťouchat.
U vany zase jednou zakopl a vylitl plastový kryt z boku. Přitom jsme to nedávno lepili. No samozřejmě kryt ulítl a rozlámal se :pocitac:

Tarjei
Závislačka 4897 příspěvků 08.05.19 11:27

A vyviji se normalne?

Tulačka22
Kecalka 138 příspěvků 08.05.19 11:38

@Tarjei tak kromě toho, že nemluví a slovo ne pro něj neexistuje, tak si myslím, že je to normální zdravé dítě.

Tarjei
Závislačka 4897 příspěvků 08.05.19 11:41

@Tulačka22 ukazuje? Kouka do oci? Slysi na jmeno?

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama