Na co se očkujete vy dospělí?

1716
23.7.13 14:49

Na co se očkujete vy dospělí?

Ahoj holky, jen tak pro zajímavost bych se chtěla zeptat, na co se očkujete vy dospělí?
Já samozřejmě pořád řeším malou, co jí naočkovat a co ne. A teď jak jsou ty klíšťata, tak jsem přemýšlela, jestli si neechat encefalitidu. Jinak já teda teď mám jen tetanovku, i tu už asi prošlou :oops: Tak spíš jen uvažuju, zda to nějak pořešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

58857
23.7.13 14:52

Kámoši právě psali, že ruší koncert, jeden má díky klíštěti zánět mozkových blan :zed: takže zvažuju klíšťovku. Jinak kromě tetanovky nemám nic.. ale dítě má klíšťovku od 3 let..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
378
23.7.13 14:54

Já taky nemám nic. V práci nás chtěli zadarmo očkovat proti chřipce, ale já jsem i to odmítla. Ani se očkovat nechystám. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

Každý měsíc vakcinu na alergii - to je pro mé tělo docela zátěž, i když už chodím 4-tý rok.
Jinak z klasického máme my dospělí na klíšťovku - klíšťata jsou naši kamarádi od jara do podzimu.
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
11692

Já byla naposled očkovaná asi před 7 lety, přemýšlela jsem, že si dojdu na nějaké přeočkování, ale pak jsem to zamítla… Nechce se mi do sebe cpát další sajrajty..

Jinak syn má jen „povinné“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50169

Zrovna mi propadá klíšťovka, musím se přeočkovat… pak tetanovku a jinak nic. Jó, až konečně vymyslej očkování proti borelióze, půjdu do něj hned.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22697
23.7.13 14:55

Já uvažuju jak pro děti tak pro sebe o klíšťovce, mám z klíšťat opravdu panickou hrůzu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13802
23.7.13 14:55

Hep. A a B (kvůli práci) a klíšťovku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58857
23.7.13 14:58

Aha, vidíš, ještě hep A a B, ale to jsem dostala jako podmínku kvůli práci, takže odmítnout nešlo.. by mě jinak nevzali :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2892
23.7.13 14:58

Encefalitidu. Trávím dost času u rodičů na zahradě a skoro vždycky mám klíště (na naší zahradě nikdy), navíc je to riziková oblast. A taky mám známou, která strávila rok léčením, fuj fuj.
Pak mám hepatitidu A, to bylo kvůli cestování, v ČR bych na to kašlala. A v práci nám dávali zadarmo každý rok chřipku, to jsem chodila, ale asi bych za to neplatila, teď doma na to kašlu.
Dcera má jen povinná očkování, na encefalitidu se zeptám, ale má ještě čas, zatím repelent na kalhoty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14857
23.7.13 15:04

Nedavam si nic, jednou jsem mela chripku a nikdy vic! Klistata na me nikdy moc nesly, az letos u nasich, to se mi teda moc nelibilo.

tetanus uz si asi nedam, jeste si poradne proctu jak je mozne ho chytit, ale jednou jsem narazila na clanek, kdy pisi, ze se jedny o jedno z nejzbytecnejsich ockovani :nevim:, ze se da tetanu snadno zabranit ATB, kdyz se jedna o nejake hluboke poraneni. Ale nemuzu ten odkaz najit, na wikipedii jsem zase nasla jine informace, cert aby se v tom vyznal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.7.13 15:05

@petulatko
Hep B, a klíšťovku, hned jak bude malé přes rok, tak klíšťovku dostane taky, aby byla už příští rok chráněná.

• Citovat
  • Upravit
Anonymní
23.7.13 15:06
  • Citovat
  • Upravit
11296
23.7.13 15:11

Holky, jen takovej postřeh, bydlíme na vsi, v trávě, v lese jsme furt, a od tý doby, co pijeme denně sklenici piva, jsme měli já i přítel klíště letos jednou! Takže za mě pivo :pankac:, rozhodně lepčí než vakcina :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.7.13 15:13

@LucijeS
:pankac:
To se říká i o komárech, a také to není pravda.

Znám kluka co to prodělal, a tohle je nemoc, co bych fakt nikdy nechtěla :poblion:

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama