Na co se zeptat gynekologa?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

untoldnecessaryevil
Povídálka 38 příspěvků 23.08.18 15:36
Na co se zeptat gynekologa

Zdravím, s přítelem bychom rádi mimčo a snažíme se o něj.. jenže můj gynekolog mi řekl že jsem pravděpodobně neplodná a nevím ani podle čeho usuzuje.
Naposledy když jsem u něho byla v červnu tak říkal že sliznice je ok a měla bych dostat menses, také jsem to dostala a od té doby nic.
Menses jsem měla vždy 2× ročně a tento rok jsem ji měla 3×, ale jak píšu.. poslední byla 7.6 a zase nic..
Byla jsem v neděli na ambulanci a tam jsem měla zřejmě vše v pořádku.. jen tam bylo psané děloha AVF s EM echem 5mm což nevím co znamená.
Na úterý jsem objednává ke svému obvodnímu a já vůbec nevím co mu mám říct a jak to začít řešit..
Děkuji za odpovědi a rady :srdce:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

tininas
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 23.08.18 15:40
@untoldnecessa­ryevil píše:
Zdravím, s přítelem bychom rádi mimčo a snažíme se o něj.. jenže můj gynekolog mi řekl že jsem pravděpodobně neplodná a nevím ani podle čeho usuzuje.Naposledy když jsem u něho byla v červnu tak říkal že sliznice je ok a měla bych dostat menses, také jsem to dostala a od té doby nic.
Menses jsem měla vždy 2× ročně a tento rok jsem ji měla 3×, ale jak píšu.. poslední byla 7.6 a zase nic..
Byla jsem v neděli na ambulanci a tam jsem měla zřejmě vše v pořádku.. jen tam bylo psané děloha AVF s EM echem 5mm což nevím co znamená.
Na úterý jsem objednává ke svému obvodnímu a já vůbec nevím co mu mám říct a jak to začít řešit..
Děkuji za odpovědi a rady :srdce:

Mé rady:

a/ Změň gynekologa.

b/ A nevím kolik Ti je, ani jak dlouho se snažíte, ale hledala bych dobrý CAR (Centrum Asistované Reprodukce).

LenkaHl
Stálice 100 příspěvků 23.08.18 15:40

Nejsem gynekolog, ale asi tuším podle čeho usuzuje. Pokud máš menstruaci jen 2× do roka, jak říkáš letos 3×. Tak to není moc normální. Víš alespoň čím je to způsobené?

VeHE
Závislačka 4118 příspěvků 23.08.18 15:41

@untoldnecessa­ryevil Změnit gynekologa, asi není úplně v pořádku, že neřeší MS, která v podstatě není :nevim:

untoldnecessaryevil
Povídálka 38 příspěvků 23.08.18 15:43

@tininas gynekologa změním pokud nic nezačne dělat ani tentokrát .. má poslední šanci.
V prosinci mi bude 20 a určitě se po něčem mrknu, děkuju :oops:

untoldnecessaryevil
Povídálka 38 příspěvků 23.08.18 15:44

@LenkaHl no prý údajnou neplodností nemám menses .. začala jsem brát kontryhelový čaj tak uvidím

untoldnecessaryevil
Povídálka 38 příspěvků 23.08.18 15:45

@VeHE uvidím v úterý co mi poví hezkého a jestli se to nepohne tak se kouknu po jiném .. už mě to fakt štve

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.08.18 15:47

Tak k početí dítěte je v první řadě důležité, aby tvoje tělo správně fungovalo, což nefunguje. Máš vůbec ovulaci a jestli ano tak jen 2 x do roka? Změnila bych ho hned pokud menstruuješ dvakrát do roka a nevíš proč, to už se mělo dle mě dávno zjistit

untoldnecessaryevil
Povídálka 38 příspěvků 23.08.18 15:52
@Anonymní píše:
Tak k početí dítěte je v první řadě důležité, aby tvoje tělo správně fungovalo, což nefunguje. Máš vůbec ovulaci a jestli ano tak jen 2 x do roka? Změnila bych ho hned pokud menstruuješ dvakrát do roka a nevíš proč, to už se mělo dle mě dávno zjistit

Nevím vůbec jestli ovuluji .. nevím ani co je nejlepší na zjištění :?
Fakt mě to štve už :,(

histep
Závislačka 3458 příspěvků 23.08.18 16:01
Zdravím, s přítelem bychom rádi mimčo a snažíme se o něj.. jenže můj gynekolog mi řekl že jsem pravděpodobně neplodná a nevím ani podle čeho usuzuje.
Naposledy když jsem u něho byla v červnu tak říkal že sliznice je ok a měla bych dostat menses, také jsem to dostala a od té doby nic.
Děkuji za odpovědi a rady :srdce:

Pokud máš MS 2× do roka a nevíš podle čeho usuzuje na tvojí neplodnost, tak si něco přečti o reprodukci.
Pak si najdi buď nového gynekologa, který začne řešit tvůj cyklus, nebo rovnou CAR, protože tam na 99% stejně skončíš.

LenkaHl
Stálice 100 příspěvků 23.08.18 16:02

Pokud chceš zjistit zda ovuluješ, tak je možné si na to koupit v lékarně test. Ale jak už tady všechny podotkly, tak pro početí je v první a nejdůležitější řadě důležité aby tvé tělo správně fungovalo.

histep
Závislačka 3458 příspěvků 23.08.18 16:05
Nevím vůbec jestli ovuluji .. nevím ani co je nejlepší na zjištění :?
Fakt mě to štve už :,(

Po ovulaci následuje menstruace, takže ovuluješ tolikrát do roka, kolikrát máš MS.
Co chtít po gynekologovi? Ultrazvuk vaječníků a hormonální profil. Nejčastější příčinou takových problémů bývá PCOS.

untoldnecessaryevil
Povídálka 38 příspěvků 23.08.18 16:05

@histep děkuju za odpověď :oops:

untoldnecessaryevil
Povídálka 38 příspěvků 23.08.18 16:07

@histep pokud PCOS jsou cysty, tak ty prý nemám.

untoldnecessaryevil
Povídálka 38 příspěvků 23.08.18 16:11

@LenkaHl děkuju .. asi rovnou mrknu na CAR a nebo budu požadovat po mém gynekologovi ultrazvuk vaječníků a hormonální profil

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Janeček se sápal po Brožové, ta uhýbala, až se se málem zlomila v pase

Patří k nejobávanějším producentům Česka a bývaly časy, kdy mávnutím prstu... číst dále >

Vyhrál v Milionáři, do roka vraždil: „Donutila mě Hepnarová,“ vysvětloval lesní vrah Kalivoda

V roce 2004 byla soutěž „Chcete být milionářem?“ na vrcholu popularity.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >