Na co všechno má otec nezletilého nárok

Anonymní
16.12.19 07:14

Na co vše má otec nezl. Narok

Dobre ráno, maminky mám dotaz.
S bývalým partnerem máme spolu 6 leteho syna kterého mám v péči a otec si syna bere sudy víkendy jak je rozhodnuto soudem. Stalo se pravidlem, že syna dostává jak si řekne nikoliv jak je uvedeno v rozsudku. V létě ho měl i dvakrát po sobě týden i přesto, že čas s otcem netravil,, protože byl otec v práci udiz byl s babičkou a dědou. Aby jsme před dítětem byli vzorni rodiče kteří jsou schopni se domluvit tak se snažím otci a i jeho rodičům umožnit co si vzpomenou. S otcovy strany, ale toto není naopak když je syn nemocný je kolem toho zle, že mu ho nechci dávat apod. Došel k tomu, že po 3.5 letech chce syna na Vanoce(letos vycházejí na úterý v sudym týdnu) s tím, že 24.si syna v 8 ráno převezme a přiveze ho 26.vecer.uz mám zjištěno od soc. Pracovnice, že pokud v rozsudku nejsou tyto věci uvede hold má smůlu, když nejsme schopni se domluvit. Díky tomu, že nehodlám ustoupit tak mi před synem vyhrožuje, řve na mě… Zdá se Vám to normální, když jaký koliv svátky a vše kdy má být rodina pohromadě otec dělá toto? Mám ještě mladšího syna, byli by to děti v podstatě 1.spol.Vanoce kdy i ten mladší z toho trošku něco už bude mít. Dále pak tedy když dle otce spol. Syn nemůže jet k babičce (mě matce) jak to mám své matce vysvětlit, že vnouce neuvidí, když má pod dlouhé době alespoň dva dny volna na vnouce se těší? Bydlíme cca 100 km od mé matky tudíž jistě chápete že nelze jezdit 200 km několikrát v měsíci. Navíc otec si chce zažádat o úpravu styku s dítětem což odpovídá pouze víkendy. To opravdu babička má matka nemá nárok na své vnouce a musejí ji stačit fotky? Vysvětlete mi prosím někdo kde Teda dělám chybu, když otci dítěte neustále ustupují a on mi pak vyčítá že vykend kdy ho měl mít jsem syna chtěla doma, aby oslavil s bráchou 1.narozeniny..podotykam, ze když syna ve výjimečných případech chi v období kdy ho má mít otec, otci nabízím pak lichý víkend kdy si přijede o minimálně 4 hodiny dřív než by měl. Je opravdu toto normální? Jsem opravdu tak nemožná, že nevyhovym na Štědrý den kdy ho vůbec mít nemá?
Ještě by mě zajímalo.. S manželem jsme toto řešili s tím, že je možné že bývalý si dá žádost k soudu.. Manžel aniž by se mě na cokoliv zeptal tak hned ze si vezme volno, že tam musí být semnou (než aby Teda třeba pohlidal děti).. Jsem opravdu tak divná, že mi to přijde trošku na hlavu? Čekala bych spíš že se mě manžel třeba zeptá jestli chci aby tam byl či ne. Taky jsem ho chtěla u velkých ultrazvuku když jsem čekala naše spol. Dítě, ale to si zařídit volno nemohl. Děkuji za nazory

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
37306
16.12.19 07:31

Neustupuj. Jede se podle rozsudku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6736
16.12.19 07:54

Clovek, kterej neumi rozlisovat mezi laskavosti a povinnosti, vidi kazdou laskavost jako slabost protivnika a priste ji uz povazuje za tvou povinnost. Protoze kdyz jsi vysla vstric jednou, musis prece podruhe taky. Takze jkra ma pravdu, jet podle rozsudku a o nicem dalsim se ani nebavit. S nekterejma lidma to normalnim zpusobem resit nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69416
16.12.19 08:03
@Anonymní píše:
Dobre ráno, maminky mám dotaz.
S bývalým partnerem máme spolu 6 leteho syna kterého mám v péči a otec si syna bere sudy víkendy jak je rozhodnuto soudem. Stalo se pravidlem, že syna dostává jak si řekne nikoliv jak je uvedeno v rozsudku. V létě ho měl i dvakrát po sobě týden i přesto, že čas s otcem netravil,, protože byl otec v práci udiz byl s babičkou a dědou. Aby jsme před dítětem byli vzorni rodiče kteří jsou schopni se domluvit tak se snažím otci a i jeho rodičům umožnit co si vzpomenou. S otcovy strany, ale toto není naopak když je syn nemocný je kolem toho zle, že mu ho nechci dávat apod. Došel k tomu, že po 3.5 letech chce syna na Vanoce(letos vycházejí na úterý v sudym týdnu) s tím, že 24.si syna v 8 ráno převezme a přiveze ho 26.vecer.uz mám zjištěno od soc. Pracovnice, že pokud v rozsudku nejsou tyto věci uvede hold má smůlu, když nejsme schopni se domluvit. Díky tomu, že nehodlám ustoupit tak mi před synem vyhrožuje, řve na mě… Zdá se Vám to normální, když jaký koliv svátky a vše kdy má být rodina pohromadě otec dělá toto? Mám ještě mladšího syna, byli by to děti v podstatě 1.spol.Vanoce kdy i ten mladší z toho trošku něco už bude mít. Dále pak tedy když dle otce spol. Syn nemůže jet k babičce (mě matce) jak to mám své matce vysvětlit, že vnouce neuvidí, když má pod dlouhé době alespoň dva dny volna na vnouce se těší? Bydlíme cca 100 km od mé matky tudíž jistě chápete že nelze jezdit 200 km několikrát v měsíci. Navíc otec si chce zažádat o úpravu styku s dítětem což odpovídá pouze víkendy. To opravdu babička má matka nemá nárok na své vnouce a musejí ji stačit fotky? Vysvětlete mi prosím někdo kde Teda dělám chybu, když otci dítěte neustále ustupují a on mi pak vyčítá že vykend kdy ho měl mít jsem syna chtěla doma, aby oslavil s bráchou 1.narozeniny..podotykam, ze když syna ve výjimečných případech chi v období kdy ho má mít otec, otci nabízím pak lichý víkend kdy si přijede o minimálně 4 hodiny dřív než by měl. Je opravdu toto normální? Jsem opravdu tak nemožná, že nevyhovym na Štědrý den kdy ho vůbec mít nemá?
Ještě by mě zajímalo.. S manželem jsme toto řešili s tím, že je možné že bývalý si dá žádost k soudu.. Manžel aniž by se mě na cokoliv zeptal tak hned ze si vezme volno, že tam musí být semnou (než aby Teda třeba pohlidal děti).. Jsem opravdu tak divná, že mi to přijde trošku na hlavu? Čekala bych spíš že se mě manžel třeba zeptá jestli chci aby tam byl či ne. Taky jsem ho chtěla u velkých ultrazvuku když jsem čekala naše spol. Dítě, ale to si zařídit volno nemohl. Děkuji za nazory

Má nárok na to, co má v rozsudku. Pokud má v rozsudku úterý, má nárok na úterý, pokud nemá, máš árok ty. Jak to bylo předchozí Vánoce?
Chápu otce, že dítě chce vidět i na Vánoce. POkud mu to nebylo umožněno předchozí leta, že to v rozsudku nemá, je jasné, že toho využije, když ta příležitost je.
Jediná šance, jak to řešit je domluva nebo změna rozsudku. Ale počítej s tím, že to budete mít na střídačku.
K babičce nemůžete dojet třeba 21-23. nebo 27-31.? My taky někdy nestihneme objet všechny babičky přesně 24.,25.

S prvníma narozeninama jsem vůbec nepochopila, o co jde? Jako sourozence?

NO a se současným manželem si to musíte vykomunikovat. Já bych ho u soudu nechtěla, normálně bych to řekla a pčedpokládám, že by to pochopil

Příspěvek upraven 16.12.19 v 08:06

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15598
16.12.19 08:05

My vánoce ošetřeny v rozsudku nemáme, ale střídáme se. Zatím to šlo vždy rozumnou domluvou. Kdybych ani po třech letech neustoupil a vánoce nevystřídal, dala by to bývalá k soudu. Takže klidně se drž rozsudku, ale počítej s možností, že se rozsudek změní v jeho prospěch.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7782
16.12.19 08:06

Prarodic si muze pozadat soudne o styk s vnoucetem a tusim ze dle zakona ma narok na jeden vikend v mesici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PaníKadrnožková
16.12.19 08:11

Lama ma pravdu! Narok nema, ja bych mu teda ustoupila. My si stridame Stedry den (v rozsudku neni nic), dalsi svatky u me, silevstrovsky vikend tradicne taťka. Kazdopadne pocitej s tim, ze soudce muze klidne stanovit sirsi styk :think:

Co se tyce manzela u soudu, zkus mu vecne rict, ze to neni potreba. Jsi ted asi hodne na nervy (chapu), myslim, ze to myslel dobre.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.12.19 08:25

@Lama Lama návštěvu u babičky můžeme jen víkendy, protože je pracující a opravdu nejsem ta z těch abych za babičkou jela100km v 19 hod vecer a pak přijela bůhví kdy. Zvlášť když syn vstává do školky. Co se týče narozenin přála jsemsi aby u toho byl starší syn takže byl problém, ale uz nevidí to, že ho měl několikrát navíc než měl. Domluva je u nás tak, že bejvalej něco chce, já musím dovolit, ale neexistuje, abych 3× do roka chtěla něco já. Hlavně u bejvalyho je to dle mého názoru o tom, že ho spíš chce otce matka, protože ta je jediná která se jak koliv o cokoliv zajímá. Navíc těžko říct jestli vůbec otec tráví se synem čas, když ho má u sebe, protože kolikrát syn přijel a začal sám od sebe vyprávět jak s babi a dědou byl tamhle a tamhle. O tatínkovi moc nemluví (ani semnou, ani s manželem, s tchyni, moji matkou…) takže docela těžko říct jak to tam je. Zrovna včera mi syna přivezl a syn mi povídá… Mami víš kde jsme včera byli? Říkám.. To nevím, kde jste byli? Říká byli jsme v hracím koutku.. Ptam se ho Teda a s kým si tam byl? Říká no s tím co mě teď přivezl.. Trošku jsem se zarazila, ale dobrý. Tak pak se ptám Teda jestli měl na mysli tátu. S tím, že Teda myslel tátu. Co se týče Vánoc tak se nedomluvime takže to musí jít přes soud. Každopádně si myslím, že mi mohl trošku brát v potaz, že moje matka je pracující tudíž, aby jsme se mohli sejít i s mým brachou(jako rodina) tak bohužel mám jen 25.-26.12.kdy jsou doma. Otec má rodiče doma pořád a vím že takhle nikam nejezdí. Je to jenom na truc, protože jak mi otcem bylo několikrát řečeno tak přece on jako otec má dle zákonů přednost absolutně před vším a kým koliv. Domluva absolutně není možná. Neřeknu kdybych toho využívala, ale když chci výjimku 2-3× za rok. Letos když měl syn narozeniny taktéž jsem nepochopila, prostě syna musí mít on a přes to vlak nejede. Když tedy navrhnu ať si ho vezme i, když ho mít nemá ale s tím, že mi ho přiveze třeba v neděli ráno tak je to problem

• Citovat
  • Nahlásit
69416
16.12.19 08:28
@Tarjei píše:
Prarodic si muze pozadat soudne o styk s vnoucetem a tusim ze dle zakona ma narok na jeden vikend v mesici.

Jo, jedny prarodiče jeden víkend, druhý další, nejdejbože, kdyby byli rozvedení, na rodiče už nic nezbyde. :lol:
Hele, pochybuju, typuji to řádově na půl nebo jeden den v měsíci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7782
16.12.19 08:29

@Lama Lama no to mam od macechy, ona je soc.prac…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10733
16.12.19 08:32

Nárok má na to, co je v rozsudku, na druhou stranu, on opravdu nemůže za to, že je tvoje matka pracující a můžete ji navštěvovat pouze o víkendech. Pokud má dítě dle rozsudku on, je bohužel úplně jedno, jestli je s ním, jeho partnerkou a nebo prarodiči. Jako máma tě chápu, že chceš, aby děti trávily Vánoce společně, ale počítej s tím, že to budou ty poslední a ex si zažádá o úpravu styku s dítětem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.12.19 08:33

@PaníKadrnožková jenže u nás je to o tom, že otec chce ideálně všechny svátky, protože má volno. Já tomu na jednu stránku rozumím, ale zase na tu druhou my jsme úplná rodina a taky se chceme doma sejít jako rodina. Vlastně my ani na dovolenou jako rodina nemůžeme jet, protože otec s tím má problém a nic ho okolo nezajímá. Soud může stanovit širší styk… Že by syna měl třeba každý vikend, všechny státní svátky, veškeré prázdniny? od sociální pracovnice mi bylo řečeno, že takhle neuspěje, svátky jeden rok ano, ale každý víkend určitě ne. Hlavně by se mělo brát i v potaz, že syn chodí do školky a aby si ho bral v týdnu je nereálný vzhledem k tomu, že od sebe bydlíme cca 100 km. A to se ještě mám na co těšit až zjistí že jsem do papírů do školky ho nenapsala že si kdykoliv může dítě vyzvednout. Jsem tam psaná já jako matka a manžel. Bejvalej má mitbsyna sudy pátek od 17 hodin, školka do 17 hodin nejede, v 16:30 zavírá tudíž moc nevidím důvod proč by tam měl být psaný že může vyzvedávat dítě.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.12.19 08:40

@Aduš8 ano souhlasím s tím že on nemůže za to že mám pracující matku, ale na druhou stránku rozsudek je postavený tak že ho má mít sudy víkend nikoliv kdy koliv si vzpomene. Navíc teď Vanoce vycházejí na úterý a v pátek on by si ho měl vzít. Zarážející jen je to, že 3.5 roku ten zájem neměl a teď, že má starší sourozence tak dělá akorát zle. A to nemluvím o tom jak se syn chová když od něj přijede. Chodeji na mě i sousedi s vetama… Filípek přijel od táty vid? Opět je drží, ubližuje mladšímu… Holka nemáš to vůbec jednoduchý, litujeme tě, protože tohle co si na tebe dovoluje to je od 6 leteho dítěte hodně přes čáru. A to je pak taky důvod proč já se synem nemůžu na návštěvu což mě dost mrzí i, když si začínám pomalu zvykat, že to jde dost těžko, protože kvůli vlastnímu dítěti nebýt v kontaktu s rodinnými příslušníky je docela smutny :,(

• Citovat
  • Nahlásit
3763
16.12.19 08:41

Je to o domluvě a o tom, že zájmy dítěte by měly být před vašimi. Manžel má také syna z předchozího vztahu. Ex měla poměrně rychle dalsi dítě asi do roka od rozvodu a my až teď. Manželxa mrzi, ze ho na Vánoce nemame, ale když jsme to řešili, tak jsme se shodli, že tam tráví více času ( tehdy, teď už je to tak 60:40) a ex má tři děti (ještě jednu starsi nez syn), tak že ho necháme na Vánoce tam, protože jsme chápali, že si tak ty Vánoce lépe užije se segrama a taky jsme mysleli i na tu malou, ze by nemusela chapat, ze s nima bracha bydli, ale na Vanoce je jinde a už jsme to nikdy nemenili. Na druhou stranu ex nám vychází hodně vstříc a máme ho pak po vánocích. Třeba letos ho máme 25. A pak od 27. Až do 6.1., takže jeden den o proti zbytku prázdnin :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69416
16.12.19 08:42
@Anonymní píše:
@Lama Lama návštěvu u babičky můžeme jen víkendy, protože je pracující a opravdu nejsem ta z těch abych za babičkou jela100km v 19 hod vecer a pak přijela bůhví kdy. Zvlášť když syn vstává do školky. Co se týče narozenin přála jsemsi aby u toho byl starší syn takže byl problém, ale uz nevidí to, že ho měl několikrát navíc než měl. Domluva je u nás tak, že bejvalej něco chce, já musím dovolit, ale neexistuje, abych 3× do roka chtěla něco já. Hlavně u bejvalyho je to dle mého názoru o tom, že ho spíš chce otce matka, protože ta je jediná která se jak koliv o cokoliv zajímá. Navíc těžko říct jestli vůbec otec tráví se synem čas, když ho má u sebe, protože kolikrát syn přijel a začal sám od sebe vyprávět jak s babi a dědou byl tamhle a tamhle. O tatínkovi moc nemluví (ani semnou, ani s manželem, s tchyni, moji matkou…) takže docela těžko říct jak to tam je. Zrovna včera mi syna přivezl a syn mi povídá… Mami víš kde jsme včera byli? Říkám.. To nevím, kde jste byli? Říká byli jsme v hracím koutku.. Ptam se ho Teda a s kým si tam byl? Říká no s tím co mě teď přivezl.. Trošku jsem se zarazila, ale dobrý. Tak pak se ptám Teda jestli měl na mysli tátu. S tím, že Teda myslel tátu. Co se týče Vánoc tak se nedomluvime takže to musí jít přes soud. Každopádně si myslím, že mi mohl trošku brát v potaz, že moje matka je pracující tudíž, aby jsme se mohli sejít i s mým brachou(jako rodina) tak bohužel mám jen 25.-26.12.kdy jsou doma. Otec má rodiče doma pořád a vím že takhle nikam nejezdí. Je to jenom na truc, protože jak mi otcem bylo několikrát řečeno tak přece on jako otec má dle zákonů přednost absolutně před vším a kým koliv. Domluva absolutně není možná. Neřeknu kdybych toho využívala, ale když chci výjimku 2-3× za rok. Letos když měl syn narozeniny taktéž jsem nepochopila, prostě syna musí mít on a přes to vlak nejede. Když tedy navrhnu ať si ho vezme i, když ho mít nemá ale s tím, že mi ho přiveze třeba v neděli ráno tak je to problem

Hele, já souhlasím, že to vycházen vstříc musí být oboustranné. Ale ty ho zkrátka nedonutíš. Jeiné, co můžeš udělat, je vstříc nevyjít. Nepohřbila bych to uplně, ale spíš bych příště řekla, ne, nevyjdu vtříc, teprve až uvidim i ochotu z tvé strany.

No, každopádně, asi každý vnmáme priority jinde. Zrovna vánoce považuji za velmi důležité. A pokud bych několik let neměla možnost se synem být, protože matka odmítla, tak bych při další příležitosti po tom hrábla, ikdyby se druhý rodič zaklínal kdovíčím ( první Vánoce se sourozencem…). |tak jsi to mohla vyhandlovat loni, s příslibem, že další Vánoce zas ty.

Ad první narozeniny - tam zas je pro mě priorita nulová. Ročákovi je uplně jedno, jestli slaví narozeniny v červenci místo listopadu. takže bych oslavu uspořádala tak, aby to vycházelo dle běžného rozvrhu střídání a zbytečně tím neobtěžovala ex a neplencala bych si ty laskavoti a nechala si to na něco, co je pro mne důležitější. Ale v tom jsem asi osobně zainteresovaná, jednou jsme se takle museli vracet z poloviny dovolené, protože prostě naší exky třetí dítě mělo 1. narozeniny. Přišlo mi to zbytečné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat