Na co vše se vztahují alimenty

98
28.6.20 21:19

Na co vše se vztahují alimenty

Ahoj holky, můžete mi prosím napsat, na co vše se vztahují alimenty?
Tím myslím, jestli se jedná jen o peníze na stravování a ošacení dítěte nebo se do toho započítává třeba i polovina plateb za elektriku, vodu, nájem apod. nebo taky různé výlety, léky pro dítě, cesta k lékaři, kosmetika… nebo ještě něco jiného co vás napadne.

A ještě bych se chtěla zeptat, zda má otec, který platí alimenty, právo na to, aby mi říkal co z nich mám malému koupit nebo kam ty peníze investovat.

Příspěvek upraven 28.06.20 v 21:23

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22135
28.6.20 21:21
@Kitia1 píše:
Tím myslím, jestli se jedná jen o peníze na stravování a ošacení dítěte nebo se do toho započítává třeba i polovina plateb za elektriku, vodu, nájem apod. nebo taky různé výlety, léky pro dítě, cesta k lékaři, kosmetika… nebo ještě něco jiného co vás napadne

Vyzivne je podil na vyzive ditete a zapocitava se tam všechno. Od toho se setri pomery a potreby ditete, aby bylo vyzivne adekvatne stanoveno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8623
28.6.20 21:22

Teoreticky by se mělo jednat o kompletní výdaje za dítě. Prakticky to tak většinou nebývá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1541
28.6.20 21:23
@Kitia1 píše:
Tím myslím, jestli se jedná jen o peníze na stravování a ošacení dítěte nebo se do toho započítává třeba i polovina plateb za elektriku, vodu, nájem apod. nebo taky různé výlety, léky pro dítě, cesta k lékaři, kosmetika… nebo ještě něco jiného co vás napadne

Vše, co jsi uvedla.. Když ti otec nebude ochotně přispět něco navíc, tak máš smůlu, je to hlavně o vzájemné dohodě, když chceš třeba půlku na tábor či jiné větší výdaje..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30606
28.6.20 21:28

Ne, alimenty nemusíš otci zúčtovat a hlásit, co jsi za ně koupila.Je to poměrně vypočítany podíl na výživě dítěte. Jediná výjimka v tomto je, pokud jsou alimenty vysoké z důvodů nadstandardních příjmů otce, tak může soud nařídit část ukládat dítěti někam na spoření.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22135
28.6.20 21:35
@Jana206 píše:
Ne, alimenty nemusíš otci zúčtovat a hlásit, co jsi za ně koupila.Je to poměrně vypočítany podíl na výživě dítěte. Jediná výjimka v tomto je, pokud jsou alimenty vysoké z důvodů nadstandardních příjmů otce, tak může soud nařídit část ukládat dítěti někam na spoření.

Prvni veta je nadsazka?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15200
28.6.20 21:36
@Kitia1 píše:

A ještě bych se chtěla zeptat, zda má otec, který platí alimenty, právo na to, aby mi říkal co z nich mám malému koupit nebo kam ty peníze investovat.

tož teď jsem se zasmála, to bude asi hodně záležet na tom, jaké alimenty dostaneš - že bych ty 1500,–-, co dostávám já, ještě nějak vyúčtovávala? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15200
28.6.20 21:37
@PaníKadrnožková píše:
Prvni veta je nadsazka?

ty zúčtováváš a hlásíš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22135
28.6.20 21:40
@stinga píše:
ty zúčtováváš a hlásíš?

Jisteze ne, vzdyt je to blbost. Ale treba si delala srandu :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8623
28.6.20 21:44

@PaníKadrnožková asi jsi to blbě pochopila, nebo spíš přečetla. Vždyť píše:,, ne, aleminty nemusíš otci zúčtovat a hlásit, co jsi za ně koupila".

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22135
28.6.20 21:49
@Aduš8 píše:
@PaníKadrnožková asi jsi to blbě pochopila, nebo spíš přečetla. Vždyť píše:,, ne, aleminty nemusíš otci zúčtovat a hlásit, co jsi za ně koupila".

No, blbe :lol: dneska se mi tady fakt nedaří, jdu zalezt pod kamen :zed: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8623
28.6.20 21:50

@PaníKadrnožková ale je pravda, že tam máte ten jeden zápor. Taky jsem to musela číst ještě jednou :D :lol: nedávalo mi to smysl k tomu zbytku :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6858
28.6.20 21:51

Kdyz jsem pocitala, kolik jsou naklady na deti, tak jsem zapocitala uplne vsechno, i podil na opravach auta, kterym jezdime do skoly. Pak je ta castka opravdu objektivni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5406
28.6.20 21:57

Zúčtovat alimenty nemusíš. Ale nějaký přehled bych si přichystala hlavně na soud, kde bych měla všechno pěkně vypsané. A k zúčtování když bys byla nějaká problémová, tak si myslím, že by soud mohl chtít vědět za co peníze utracis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30606
28.6.20 22:05
@PaníKadrnožková píše:
Jisteze ne, vzdyt je to blbost. Ale treba si delala srandu :think:
Zakladatelka se na to ptala.
@Kitia1 píše:
Tím myslím, jestli se jedná jen o peníze na stravování a ošacení dítěte nebo se do toho započítává třeba i polovina plateb za elektriku, vodu, nájem apod. nebo taky různé výlety, léky pro dítě, cesta k lékaři, kosmetika… nebo ještě něco jiného co vás napadne.

Poslední věta, na mobilu to neumím vyznačit tučně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama