Na dovolenou v září - uvolnění ze školy

26
6.6.13 17:16

na dovolenou v září-uvolnění

Ahoj holky, poradte mi prosím, na jak dlouhou dobu lze v září jet na dovolenou s dítětem? Tedy pokud chci žádat na střední škole mé 17-ti leté dceři o uvolnění. Pokud jste již někdy byly i vy, na jak dlouho většinou?
My uvažujeme že poletíme 3.září na 14 dní čiže do 16. září, dcera by tedy šla do školy až 17.září. Myslíte, že nám toto mohou schválit? Že to není moc?
Díky předem za všechny odpovědi ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64457
6.6.13 17:18

U středoškoláků už to není tak horké, já byla ve třeťáku pryč 3 měsíce a stačily pak zkoušky.. :palec: normálně napiš žádost a hotovo, na 99 % povolí, tedy pokud není dcera problémovým žákem ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2282
6.6.13 17:21

Zalezi na skole a jejich predpisech. A taky jestli dcera neni problemovy zak.
Ja s nasima jezdila kazdy rok na hory mimo prazdniny a pokazde mi to povolili.
Urcite bych zadost o uvolneni dala jeste pred koncem skolniho roku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9192
6.6.13 17:22

Měl by na to být buď školní formulář, u třídní učitelky, nebo napsat klasickou žádost. Takhle v září nebude problém to potvrdit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
6.6.13 17:23

@martina.se : Děkuji za super pozitivní odpověd :) snad bude i taková od paní ředitelky :-D

@Petulinaxx : Dcera problémový žák vůbec není, známky má přijatelné, a žádost právě chceme předepsat už ted at víme dopředu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2892
6.6.13 18:35

Záleží, zeptej se ve škole. Bráchovi dělali problém na gymplu i s týdnem, tak byl příště radši „nemocnej“. A to neměl problém s prospěchem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7702
4.12.17 21:48

Ahoj holky, prosím o vaše zkušenosti. Příští rok jsme chtěli jet koncem září na 10-12 dní k moři. Dá se to zvládnout, když dcera bude v první třídě? Bohužel v červnu nám to nevyjde a hlavní sezóně v červenci a srpnu jsem se chtěla vyhnout.. Díky za reakce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49762
4.12.17 21:52

@petule9 tak zvládnout se dá všechno, ale v první třídě bych to asi nedělala. Sotva začne, hned zase vypadne, tvoří se kolektiv :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17297
4.12.17 21:54

Mám prvňačku a neudělala bych to. :nevim: Každý den toho dost proberou, je to nápor, nový režim atd. Zbytečné problémy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11021
4.12.17 21:55
@terulína píše:
Mám prvňačku a neudělala bych to. :nevim: Každý den toho dost proberou, je to nápor, nový režim atd. Zbytečné problémy.

Naprosto souhlasím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12720
4.12.17 21:56

Také bych to v první třídě neriskovala. Je to velká změna a hned z toho vypadnout a pak znovu najíždět. :nevim: Mám zkušenosti pouze s uvolňováním v červnu, tam není problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6104
4.12.17 22:05

Jeli jsme s prvňákem, ale až koncem října, když se škola trochu zaběhla a bylo to jen 8 dní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7702
4.12.17 22:18

Díky za názory. Sice bych raději četla něco jiného :P, ale tak realita je holt taková. Asi by to byla blbost.. Tak to budu muset rozmýšlet jinak :? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53772
4.12.17 22:22

Taky budu mít prvňačku a rok co rok jsme jezdili v září… no, příští rok si to odpustíme, přijde mi, že pro dítě to bude ohromná změna a takhle v začátku bych ji záměrně nenechala chybět ani týden.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2617
4.12.17 23:21

@petule9 Nedělala bych to. Nám loni ze třídy odjela prvňačka kolem 10. září na 2 týdny k moři. Dlouho to doháněla - chyběly jí návyky a zvyky, které děti za tu dobu získaly a taky pak hůř hledala zapojení do kolektivu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat