Na jaké příspěvky mám nárok jako těhotná?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Judynka33
Kecalka 120 příspěvků 12.03.18 08:49
Na jaké příspěvky mám nárok jako těhotná?

Zdravim :P :) chtěla jsem se zeptat, jsem těhotná, v práci jsem dala výpověď(bohužel jsem dělala u koní a po dohodě se zaměstnavatelem jsem svolila k výpovědi z mé strany), nejsem ani neziji s přítelem se kterým jsem těhotná a jsem na pracovním úřadě. Mám nárok i na něco jiného než hmotnou nouzi? Něco mám našetřené a rodina mi jistě pomůže, já jen tak pro info.. Moc děkuji za odpovědi.. 8)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineDoe_Jane
Kelišová 5659 příspěvků 12.03.18 08:51

Na co bys jako chtěla mít nárok? uděláš si dítě bůhví s kým a stát se má starat?
budeš mít po porodu rodičovský příspěvek, možná porodné..
s kým a kde bydlíš?
udělala jsi blbost s tou výpovědí

Uživatel je onlinePetruna21
Echt Kelišová 9245 příspěvků 12.03.18 08:55

To je dobré si udělat dítě nevědět s kým a až pak se ptát na co máš nárok :roll:. Neměla sis dítě dělat když na to nemáš a spoléháš na rodinu.

radkka
Neúnavná pisatelka 19398 příspěvků 12.03.18 08:56

Máš nárok na to, aby tě živil otec dítěte, jinak na nic :mrgreen: Stát ti to dítě neudělal.
Proč jsi dávala výpověď je mi teda záhadou, buď kecáš nebo jsi pěkně hloupá.

Markéta80
Hvězda diskuse 37320 příspěvků 12.03.18 08:58

@Judynka33 řekni si otci dítěte at se postará ne ;).Z jakého důvodu jsi dala výpověď? Proč jsi nešla na neschopenku?

elinka90
Ukecaná baba ;) 2355 příspěvků 12.03.18 09:01

Měla bys mít nárok na podporu v nezaměstnanosti ne?

Judynka33
Kecalka 120 příspěvků 12.03.18 09:05

@radkka Výpověď jsem dala, protože jsem dělala u koní a zaměstnavatel (trenér) chtěl uvolnit mé místo. Teď už vím že to byla blbost :roll:. Mě tak ještě napadlo, nemám nárok na ochranou lhůtu s nemocenskou, když jsem tam dělala dva roky?

Judynka33
Kecalka 120 příspěvků 12.03.18 09:07

@Petruna21 Vím s kým mám dítě, jenže náš vztah z více faktorů nedopadl, nasel si už v těhotenství milenku a nehodlal se jí vzdát, živila jsem ho v podstatě já a k dítěte se staví tak, že si to rozmyslel, že ho chtěl ale už nechce…

Judynka33
Kecalka 120 příspěvků 12.03.18 09:08

@elinka90 Na pracáku mi řekli ať si zkusím vyřešit nějaké dávky, ale zaměstnaná jsem byla v kuse dva roky, takže si o to určitě zkusím zažádat.

Safija
Kecalka 240 příspěvků 12.03.18 09:09

Mas narok na vyzivne od otce ditete a na financni podil na porizeni vybavicky, na naklady v tehotenstvi a pri porodu atd… o vse se musi pozadat soud, pokud ti to dobrovolne otec ditete nebude platit… pokud se otec k tvemu tehotenstvi nehlasi, tak to gratuluju, ceka te soudni bitva o vsechno - prispevek neprovdane matky, naklady souvisejici s tehotenstvim a slehnutim, urceni otcovstvi, vychova+vyziva+styk, porizeni vybavicky… od vseho (uplne vseho) si schovavej doklady, budes to pro soud potrebovat, vyse kompenzace od otce se bude odvijet u nekterych naroku pouze od dokladu

Judynka33
Kecalka 120 příspěvků 12.03.18 09:09

Díky moc holky, mě to zajímalo jen informativne :oops: :kytka:

radkka
Neúnavná pisatelka 19398 příspěvků 12.03.18 09:09
@Judynka33 píše:
@radkka Výpověď jsem dala, protože jsem dělala u koní a zaměstnavatel (trenér) chtěl uvolnit mé místo. Teď už vím že to byla blbost :roll:. Mě tak ještě napadlo, nemám nárok na ochranou lhůtu s nemocenskou, když jsem tam dělala dva roky?

To záleží na tom, od kdy jsi bez práce. Ochranná lhůta na nemocenskou je ale tuším jen pár dní po skončení pracovního poměru, nicméně kdybys zkusila google, tak se to dozvíš hned.

Uživatel je onlineDoe_Jane
Kelišová 5659 příspěvků 12.03.18 09:10
@Judynka33 píše:
@Petruna21 Vím s kým mám dítě, jenže náš vztah z více faktorů nedopadl, nasel si už v těhotenství milenku a nehodlal se jí vzdát, živila jsem ho v podstatě já a k dítěte se staví tak, že si to rozmyslel, že ho chtěl ale už nechce…

chudák dítě..

Judynka33
Kecalka 120 příspěvků 12.03.18 09:11

@Safija On se chce nechat zapsat jako otec, jen mi řekl že víc jak tisícovku od něj měsíčně neuvidím..

radkka
Neúnavná pisatelka 19398 příspěvků 12.03.18 09:11
@Doe_Jane píše:
Na co bys jako chtěla mít nárok? uděláš si dítě bůhví s kým a stát se má starat?
budeš mít po porodu rodičovský příspěvek, možná porodné..
s kým a kde bydlíš?
udělala jsi blbost s tou výpovědí

Tam se ale počítá příjem i otce, ne? Leda ho neuvést, ale to se připraví o alimenty na sebe i na dítě…

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Dětské hrnečky pro 1 000 maminek. Získejte ten svůj!

Máme pro vás unikátní akci. Philips Avent rozdává maminkám na eMiminu 1 000... číst dále >

Poradna: Život v manželově domě je peklo

Vy podáte dotaz, my vám na e-mail pošleme odpověď s praktickými tipy. Rady... číst dále >

Články z Expres.cz

Decibely lásky Tamary Klusové: Malou Jenovéfu vystavuje ohlušující síle reproduktoru

Tamara Klusová (30) vyrazila také na pražský festival Mezi Ploty a vzala... číst dále >

Příběh Čerešňákové a Ditmara: Chtěla být jako Maláčová, ale chyběl jí Bakala

Za dva roky v čele České Miss se jim podařilo něco, co se zdálo být nemožné.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vychytávky ekožen: veganské kondomy, kartáček z větve i pratelný tampon

Napadlo vás někdy, jak obyčejné hygienické potřeby zatěžují planetu? A přitom... číst dále >

Sedmdesátiletá Mexičanka čeká dceru. Bude nejstarší matkou na světě

Sedmdesátiletá Mexičanka je zřejmě nejstarší těhotnou ženou na světě. Maria... číst dále >

Reklama