Na jaké sociální dávky mám nárok?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

majina1999
Nováček 3 příspěvky 08.05.18 19:17
Na jaké soc dávky mám nárok ?

Ahoj, dobrý den,
Chtěla bych se zeptat jestli tady někdo neví o jakou soc dávku bych si mohla požádat. Jsem těhotná a. Jsem vedena na ÚP nemám odpracovaný rok a jsem těhotná bohužel v bývalé práci jsme se s bývalou spolupracovníci nepohodlí a dělala mi naschvály když jsem tuto skutečnost oznámila bývalé vedoucí řekla mi že mě stejně chtěla vyhodit a obnovila mi smluvu abych byla ve zkušební době kde mě mohla v klidu propustit. Chtěla bych poprosit jestli některá z vás nevíte o co bych mohla zažádat abych mohla alespoň. Trochu líp vyjít předem říkám že si chodím prividelavat ale bohužel víc jak 4000 měsíčně nedostanu. Děkuji za odpovědi :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

LucBed
Stálice 71 příspěvků 1 inzerát 08.05.18 19:22

@majina1991 tak zaprvé, pokud bydlíš sama v bytě a máš tam trvalé bydliště, tak bych zkusila příspěvek na bydlení ze státní sociální podpory. Zadruhé pak hmotná nouze - zde však musíš měsíčně dokládat příjem, když si přivyděláváš :) Ten se ti pak poníží z dávky. Předem upozorňuji, že pokud nežiješ s otcem dítěte, tak si musíte poté vyřídit u soudu svěření dítěte do péče a výživné. Stejně tak bys měla soudně vyřešit také výživné neprovdané matce - na to máš nárok. Navíc, pokud budeš mít těhotenskou cukrovku a Dr. ti to potvrdí na tiskopise, tak máš nárok na navýšení dávky o cca 1000 Kč měsíčně - nejsem si teď jistá přesnou částkou. Každopádně bych zašla na pracák se poradit přímo na hmotku :) sociální pracovníci by ti měli poradit. A jinak když tedy nemáš za poslední 2 roky odpracováno 270 dní, tak po porodu budeš rovnou žádat o rodičák a přídavky na dítě.

Monchichik
Ukecaná baba ;) 1964 příspěvků 08.05.18 19:22

No tak v první řadě jak už to tak bývá by se měl postarat otec dítěte :think:, pak taky záleží na tom, jestli bydlíš sama, protože se na dávky počítá příjem všech osob, které mají na adrese trvalý pobyt

zuza92
Kecalka 497 příspěvků 08.05.18 19:23

Tak nejspíš bereš nějakou podporu ne? A předpokládám, že bydlíš s parnerem, který pracuje tak asi na nic :nevim:.

rozand
Zasloužilá kecalka 917 příspěvků 08.05.18 19:27

@majina1999 Jak jako obnovila smlouvu? To sis podepsala ortel sama, ale teď bys chtěla dávky? 8o

lísteček1
Ukecaná baba ;) 1036 příspěvků 08.05.18 19:29

@zuza92 podporu asi brat nebude, nebot nema odpracovany rok, jak píše

lísteček1
Ukecaná baba ;) 1036 příspěvků 08.05.18 19:30

Pokud máš najemni smlouvu, a máš v bytě trvalé bydliště, tak zkus ten příspěvek na bydlení.

zuza92
Kecalka 497 příspěvků 08.05.18 19:33

@lísteček1 pravda, to mi nějak vypadlo :oops:

pikola
Neúnavná pisatelka 18105 příspěvků 08.05.18 19:39

Tady bude veselo

majina1999
Nováček 3 příspěvky 08.05.18 19:40

Přítel se starat bude to je jasné toho se nebojím, obnovila mi smlouvu aniž bych o tom věděla podepisovala jsem jen tu první co jsem měla ale 2 smlouvu mi vystavila po novém roce že měnila jméno firmy ale to je jedno bydlím s přítelem vše poplatime to se zatím zvládá ale chci mu trochu ulehčit a proto jsem se ptala :)

Monchichik
Ukecaná baba ;) 1964 příspěvků 08.05.18 19:41

Smlouva, kterou si nepodepsala, nemůže být platná

majina1999
Nováček 3 příspěvky 08.05.18 19:45

Právě proto nemám odpracovaný ten rok jsem holt moc důvěřivá a ta (**** ) toho využila bohužel jsem ale podepsala ještě výpověď dohodou a tim. Jsem si sama pořádně naložila :? Děkuji moc za rady holky :)

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 60899 příspěvků 3 inzeráty 08.05.18 19:48
@majina1999 píše:
Přítel se starat bude to je jasné toho se nebojím, obnovila mi smlouvu aniž bych o tom věděla podepisovala jsem jen tu první co jsem měla ale 2 smlouvu mi vystavila po novém roce že měnila jméno firmy ale to je jedno bydlím s přítelem vše poplatime to se zatím zvládá ale chci mu trochu ulehčit a proto jsem se ptala :)

Aha příteli chceš ulehčit, ale my ostatní ti na to můžeme klidně přispět :think:

lísteček1
Ukecaná baba ;) 1036 příspěvků 08.05.18 19:51

A jak to mas tedy s tim bydlenim? Bydlite ve svym, nebov podnajmu nebo pronajmu?

Enmamma
Ukecaná baba ;) 2369 příspěvků 08.05.18 19:52
@j.a.n.i1 píše:
Aha příteli chceš ulehčit, ale my ostatní ti na to můžeme klidně přispět :think:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Daniela Šinkorová nezdravě ujíždí na FaceAppu: Vypadá to ještě hezky?

Danielu Šinkorovou odnepaměti předchází pověst ženy, která se sama a velmi... číst dále >

MikeJePán ze Zlaté mládeže očima Arména: Je to největší ostuda mé země!

Na svůj původ by měl být člověk hrdý. Když se mě tedy na něj kdokoliv zeptá,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vysoký tlak je třeba léčit. Může totiž poškodit cévy i mozek, řekla lékařka

Hypertenze je jedna z nejčastějších kardiovaskulárních chorob, která může při... číst dále >

Pět pádných důvodů, proč by každá žena měla častěji masturbovat

Ať už žijete v partnerském vztahu, nebo jste zrovna sama, měla byste si podle... číst dále >

Reklama