Na jaké téma dělat absolventskou práci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Luciferka18
Nováček 4 příspěvky 07.07.18 13:25
Na jaké téma dělat absolventskou pr

Ahoj,
příští rok máme ve škole v devítce dělat absolventskou práci. Jedná se o to, že si připravíte 15minutové povídání a prezentaci na nějaké téma. Práce se vyhodnotí a výherci dostanou nemalý finanční obnos.
Já vůbec nevím na jaké téma, jsem nekreativní. :nevim: Nejvíc mě baví biologie, takže nejlépe něco z tohoto předmětu. Porota prý velmi kladně hodnotí, když člověk něco zjistí, vyzkoumá.. prostě si s tím dá práci.
Děkuji všem za nějaké nápady. :hug:

(Vím, že to sem moc nepatří, ale nevím, kde jinde bych se zeptala).

Reakce:
luccifera
Ukecaná baba ;) 1787 příspěvků 07.07.18 13:32

Mate moznost nejake laboratore? Mikroskopy a tak? Jinak aktualni temata jsou voda- kvalita a sucho. Z biologie jsou resene klimaticke zmeny a invazni druhy - kouknout po okoli + nejakou zakladni statistiku

bertoldina
Ukecaná baba ;) 1828 příspěvků 07.07.18 13:39

Mně by se líbila nějaká práce o tom, jakými způsoby si dnešní puberťáci dělají srandu z dospělých a porovnat to s jejich rodiči. Myslím to vážně :D. My třeba na táboře volávali na linku, kde se dal sjednat hovor na účet volaného a chtěli pana Vlka, nebohý operátor s námi hovořil do chvíle, než jsme se představili jako Červená Karkulka… (na tísňové linky apod. jsme nevolali, tak blbí jsme zas nebyli). Tady se pořád řeší, jak o prázdninách přibývá zřejmě puberťáky založených diskusí:)

Luciferka18
Nováček 4 příspěvky 07.07.18 14:27

@luccifera Máme, ale samotné nás tam nikdo nepustí.

Ou
Echt Kelišová 8547 příspěvků 07.07.18 14:35

No nejlepší osoba s kým to konzultovat je váš učitel biologie.

Luciferka18
Nováček 4 příspěvky 07.07.18 14:45

@Ou To ano, ale učitelé nám nepomůžou, téma si máme zvolit sami.

Uživatel je onlineKriss Tina
Extra třída :D 11618 příspěvků 07.07.18 14:48

My jsme měli stejné práce, vždycky jsme ale měli učitele, který tu práci vedl ( každý učitel měl na starost tak 3 až 4 studenty a s nimi práci průběžně probíral) zašla bych za učitelkou biologie a poprosila ji o radu. Jinak když už se ptáš na maminkovském webu, co udělat téma práce těhotenství? Prostě úplně od začátku třeba od toho jak funguje těhotensky test až do porodu, týden po týdnu to rozebrat, můžeš k tomu přidat třeba nějaké osobní zkušenosti známích co už mají děti, vtipné historky, udělat třeba anketu nebo nějaký dotazník, to by mohlo zapůsobit, máš to z biologie a ještě budeš mít plus, že tyhle informace budeš mít nastudované do budoucna ;)

Uživatel je onlinesmajlik345
Zasloužilá kecalka 705 příspěvků 07.07.18 14:50

@Luciferka18 jak chranit přírodu před většinou lidi kteří ji ničí, prostě něco čím by si lidé uvědomili že oni nejsou ty co si mohou vše dovolit a tedy i ničení přírody, ale je potřeba ji chránit a jak

zuzanka003
Kelišová 7488 příspěvků 07.07.18 16:21

@Luciferka18 u nás ve škole vyhrálo téma rychlá záchranná péče… vše o sanitkách,, provozu, tísňovém volání… jen jde o to jestli se dostaneš třeba k informacím zevnitř…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.07.18 16:44

no… hlavní je, aby to bylo zajímavé téma pro tebe! práce se dá napsat absolutně na cokoliv :-) mrkni na nějaké bakalářské práce v systémech univerzit a uvidíš, třeba „tě něco trkne“…
já třeba v rámci DP vytvořila dotazník, ten dala dětem ve škole a následně zpracovala výsledky… to je taková celkem obvyklá verze, pokud trochu umíš s excelem, není se čeho bát… já to doplnila o tzv. „mraky slov“ a mělo to opravdu dobrý ohlas… https://is.muni.cz/…ostalova.pdf
takže vážně, lze cokoliv - dotazník na libovolné téma - ten když se dobře vytvoří, sežene pár respondentů, tak to bývají fajn práce, pak nějaké bádání - byla jsem na školení ohledně badatelství a tam jsme si měli ve skupince něco vymyslet… takže např.: kteří ptáci se krmí na krmítku tam a tam, jaké exkrementy (kterých zvířat) jsou v blízkém okolí domu, rostliny na území xy…

Luciferka18
Nováček 4 příspěvky 07.07.18 18:22

Díky moc všem :potlesk: :palec:

Váš příspěvek
Reklama