Na jakou charitu vložit peníze?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
jack-and-rose
Stálice 62 příspěvků 14.12.18 12:06
Na jakou charitu vložit peníze ?

Ahoj, chtěl bych v budoucnu podpořit nějakou charitu nebo organizaci co dělá dobré skutky a pomáhá. Hlavně tedy kdyby to bylo třeba pro děti a hlavně v ČR. Já se o to v životě moc nezajímal, takže nic moc neznám. Potřeboval bych poradit kam bych měl peníze vložit, a hlavně aby ta organizace měla výsledky. Abych věděl, že ty peníze plně využijí a neskončí to někde… „pryč“. Vím že se Vás tady najde dost, co tomu věnují celý život nebo pro ně i „pracují“ takže si rád nechám poradit, aby to prostě mělo smysl.
Měla by to být poměrně velká částka(moje životní finance, které už nebudu potřebovat), kterou budu chtít darovat, takže bych to třeba rozložil mezi více organizací, nebo by bylo lepší podpořit jen jednu? Nebo třeba jsou nějak propojení?
Další otázka jak to vložit, je lepší osobně nebo přes internet? Někde sem zahlídl, že na větší částky potřebují podepsat smlouvu o daru, je to pravda?
Podotýkám, že peníze na uvolnění budu mít spíše až po novém roce, protože si potřebuji tady udělat pořádek co poplatit a taky prodat nějaký majetek a to taky není hned a pak zbytek daruji. Takže nějaký Vánoční dar asi nedopadne, no něco menšího by mohlo tak třeba i takový typ, kdyby jste měli.
Děkuji, Martin

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Tableta
Kelišová 5434 příspěvků 14.12.18 12:17

Například Dobrý anděl. Ale podle mě je lepší najít JEDNU rodinu a těm peníze věnovat.

A ještě mimo téma doporučuju nedělat žádný unáhlený rozhodnutí, vše si důkladně rozmyslet a nechat si čas na rozmyšlenou v řádu několika měsíců, i déle. Vždycky je na koho se obrátit. Na internetu je spousta telefonních kontaktů.

Hedvikaaa
Kecalka 162 příspěvků 14.12.18 12:19

Spíš se rozhlédni po svém okolí. Určitě najdeš konkrétní osoby, které tvoji pomoc ocení a ty budeš vědet, kde peníze nebo dary konči :palec:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34915 příspěvků 14.12.18 12:21

Záleží na tom, k jakému účelu chceš, aby tvoje peníze byly použity. Když vynechám xxxyyy organizací zaměřených na děti bez rodičů, nemocné, bezdomovce, apod. tak třeba nějakému sportovnímu oddílu pro děti v okolí, tam máš možnost vidět i výsledky.

Hearty
Ukecaná baba ;) 1315 příspěvků 14.12.18 12:22

@jack-and-rose ahoj, to je krásné, že chceš pomoct… Já jsem pro Dobrého anděla… Mám s nimi zkušenost bohužel z té opačné strany, kdy nám pomohli a vím, že to bylo rychlé a peníze se vždy dostaly mezi nutné. Ačkoliv jsme potřebovali jen krátkodobou pomoc, vím, že dlouhodobě pomáhají rodinám s dětmi s rakovinou, případně naopak, rakovina a smrt rodičů a zůstaly nezaopatřené děti… Nebo potom nějaký mobilní hospic. Např.mobilni hospic Ondrášek, úžasná organizace, neskutečni lidé, obrovská pomoc…díky za ně. Určitě budou další doporučení, toto jen za mě, jsou to organizace, které nám pomohly a máme dobrou zkušenost, proto já teď po pár letech pokud mám možnost, snažím se zase podpořit je ..
Aby mohli dál fungovat a pomáhat dalším rodinám v těch nejhorších chvílích. :srdce:

Vemas
Kelišová 5662 příspěvků 14.12.18 12:23

Co hospic? At uz klasicky ci mobilni. Bohuzel, mela jsem tu cest poznat jejich praci a strasne me mrzi, ze jsou zavisli na darech

harim
Kecalka 181 příspěvků 14.12.18 12:24

Když se podíváš na charita Kralupy, tak Ti podporují jeden dětský domov (rodinného typu) v Kongu a jsou tam dost konkrétní informace. Tak 2× do roka posílají i info na mail, konkrétní info o dítěti, jak se mu daří, co dělá, osobní příběh.

Božislava
Závislačka 3451 příspěvků 14.12.18 12:25

Zkus obec baráčníků. :hug:

stinga
Echt Kelišová 8489 příspěvků 14.12.18 12:32

@jack-and-rose též jsem pro Dobrého anděla nebo hospic
při větším daru bych tam zašla osobně a tím i získáš to potvrzení o daru
a jak ti radí @Tableta opravdu si to dobře rozmysli, jestli to fakt tak chceš se zbavit peněz a jestli je nebudeš v budoucnosti potřebovat

Markéta80
Hvězda diskuse 45882 příspěvků 14.12.18 12:37

@harim :mrgreen: Kongo je v ČR? :mrgreen:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34963 příspěvků 14.12.18 12:40

@jack-and-rose
mě dneska dotalo tohle: https://zpravy.aktualne.cz/…cc47ab5f122/?…

ja uz dala na charitu dost, zrovna tenhle tyden, ale asi dam jeste

edit, aha je, požadavek na ČR

Příspěvek upraven 14.12.18 v 12:43

Pajka89
Závislačka 2510 příspěvků 14.12.18 12:41

No skoda, ze az po Novem roce. Ted bezi moc hezka vanocni charita,, Jeziskova vnoucata". Konkretni pomoc, konkretnim lidem. Vybrala bych si pomoc spis seniorum. Detske domovy v Cr nedostatkem vetsinou netrpi… Taky bych neposilala penize nekam do Afriky, to je jak je hazet do cerne diry :nevim:

TAPTINKA
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.18 12:45
@harim píše:
Když se podíváš na charita Kralupy, tak Ti podporují jeden dětský domov (rodinného typu) v Kongu a jsou tam dost konkrétní informace. Tak 2× do roka posílají i info na mail, konkrétní info o dítěti, jak se mu daří, co dělá, osobní příběh.

Kongo je v ČR??

Pro zakladatele - díky za ochotu pomoci :potlesk:

Přes nadace ani charity bych nešla. Sami jsme sbírali třeba při povodních, při předání do té v ČR největší to od nás převzali aniž by si ověřovali co to je a za kolik, absolutní nezájem a neúcta, řekli že si máme říct sami hodnotu a klidně větší, ať si to dáme do daní atd. My nadšení z toho co jsme vybrali, z každého hadru či koštěte. Oni to tam pohodili, hned si dali stranou co si nechají a bylo to. Další sbírka už šla přímo do vybrané obce.

Velké nadace a charity mají přístup k dotacím, o tom jaké mají zaměstnanci platy už ani nemluvím :poblion:

Mít tu možnost vyberu si někoho přímo. Nezaklepala bych jim ale na dveře ani neposílala částku na účet jen tak - aby nemuseli danit nebo nepřišli o nějaké příspěvky apod. Ale jak je někde veřejná sbírka, má transparentní účet apod - to jo. Tam bych přispěla. Darovací smlouva je vhodná v případě že si to dárce chce odepsat z daní. Na transparentní účet to jde poslat „jen tak“.

Vážně se mi líbí že někdo chce podporovat ČR. Je hezké „adoptovat“ děti z Afriky", kupovat slepice či kozy kdesi či stavět školu jinde.. ale v ČR je spousta dětí a spousta nemocných, co podporu potřebují taky. A nikdo si na ně ani nevzpomene. Hlavně že podporuje dítě z Afriky :nevim: :nevim:

Kriss Tina
Extra třída :D 11717 příspěvků 14.12.18 12:50

Já bych si vybrala konkrétní rodinu, dítě, nebo treba konkrétní dětský domov, domov důchodců, prostě něco kam peníze dáš a vidíš že je dostane ten kdo je potřebuje, přes nějaké charity a nadace apod pak půlku shrábnou organizátoři.

MartinKa36
Závislačka 3764 příspěvků 14.12.18 12:52

Sponzoruju dětskou soutěž, které se každý ro zůčastní 1000dětí, peníze se použijou na občerstvení prostory personál a školení pro dětské vedoucí platí škola která to pořádá, vítězové jsou 2* ročně ve snídani s novou. Jinak pozor na neziskovky vetsina penez které jim dáš skončí v kapsách spřízněných osob, a například výsledek stědře sponzorovaných neziskovek které se starají diskriminované menšiny ve vyloučenýc lokalítách je že se počet vyloučených lokalit zněkolikanásobil.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama