Reklama

Na jakou podporu mám nárok?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pavla3333
Povídálka 17 příspěvků 04.02.18 06:20
Na jakou podporu mam narok?

Ahoj holky. Nevim jestli jsem zadala správnou kategorii tematu, ale snad jo.
Cekam prvni miminko jsem svobodna, ziju na jinem trvalem bydlisti nez tatinekk miminka tak se chci zeptat o jakou muzu zadat podporu? Nebo o jake financni pomoci od statu se dockam? Urcite nemam narok na financni pomoc na bydleni protože bydlim s rodici v rodinem dome.
Pak jsem se chtela zeptat jak je to s pojištěním u mininka ( ted nemam na mysli to zdravotni) je nutne nechavat dite pojistit treba u ceske pojistovny a nebo staci od nejakeho urciteho veku? Diky moc za odpovedi holky :*

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Lara Farseer
Zasloužilá kecalka 945 příspěvků 04.02.18 06:40
  1. Pokud jsi pracovala, je možné, že splňuješ nárok na PPM (Peněžitá pomoc v mateřství) - nastupuje se na ní 6-8 týdnů před termínem porodu a musíš mít do té doby 270 dnů nemocenského pojištění za poslední 2 roky (tzn. být zaměstnaná, být OSVČ a platit si nemocenské). Počítá se do toho i doba v pracovní neschopnosti. Pokud to splňuješ, máš nárok na PPm, což je cca 70% platu. Je na 28 týdnů, pak navazuje rodičák
  1. Pokud nárok na PPM nemáš, budeš čerpat rodičovský příspěvěk. Ten je 220 000 celkem a podle délky čerpání se určuje výše částky.
  1. Pokud s otcem dítěte nežijete spolu, tak máš nárok na alimenty pro dítě, alimenty pro sebe do dvou let věku dítěte a ještě by ti měl myslím hradit polovinu nákladů na výbavičku - schovávej si účtenky

Ad pojištění - teď jsem řešila, do 1 roku dítěte je prý hodně drahý, tak zvážit své finanční možnosti, jestli nedat až po 1. narozeninách…

araw
Neúnavná pisatelka 16595 příspěvků 04.02.18 07:25

@Lara Farseer kde je drahé pojištění úrazu v prvním roce? To je nesmysl. Prave je v prvním roce zbytecne, dítě nechodí :mrgreen: ja měla kluka od 1 měsíce pojisteneho a platila jsem stejnou sumu, jako v jeho 5ti letech :palec:

Lara Farseer
Zasloužilá kecalka 945 příspěvků 04.02.18 07:30

@araw Řešila jsem to teď (za chvíli rodím) a bylo mi to takto řečeno. Čekám na kalkulace, protože chci malého nechat pojistit tak jako tak. První rok prý berou jako rizikovější. Jestli to tak není, tím líp, aspoň ušetřím :mrgreen:

Proto jsem psala „prý“- konkrétní čísla ještě nemám ;-)

nozu
Extra třída :D 11575 příspěvků 04.02.18 07:33

@Pavla3333 odpoved k davkam jsi dostala. k pojisteni dodam, ze povinne neni. ja treba nemam pojistene ani jedno dite.

TeSudička
Kecalka 236 příspěvků 04.02.18 07:37

My jsme s dcerkou pojisteny u Kooperativy. Nechavala sem ji pojistit hnedka 1.mesic. platim minimum, pac jsem jeste na md. To s tim rokem je blbost, platim porad stejne a co vim, tak nikdy ani z myho okoli nikdo neresil, ze 1.rok by trebas platil vic :nevim:

vokishka
Extra třída :D 12576 příspěvků 04.02.18 07:37

Pokud chci žádat o dávky, tak to znamená, že nemám peněz nazbyt a nebudu si pořizovat pojištění.

Poštolka J
Zasloužilá kecalka 546 příspěvků 04.02.18 07:44

Jsou zdravotní pojišťovny, které první rok pojištění dávají zdarma - platí se až druhý rok a ta suma není za druhý rok zase strašná 250,– Kč.

Russet
Extra třída :D 10936 příspěvků 04.02.18 08:09

@Pavla3333
A on se na tebe vykašlal, nebo si myslíš, že něco dostaneš od státu, když si každý nechá jiné bydliště a nevezmete se?

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.18 08:12

Tak ty jsi hustaaa :) doporucuji jeste pojisteni na blbost

Rive
Ukecaná baba ;) 1018 příspěvků 04.02.18 08:16

@Lara Farseer máme zivotko/urazovku pro celou rodinu, pro 4 lidi a platime 1645 korun mesicne, pred mesicem jsme pridavali syna, ktery ma dva mesice a puvodne jsme platili asi 1369, takze to neni tak drahe.

Rive
Ukecaná baba ;) 1018 příspěvků 04.02.18 08:17

Jinak k tematu, zalezi na tom, kolik toho mas odpracovano. Postarat by se mel hlavne otec a ty a ne stat, ten ti dite neudelal.

jestericka34
Kecalka 337 příspěvků 04.02.18 08:22

Budeš mit mateřskou to nestačí? Starat se máš ty a otec. Tvg asi žiju v jinem světě. Udělám si dítě a stat at se postará!

Lara Farseer
Zasloužilá kecalka 945 příspěvků 04.02.18 08:25

@Rive
Už jsem psala, že jsem zatím nedostala konkrétní čísla, pouze informaci. Pokud to tak není, omlouvám se za dezinformaci :nevim:.

Na druhou stranu, 2 puberťáky mi přihodili k mé pojistce za 50,– Kč/měsíčně za jednoho, takže ty skoro 300 jsou několikanásobně víc. Nic, počkám si na konkrétní čísla a příště si dám větší pozor než něco napíšu, nechtěla jsem deziformovat a spustit velkou OT diskusi :mrgreen:

lachtanice86
Kelišová 6030 příspěvků 04.02.18 08:43

@Pavla3333 ppm a rodičák. Jinak ať se stará otec a ty.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >