Na jakou pozici a jaký plat je nárok po návratu z rodičáku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Beabea
Povídálka 23 příspěvků 20.01.09 14:43
Na jakou pozici a jaký plat je nárok po návratu z rodičáku?

V průběhu roku bych se měla vracet do práce. Před lety jsem tam nastoupila na pozici účetní, po nějakém čase jsem byla jmenovaná na vedoucího ekonoma. Z této pozice jsem i odcházela na mateřskou. Nepředpokládám, že by mě po třech letech chtěli zpátky na tutéž pozici, protože zákony se změnily, firma se vyvíjí a člověk, který na moje místo nastoupil, se dobře zapracoval a měnit ho patrně nechtějí. Bohužel místo nebude patrně ani na účtárně, kam bych mohla jít jako řadová účetní.

Ptám se:

  1. Jaké místo mi může zaměstnavatel nabídnout, respektive na jaké místo mám nárok? Že není právní nárok na vedoucí, to je mi jasné, tím spíš, že jsem byla do funkce jmenovaná a po nástupu na mateřskou z ní odvolaná, takže mám defacto zařazení řadové účetní. Má právo po mně chtít třeba nastoupit na místo pokladní (taková nižší účetní, co účtuje jen pokladnu a přijímá prachy)?
  1. Na jaký plat mám nárok, respektive na jaký rozdíl platu, jestliže mám poslední platový výměr z vedoucí pozice - 30 tisíc (plus tam byla řada nefinančních i finančních benefitů, ale to je už pasé) a žádný platový výměr z pozice účetní (ten byl nahrazen výměrem vztahujícím se k práci vedoucí).

Ptám se tak blbě asi proto, že vím, že můj zaměstnavatel je vyčuránek a bojím se, že to celé bude chtít obejít tím, že mi nabídne „nedůstojné“ místo za nedůstojný peníz, tím mě donutí ho odmítnout a vyhne se tak nutnosti mi vyplatit odstupné pro nadbytečnost. Za nedůstojné považuji cokoliv, co není nějaká samostatná administrativní pozice. Půjdu klidně do administrativy na obchod nebo do marketingu, klidně na řadovou účetní a to i přes to, že jsem si v průběhu mateřské dodělala vysokoškolské vzdělání. Jen se fakt bojím, že mně nabídne místo prodejce (což absolutně není moje parketa a on to ví) nebo na místo materiálové evidentky do špinavého studeného skladu, která jen datluje data do počítače. Nové místo se mi zatím moc nechce hledat, protože plánujeme druhé, jen se to zatím nedaří. Poradíte mi, prosím?

Reakce:
Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.09 14:59

Nabídne Ti místo podle pracovní smlouvy, ty o jejím znění nic nepíšeš :-( ale nejspíš všechna Tebou uváděná místa budou v souladu s ní.

Hodně štěstí.

Beabea
Povídálka 23 příspěvků 20.01.09 15:11

V pracovní smlouvě je „účetní“.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.09 22:30

Účetní? To je dost konkrétní. Myslím, že ta pokladní se do toho ještě vejde… ty ostatní nevím, ale ono to je asi jedno, když Ti tu pozici zaměstnavatel určí, asi se nebudeš soudit s tím, že to není podle pracovní smlouvy. To Tě pak nebudou chtít nikde. Zkus se s ním dohodnou, co to jen půjde.

Lesina
Echt Kelišová 9867 příspěvků 21.01.09 00:58

Tohle by tě mohlo zajímat :)

http://podnikani.idnes.cz/…i-uvazky.asp?…

L.

Váš příspěvek
Reklama