Na jaký příspěvek mame nárok?

24.5.18 12:19

Na jaký příspěvek mame nárok?

Ahoj holky,
Chtěla bych se vás zeptat, na co mam nárok jako studentka?
Vim, ze ne na mateřskou, pouze rodicak, ale jestli je nějaký porodní příspěvek nebo nějaká jiná jednorazovka, kterou by stalo za to nepropasnout.
Abych vás zasvětila do cele situace,… miminko je plánované, pritel je normálně pracujici, slušně vydělávající chlap, jen ja se jeste plácám ve škole (končím 1.rocnik navazujícího magisterského studia).
Co jsem tak zběžně četla o porodnem, ma na nej nárok člověk/rodina, jejíž měsíční příjem nepřesahuje neco kolem 20tis. Pokud jde o rodinu, tak rozhodne přesahuje, pokud jde o průměr na cloveka, tak se možná vejdeme :). (Pokud se teda nezapočítává i muj příjem z „brigády“)..
Po dobu studia pracuji na dpp, takže vim, ze jsem placená od hodiny, ze nemam nárok na nemocenskou a tak dále…
Abych teda jeste jednou shrnula, co po vás chci. Chci se zeptat zkušenějších maminek studentek, či jen na dohodu zaměstnaných, jestli kromě rodicaku dostaly/dostanou jeste neco a taky kdy je čas si o ten rodicak zažádat :).
Aktuálně jsme ve 14tt:)
Omlouvám se, pokud se nekomu mé dotazy zdají hloupé nebo absurdní ale je to pro me sice krásná, ale nova situace, ve ktere trochu potřebuji pomoct se zorientovat:)

Díky, díky :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Doe_Jane
24.5.18 12:23

Počítá se i tvoje brigáda, takže se budou počítat příjmy vás obou, rodičák po porodu

• Citovat
  • Nahlásit
Doe_Jane
24.5.18 12:24

Pokud tvůj chlap slušně vydělává tak se určitě nevlezete a porodné nedostanete

• Citovat
  • Nahlásit
11846
24.5.18 12:25

@Kacenka0007 Tve dotazy nejsou hloupe, neboj. Ale obavam se, ze se tady do tebe nektere dost ostre pusti :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.5.18 12:28

Pokud se počítá i moje brigada, jsme asi na trojnasobku, tak nic :D.. i když teda nevim, jak dlouho budu třeba schopna do prace chodit. Vzhledem k mému veku, zdravi a všem dalším příznivým okolnostem doufam, ze do půli října v pohode :)
To prave trochu čekám, ze některé lehce pobouřím :lol: :D :D :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8115
24.5.18 12:29

Pokud bude otec v RL, tak se počítá příjem všech, i tvoje brigády. A pokud by jsi teď otce chtěla v RL zatajit jen kvůli porodnemu, a dopsat ho později, tak by jsi porodné musela vracet. Takže pokud chlap dobře vydělává a ty nás brigádu, tak na porodné nárok nemáš, máš nárok na rp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Doe_Jane
24.5.18 12:30
@Kacenka0007 píše:
Pokud se počítá i moje brigada, jsme asi na trojnasobku, tak nic :D.. i když teda nevim, jak dlouho budu třeba schopna do prace chodit. Vzhledem k mému veku, zdravi a všem dalším příznivým okolnostem doufam, ze do půli října v pohode :)
To prave trochu čekám, ze některé lehce pobouřím :lol: :D :D :D

hlavně ať tě nenapadne ho nezapsat do RL aby vám porodné vyšlo… za těch pár tisíc to nestojí :kytka: nestresuj se nějak to dopadne hlavně aby dítě bylo zdravé, přítel vydělává, trávu jíst snad nebudete a po porodu budeš mít normálně rodičák

• Citovat
  • Nahlásit
Doe_Jane
24.5.18 12:30
@myskalucka píše:
Pokud bude otec v RL, tak se počítá příjem všech, i tvoje brigády. A pokud by jsi teď otce chtěla v RL zatajit jen kvůli porodnemu, a dopsat ho později, tak by jsi porodné musela vracet. Takže pokud chlap dobře vydělává a ty nás brigádu, tak na porodné nárok nemáš, máš nárok na rp.

bohužel znám případ kdy to tak udělali, matka krátce po porodu zemřela a soudy o DNA se táhnou už téměř rok :(

• Citovat
  • Nahlásit
738
24.5.18 12:31

Jestli chlap dobře vydělává, dávky nemusíš řešit :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3868
24.5.18 12:32

Tak pokud je dítě plánované, jistě ho dokážete uživit bez pomoci státu :mrgreen:
Ale jinak existují porodné, přídavky na děti, příspěvky na bydlení… na vše jsou kalkulačky na netu. Pokud ale tvůj přítel slušně vydělává, nebudete mít nárok na nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.5.18 12:33

To by me určitě ani nenapadlo. Nějake podfuky, zbytečně starosti pro všechny :). Určitě se nebudeme mit nějak zle:). Jen by mi prislo Skoda, kdybych na neco teda nárok mela a neřekla si o to:). Mam nárok na individuální studijni plan, což povazuju za super plus!:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20807
24.5.18 12:34

Počítají se oba příjmy, máš nárok akorát na to, aby tě otec tvého dítěte živil, to tak prostě je. Nemáš odpracováno, proč bys chtěla víc, než rodičák, už těch 220 000 Kč je dost pro někoho, kdo nic systému neodvedl, ne? To neber zle, ale sociální systém není pro lidi, kteří mají trojnásobek životního minima, ale pro lidi v nouzi, to vy asi nejste.
Na mateřskou může jít i otec dítěte, ale až po šestinedělí (myslím, snad se nepletu, raději dohledej).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12304
24.5.18 13:07

Těch 20.000 je limit pro příjem celé rodiny nikoliv na osobu. Takže do porodného se vejít nebudete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4330
24.5.18 13:16

U prvního jsem taky studovala, v podstatě stejně jako ty, končila jsem první rok NMgr. někdy v 10 tt. Manžel normálně pracoval, počítaly se i moje brigády a samozřejmě jsme nedosáhli na nic, ale ani jsme to nepotřebovali. Plánovat si dítě s tím, že budu potřebovat kdejakej příspěvek, je blbost. Téměř jistě taky nic nedostanete, jen ten rodičák, ten je pro všechny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.5.18 13:22

Holky necertete se:). Několikrát jsem zde zmínila, ze se chci pouze informovat, abych kdybych na neco nárok mela, což jsem i předpokládala, ze nemam, tak at to nepropadne… to je cely. :lol:
Rozhodne se nehodlám rvat o nějaké nadstandardní dávky či porodné :D. A uz vubec nebylo tohle mimino plánováno tak, ze si ho teda uděláme a pak si na nej vsechno vysomrujeme :zed:… některé z vás byly moc mile a hezky me utvrdily v tom, co jsem si myslela i predtim:). Tímto děkuji a uzavřela bych to :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama