Na koho zapsat nový byt?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.18 19:03
Na koho zapsat nový byt ?

Holky mám dotaz, mám v osobním vlastnictví byt, nabytý ještě před manželstvím, tudíž nepatří do SJM, nyní s manželem budeme kupovat věští byt, ale více než 2/3 bytu budou hrazeny z mých zdrojů- hlavně z prodeje mého bytu + hotovosti mých rodičů, kterou jim budeme splácet. Na zbylou částku bude hypotéka. Ale jde mi o to, že bych nerada přišla o své jisté, kdyby nový byt byl na nás dva. Jde např. zapsat větší část na mě? Nechci, aby to tu znělo, že jsem nějaká vypocitava mrcha, klape nám to, máme dítě…ale přece jenom nikdy nevíte, co se může v budoucnu stát. Jak byste řešili na mém místě?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Gortyna
Kecalka 428 příspěvků 03.09.18 19:07

Ano jde, naši to tak měli, něco zdědil táta a zbytek hypotéka, cca 3/4 otce a zbytek mámy. Píše se to ve zlomcích, takže jde cokoliv.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.09.18 19:10

@Gortyna Děkuji abzda se vám to v pohodě ? Jako takové řešení ? Jako nevím, jak se na to bude manžel tvářit , ale já bych to tak asi ráda pro svůj klid měla…

vulpes
Kelišová 5050 příspěvků 03.09.18 19:11

myslím, že je naopak dobře, že chceš, aby bylo jasno, co-by kdyby…Přijde mi to fér vůči všem

Sany80s
Kelišová 6617 příspěvků 03.09.18 19:13

No lze, ale protože už jste manželé, tak je to stejně obou dvou stejně, ať je to napsané na kohokoli.
A nejsem si úplně jistá, jak toto řeší banka, když hypotéka bude na oba dva.

Twixinka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 1 inzerát 03.09.18 19:15

určitě to lze, ale je nutné předtím sepsat notářský zápis a tam přesně vymezit ty podíly, že 2/3 budou Tvoje a ta 1/3 bude v SJM, pak se stejně udělá kupní smlouva a je to :) kdyby to bylo bez notářského zápisu, tak Vám to možná na katastru zapíšou dle kupní smlouvy, ale kdyby došlo na rozvod, tak jste byt nabyli za trvání manželství a tedy je v SJM a je jedno, co je v katastru a kdo to jak platil :(
Jinak vypočítává mrcha rozhodně nejsi, znám případ, kdy chlap zaplatil ženský byt a ona neměla tu potřebu na něj část přepsat a když se rozvedli, tak jí samozřejmě nic nezajímalo a chtěla vyrovnat SJM (za což ona považovala pouze chlapovi nemalé úspory). Kdyby na něj byla napsaná byť jen třetina toho bytu, tak nepřišel o 700 tisíc :(
Nám to s manželem taky klape, máme malé mimčo a pro jistotu nechal na mě převést rodinný dům, ve kterém bydlíme, že kdyby se s ním něco stalo, tak ať neřeším další dědice, ale zase ve smlouvě je, že pokud se rozvedeme, tak mu dům bezplatně převedu zpět ;)

Gortyna
Kecalka 428 příspěvků 03.09.18 19:15

Úplně 100%, je dobře že myslíš do budoucna. Asi nadšený nebude, chvilku bude dusno, prověří to vztah. Nevidím důvod, proč by měl dostat půlku jen tak. Nechápu třeba kámošku, která zdědila celý dům a půlku hned psala na manžela. Chápu, že nikdo nechce investovat do cizího. Stačí tak 20% až 35%, aby pak člověk nevyplácel ze svýho svoje

Šarlota4
Extra třída :D 10029 příspěvků 03.09.18 19:23
@Sany80s píše:
No lze, ale protože už jste manželé, tak je to stejně obou dvou stejně, ať je to napsané na kohokoli.
A nejsem si úplně jistá, jak toto řeší banka, když hypotéka bude na oba dva.

Neni pravda majetek pred manzelstvim je stale ve vylucnem vlastnictvi a nespada do SJM to same dar ci dedictvi ziskane uz klidne v manzelstvi.

Uživatel je onlineterinka4444
Hvězda diskuse 68410 příspěvků 03.09.18 19:25
@Anonymní píše:
@Gortyna Děkuji abzda se vám to v pohodě ? Jako takové řešení ? Jako nevím, jak se na to bude manžel tvářit , ale já bych to tak asi ráda pro svůj klid měla…

ještě jinak, jestli jsou na tebe 2/3 bytu nebo 1/3 bytu ve finále nehraje roli, protože při dělení majetku je to stejně na houby, jeden nebo druhý bude někoho vyplácet, nebude na to mít, stejně se to bude prodávat, když dojde na rozchod, stejně v tom bytě bude, nedostaneš hopryč, takže nic jisté nemáš a už mít nebudeš. Ovšem dá se sepsat, ono se to ani nemusí sepisovat, pokud to budeš schopna soudu doložit, ale jednodušší je to sepsat, že tolik a tolik peněz vkládáš do SJM ze svých výlučných prostředků. Půjčka od rodičů je tolik a tolik, i když když ji budete splácet ze SJM? tak po splacení už se nemůže započítat do tvého výlučného majetku. Při následném dělení majetku se tato část musí započítat jako tvůj díl.

Sany80s
Kelišová 6617 příspěvků 03.09.18 19:26
@Šarlota4 píše:
Neni pravda majetek pred manzelstvim je stale ve vylucnem vlastnictvi a nespada do SJM to same dar ci dedictvi ziskane uz klidne v manzelstvi.

Je pravda, pokud to prodá a koupí za dobu trvání manželství byt, tak prosté napsání v katastru, že větší část je její, nehraje žádnou roli. Nemovitost spadá do SJM.
Tebou zmíněné situace se netýkají situace zakladatelky.

Uživatel je onlineterinka4444
Hvězda diskuse 68410 příspěvků 03.09.18 19:29
@Twixinka píše:
určitě to lze, ale je nutné předtím sepsat notářský zápis a tam přesně vymezit ty podíly, že 2/3 budou Tvoje a ta 1/3 bude v SJM, pak se stejně udělá kupní smlouva a je to :) kdyby to bylo bez notářského zápisu, tak Vám to možná na katastru zapíšou dle kupní smlouvy, ale kdyby došlo na rozvod, tak jste byt nabyli za trvání manželství a tedy je v SJM a je jedno, co je v katastru a kdo to jak platil
Jinak vypočítává mrcha rozhodně nejsi, znám případ, kdy chlap zaplatil ženský byt a ona neměla tu potřebu na něj část přepsat a když se rozvedli, tak jí samozřejmě nic nezajímalo a chtěla vyrovnat SJM (za což ona považovala pouze chlapovi nemalé úspory). Kdyby na něj byla napsaná byť jen třetina toho bytu, tak nepřišel o 700 tisíc :(
Nám to s manželem taky klape, máme malé mimčo a pro jistotu nechal na mě převést rodinný dům, ve kterém bydlíme, že kdyby se s ním něco stalo, tak ať neřeším další dědice, ale zase ve smlouvě je, že pokud se rozvedeme, tak mu dům bezplatně převedu zpět ;)

to samozřejmě není pravda, při dělení majetku to pak bude vypadat tak, že byt má hodnotu 2miliony, milion prokáže ona, že je její, protože do toho dala své peníze mimo SJM, dělí se milion, takže ona má svých 1,5milionu a on 0,5 milionu. Není jedno, kdo co zaplatil, pokud jsou v tom peníze mimo SJM:

A nikdo nemůže darovat nemovitost s podmínkou, pokud je to ve smlouvě, je to v rozporu se zákonem a tím je ta část smlouvy neplatná.Prostě je fuk, že to tam je, je to jakoby to tam nebylo. Takže ti daroval barák a až se s ním rozvedeš, tak je jen tvůj a nemusíš mu dát nic a on ho z tebe nikdy nedostane zpátky, pokud ty nebudeš chtít.

Šarlota4
Extra třída :D 10029 příspěvků 03.09.18 19:31

@Sany80s ano pokud se ten byt proda tak porizeni dalsi nemovitosti uz do SJM spada. Pochopila jsem, ze mluvis o stavajicim byte. Ale da se zuzit SJM a ten novy dum vyjmout. V nem by pak mohli byt jako vlastnici oba dva s ruznymi podily.

Sany80s
Kelišová 6617 příspěvků 03.09.18 19:34
@Šarlota4 píše:
@Sany80s ano pokud se ten byt proda tak porizeni dalsi nemovitosti uz do SJM spada. Pochopila jsem, ze mluvis o stavajicim byte. Ale da se zuzit SJM a ten novy dum vyjmout. V nem by pak mohli byt jako vlastnici oba dva s ruznymi podily.

Zúžit SJM se dá, to jo.
Ale tak jednoduché, že by to jen zapsali do katastru nějak podílově, tak to prostě nejde.

Zuzanec
Kecalka 270 příspěvků 03.09.18 19:34

@terinka4444 tak já bych mu tu půlku jeho třetiny vyplatila asi celkem v pohodě.

Uživatel je onlinematkabagristy
Vesmírná mluvilka 33273 příspěvků 03.09.18 19:35

jj.známí se rozvádějí, mají společný barák, ona do něj investovala prodej své nemovitosti, chce proto tomu odpovídající částku.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Uma se fotí uprostřed pařížských masakrů: Jaký to má smysl? ptají se lidé

Horší období si nemohla vybrat! Hollywoodská diva Uma Thurman se fotí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >