Na kolik by vyšel krb s teplovodní vložkou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Zaty
Nováček 3 příspěvky 11.02.19 15:01
Na kolik by vyšel krb s teplovodní vložkou

Zdravím zajímalo by mě na kolik by se vším sudy vyšel krb s teplovodní vložkou aby vytopil bungalov 5+1 a popřípadě mě zajímá zda se tam protopí víc nebo míň dřeva než v normálních kamnech? Děkuji

Reakce:
xjuklickova
Kelišová 5247 příspěvků 1 inzerát 11.02.19 15:07

Zalezi jake mate tepelne ztraty, od toho se odviji jak vykonny krb budete potřebovat. A cena se od toho take odviji, jinak stoji krb s 8 kw a jinou cenu ma krb 20kw. 5+1 muze mit 100m² nebo take 300. Mnoho proměnných, málo informaci

Janli
Kelišová 7229 příspěvků 11.02.19 15:08

Nás vyšel na 120tis, ale už je to pát let zpět. Máme vložku 19kw, vytopí kamenný patrový dům. Raději bych ale volila kotel, protože tam nemusíš neustále přikládat.

Zaty
Nováček 3 příspěvky 11.02.19 15:33
@xjuklickova píše:
Zalezi jake mate tepelne ztraty, od toho se odviji jak vykonny krb budete potřebovat. A cena se od toho take odviji, jinak stoji krb s 8 kw a jinou cenu ma krb 20kw. 5+1 muze mit 100m² nebo take 300. Mnoho proměnných, málo informaci

Bylo by to 126m2 stavba 40 Ytong a zateplení 10 cm

Zaty
Nováček 3 příspěvky 11.02.19 15:39
@Janli píše:
Nás vyšel na 120tis, ale už je to pát let zpět. Máme vložku 19kw, vytopí kamenný patrový dům. Raději bych ale volila kotel, protože tam nemusíš neustále přikládat.

Kolik tak protopis za sezonu dřeva?

xjuklickova
Kelišová 5247 příspěvků 1 inzerát 11.02.19 15:48

@Zaty to porad nic nerika o tepelnych ztratach, ale řekněme, že by vám stačilo 16 kw. Cena krbovych kamen 15-30 tis topenar 10 tis protopite 20m³ coz je 20000 tisic.
Máma ma kamna Prity za 12 tisic, topí pouze krbem do radiátorů, dum bez zatepleni 150m² a propali cca 30 metrů dřeva.

Janli
Kelišová 7229 příspěvků 11.02.19 16:31
@Zaty píše:
Kolik tak protopis za sezonu dřeva?

Kolem deseti metrů rovnanýho, ale my to kombinujeme s plynem.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Erika Stárková z Mostu!: Vycpávám si prsa ponožkami, jsem maskot severu

Erika Stárková (34) je aktuálně nejslavnější herečkou Česka, díky roli Dáši v... číst dále >

Stěhování do bytu za 15 milionů! Chystají Plekanec a Šafářová domov pro jeho syny?

Tomáš Plekanec nenechává nic na náhodě. Kanadské soudy sice teprve budou o... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >