Reklama

Na kolik dní ošetřování mám nárok?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Janča1212
Kelišová 5769 příspěvků 04.01.18 08:42
Na kolik dní ošetřování mám nárok?

Dobrý den.
Už rok a 3 měsíce žiju sama s dětmi. Manžel se odsetěhoval… Bohužel rozvedení nejsme. Malý má nyní spálovou angínu a klasických 9 dní ošetřování mi opravdu stačit nebude. Lékařka říká, že mám nárok na 16 dní, když žiju sama.
Nojo, jenže když nejsme rozvedení? Můžou mi to vůbec uznat? Jak a komu bych to měla případně dokazovat?

Přečtěte si článek: Sociální dávky 2018: Na co máte nárok?

Reklama

Reakce:

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 04.01.18 08:45

@Janča1212 žije prokazatelně mimo? pak bys teoreticky nárok mít mohla.. já teď řešila to samé, ale mám smolíka, měla jsem jen těch 9 dní, ovšem žijem s přítelem.. mzdová se mi ptala, jestli máme stejné TP a jestli bych mohla prokázat, že jsem sama.. což samože nemůžu :mrgreen: ať je malý brzo fit, my byli doma měsíc :zed:

Janča1212
Kelišová 5769 příspěvků 04.01.18 08:47
@martina.se píše:
@Janča1212 žije prokazatelně mimo? pak bys teoreticky nárok mít mohla.. já teď řešila to samé, ale mám smolíka, měla jsem jen těch 9 dní, ovšem žijem s přítelem.. mzdová se mi ptala, jestli máme stejné TP a jestli bych mohla prokázat, že jsem sama.. což samože nemůžu :mrgreen: ať je malý brzo fit, my byli doma měsíc :zed:

Všichni v okolí vědí, že je pryč už rok a něco… Jenže ani ten trvalý pobyt si nezměnil :-(
Takže mám vlastně smůlu

AliTad
Kelišová 5274 příspěvků 04.01.18 08:58

@Janča1212 A je už podaný návrh na svěření dětí a na rozvod?

Janča1212
Kelišová 5769 příspěvků 04.01.18 09:03
@AliTad píše:
@Janča1212 A je už podaný návrh na svěření dětí a na rozvod?

Ne, ani to ne. Ani jeden z nás to nechce řešit. Prostě žijeme odděleně a stačí nám to. Ale budu to muset začít řešit. Doteď totiž nebyl žádný extra důvod, žádný problém… Teď teda tenhle vidím a začnu to řešit. I když mi to teď tedy už na danou situaci nepomůže

lachtanice86
Kelišová 5989 příspěvků 04.01.18 09:44

Na rozhodnutí o potřebě ošetřování na 1.dilu se vyplňuje mimo jiné i rodinný stav. Pokud jste vdaná, což se dá ověřit, máte nárok na placených 9dnu. Doma ale můžete být dlouho jak potřebujete, jen ten zbytek zadarmo. Tak to chápu já.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 05.01.18 08:45
@Janča1212 píše:
Ne, ani to ne. Ani jeden z nás to nechce řešit. Prostě žijeme odděleně a stačí nám to. Ale budu to muset začít řešit. Doteď totiž nebyl žádný extra důvod, žádný problém… Teď teda tenhle vidím a začnu to řešit. I když mi to teď tedy už na danou situaci nepomůže

no, pak je to tak na nic, i s tim tp :think: budeš to mít stejně, jak já s malým, taky smolík.. doma jsem byla měsíc, zaplacených 9 dní..

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Věra Špinarová bude mít svou sochu. Bohužel připomíná úplně někoho jiného

V Ostravě došlo k slavnostnímu odhalení bronzové sochy Věry Špinarové.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >