Na kolik hodin dávat, batole do dětské skupiny.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
jezzz
Závislačka 2934 příspěvků 1 inzerát 01.08.19 11:51
Na kolik hodin dávat, batole do dětské skupiny.

Ahoj.

Mám dilema. Tedy, jsem již v podstatě rozhodnutá, jen bych ráda slyšela názory dalších osob. Nejbližších jsem se již ptala.

Mám batole, na podzim bude mít 2 roky. Od září bude chodit na 2 dny v týdnu do dětské skupiny. Důvod je, že je to společenské dítě, není to tzv. mamánek. Děti mám 2, jedná se o druhé dítě. Starší chodí do školky od 3 let.

Od září se vracím do práce. Toto rozhodnutí padlo včera, dětskou skupinu už mám domluvenou pár týdnů.

Pracovat budu od 9 - ti hodin do 14:00/14:30 hodin. Dite bych dávala cca od 8 hodin do DS. Mé dilema je:

• domluvit si v práci pauzu a po obědě dítě vyzvednout a zbytek směny do 14:30 odpracovat s dítětem. Pracovat budu z domu.
  • vyzvednout dítě po směně ve 14:00.

V obou případech bych po směně šla s mladším dítětem na hřiště, po třetí hodině bychom vyzvedli starší a pokračovali zpět na hřiště. Starší chce vyzvedávat až odpoledne.

2 dny v týdnu bych pracovala s mladším ditem doma.

Po druhých narozeninách a adaptaci bych postupně navýšila počet dnů v DS. To se uvidí dle situace. Nikam nechci spěchat.

Jeden den v týdnu bych nepracovala a byla bych s mladší doma až do doby než vyzvedneme starší. O víkendech bych také byli spolu.

Jakou variantu by jste vybrali? Dítko je společenské, když si má s kým / s čím hrát, tak si na mne ani nevzpomene.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Ou
Echt Kelišová 8955 příspěvků 01.08.19 12:06

Nejpraktičtější je vyzdvednout dítě po směně a mít už odděláno a čistý stůl, dodělávat něco s dítětem je vždycky složitější. Jestli to půjde, to se musí vyzkoušet.

Ale obecně mladší sourozenci takové věci zvládají snáz, než jedináčci.

kolibrik1
Kecalka 110 příspěvků 01.08.19 12:09

Vyzvedávala bych dítě po směně. To rozvržení mně přijde super.

jezzz
Závislačka 2934 příspěvků 1 inzerát 01.08.19 12:10
@Ou píše:
Nejpraktičtější je vyzdvednout dítě po směně a mít už odděláno a čistý stůl, dodělávat něco s dítětem je vždycky složitější. Jestli to půjde, to se musí vyzkoušet.Ale obecně mladší sourozenci takové věci zvládají snáz, než jedináčci.

Myslím si to samé. Po práci bych měla čas jen na dítko, žádné povinnosti.

Starší sourozenec dělá hodně. Jsou to nebe a dudy, když, je srovnám ve stejném věku. Mladší je někde jinde, hlavně díky starší.

Díky moc za názor :mavam:

jezzz
Závislačka 2934 příspěvků 1 inzerát 01.08.19 12:11

@kolibrik1 Také děkuji :mavam:

Ornwen
Kelišová 5485 příspěvků 01.08.19 12:17

@jezzz ono ti dite po o nespi? Ve skolce to muze byt jine-muze ho to vic vycerpavat a bud spat. Pokud by spalo, tak skolka jasna az po spani. Kdyby ne, tak bych uvazovala, jestli se s nim da pracovat.ale spis bych stejne nechala ve skolce.

jezzz
Závislačka 2934 příspěvků 1 inzerát 01.08.19 12:30

@Ornwen Někdy spí a někdy ne. Ve školce si myslím, že by spalo. Po zkušenosti se starší.
Ta mi před nástupem do školky rok nespala a ve školce byla největší spac. Přece jen školka unaví více než dokáži já.

Pracovat, budu s dítkem 2 dny v tydnu minimálně 2 měsíce, ale to zvládneme. Ta práce je investice do budoucnosti. Takové podmínky jen tak někde nedostanu.

Kdyz je hezky, tak jsou s dětmi celé dopoledne venku, hřiště plus procházka. Takže si myslím, že odpadne a bude spat. Odpoledne bych si vyzvedla spokojené a vyspané dítě. Doma po obědě mám strach, že by dítko hned neuslo a pak, by to narusovalo v zvědavání starší. Narusovalo myslím časově.

Ornwen
Kelišová 5485 příspěvků 01.08.19 12:39

@jezzz tak to neni o cem premyslet. Prostě se vyspi ve skolce. A ty vyzvednes čerstvé dítě a budes mit na nej cas a ne se stresovat, co jeste dodelat.
Vim o cem. mluvim, delala jsem dlouho z domu a ted mam dvoulete v jeslich na celdenni dochazku pet dni v tydnu. A obe moje deti ve skolce spi vic nez doma. O dost vic.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67776 příspěvků 01.08.19 12:44

@jezzz Upřímně, vyzvedla bych obě ve 3, přijde mi nesmysl jít na tu chvilku na hřiště a pak zas pro starší.

jezzz
Závislačka 2934 příspěvků 1 inzerát 01.08.19 12:50

@Ornwen Myslím si to samé. Moc děkuji. Hlavně za osobni zkušenost. :kytka:

Novak2
Kecalka 191 příspěvků 01.08.19 13:01

Jen technicka, mne se po obede nikdy nepovedlo vyzvednout deti ve dve. Pokud se tam spi, tak vetsinou maji jeste pulnoc.

jezzz
Závislačka 2934 příspěvků 1 inzerát 01.08.19 13:06
@j.a.n.i1 píše:
@jezzz Upřímně, vyzvedla bych obě ve 3, přijde mi nesmysl jít na tu chvilku na hřiště a pak zas pro starší.

DS mám 5 minut od domu, školku 10 minut. Takže mi dvojí vyzvedavani nevadí. Hřiště je mezi DS a školou. Žádná zachazka.

jezzz
Závislačka 2934 příspěvků 1 inzerát 01.08.19 13:07
@Novak2 píše:
Jen technicka, mne se po obede nikdy nepovedlo vyzvednout deti ve dve. Pokud se tam spi, tak vetsinou maji jeste pulnoc.

Jj, to mne taky napadlo. Poprosila bych je, aby mi napsali ať bude vzhůru a došla bych.

Ou
Echt Kelišová 8955 příspěvků 01.08.19 13:11

@Novak2 tak to je jedinně bonus, protože tím pádem dostane matka chvíli na zasloužené kafe po práci :-D

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67776 příspěvků 01.08.19 13:57
@jezzz píše:
DS mám 5 minut od domu, školku 10 minut. Takže mi dvojí vyzvedavani nevadí. Hřiště je mezi DS a školou. Žádná zachazka.

Nejde o zacházku, ale o to, že člověk vypustí dítko na hřiště a po chvilku ho zas stahuje, že se jde pro sourozence… případně když bude hnusně, tak dojde domů a pak ještě jedno kolečko.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama