Na kolik peněz vás výjde měsíčně dítě?

Anonymní
11.11.19 12:07

Na kolik peněz vás výjde měsíčně dítě?

Ahojky maminky, chtěla bych se vás zeptat. S manželem bychom si chtěli pořídit miminko, ale vůbec nevím jak je to finančně náročné. Mohly by jste sem prosím napsat kolik měsíců/let je vašemu dítku a na kolik peněz vás asi tak cca výjde měsíčně? ;) Děkuji moc :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1337
11.11.19 12:13

Ahoj. Ja už mam teda 3. Dítě. Bohuzel jsem přišla o mléko a tak jsem nemohla kojit. Kupovala jsem to dražší UM a měsíčně to vyšlo na 3.000 plus plenky okolo 1.000. Oblečení jsem mela bazarove. Co tři měsíce jsem pak kupovala boty.Co se týká větších děti školních tak tam jsou ty položky větší. Zase ale musíš počítat s tím ze ty platy budou dva. Nebudeš na mateřské. Největší úsporu bych viděla prave v tom kojení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.11.19 12:13

U me rocni tak na 9000 - 6000 presnidavky, 1000 UM, 1000 plenky, 1000 obleceni a hracky. Ale urcite to jde i mnohem levneji kdyz budes varit a kojit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9956
11.11.19 12:14
@Anonymní píše:
Ahojky maminky, chtěla bych se vás zeptat. S manželem bychom si chtěli pořídit miminko, ale vůbec nevím jak je to finančně náročné. Mohly by jste sem prosím napsat kolik měsíců/let je vašemu dítku a na kolik peněz vás asi tak cca výjde měsíčně? ;) Děkuji moc :srdce:

Tohle je strašně individuální. Miminko tě nemusí vyjít téměř na nic, pokud budeš kojit, používat látkové pleny, bude spát s tebou v posteli, bude zdravé, věci budeš shánět po bazarech, později mu budeš vařit, hračky dědit, ve školce bude až jako předškolák, nebude mít kroužky atd atd. Stejně jako za výbavičku můžeš vypláznout 50tis, umělé mléko 1000,–/měsíčně není problém, nedejbože nějaké speciální zdravotní potřeby. Všeobecně je jasné, že pořádné výdaje přicházejí až s nástupem do školy. Tam je to vždy v září pecka a jde o věci, které vypustit nemůžeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2620
11.11.19 12:16

Moc nechápu anonym a podobných diskuzi bys tu našla hodně. Mám 3m dceru, bohužel na UM, sedlo ji DM mléko, za měsíc to dělá tak 700,–,plenky má látkové, na noc papírové, to je 300,– měsíčně. Kupovala jsem ji kapky proti prdikum za 200,250 vitamín D. To je tak vše. Příkrmy budu dělat doma, v rodinném rozpočtu se tech par kousku zeleniny ztratí. Oblečení mám od známých zdarma a zase budu posílat dal, kočár též, kupovala jsem šátek na nošení a mikinu dohromady za 1000,– a houpatko za 500,–. Ale já se řadím mezi nenáročné maminky :-) Jsou rozdíly v ceně plen a UM, ale třeba budeš kojit a vůbec to nemusíš řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.11.19 12:17

Prvni stal tak kolem 5t, nekojila jsem, kupovala Pampers, prikrmy a hadriky. Druhe do roka jenom pleny 1t, a ted davam UM a prikrmy a to vyjde na dalsi 2t, kdyz jeste koupim obcas nejaky oblecek, vetsinu mam zatim jeste po starsim. Boty malicke koupim na Batovi kozene v akci za 300.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.11.19 12:18
@RadkaAndBaby píše:
U me rocni tak na 9000 - 6000 presnidavky, 1000 UM, 1000 plenky, 1000 obleceni a hracky. Ale urcite to jde i mnohem levneji kdyz budes varit a kojit.

Jeste jsem zapomnela ockovani, davame i vse nepovinne, takze v prumeru jeste tak 1000 navic. Jinak porizovaci naklady na vybavicku jsme meli asi 130 tisic, ale bylo tam i zarizovani pokojicku ktery nebyl hned potreba a bazarove veci by sly poridit o dost levneji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4973
11.11.19 12:19
@Anonymní píše:
Ahojky maminky, chtěla bych se vás zeptat. S manželem bychom si chtěli pořídit miminko, ale vůbec nevím jak je to finančně náročné. Mohly by jste sem prosím napsat kolik měsíců/let je vašemu dítku a na kolik peněz vás asi tak cca výjde měsíčně? ;) Děkuji moc :srdce:

Taky moc nechápu co je na tomto dotazu intimního? Částky jsou hrozně individuální. Někde neutrati skoro nic někdo třeba i 20tis pokud je dítko nemocné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
219
11.11.19 12:23

Mám 19m dítě. Nyní v průměru stojí 3000 - 4000 Kč za měsíc (pleny, boty, oblečení - někdy bazar, někdy nové, sem tam nějaká hračka, sem tam léky, kurz plavání, zkrátka v tom je vše vyjma stravy). Když byla mimino (kojila jsem do 14 měsíců, do 7. měsíce i látkovala), tak stálo zhruba 1000 - 2000 za měsíc s tím, že v tom bylo opět vše vyjma stravy. Vše mám přesně vyčíslené v excelu, takže reálné náklady mám vyčíslené poměrně přesně a nestřílím od boku. Počáteční investice do dítěte v tom není. Tam ty částky byly vyšší, a to jsme plno věcí brali z druhé ruky (kočárek bazar, postýlka darovaná, přebalovací pult jsem neměla vůbec). Zpětně vím, že některé věci nebyly/nejsou potřeba, ale když bych je dala pryč, ty částky se zase tak závratně nesníží (př. jako luxus beru kurzy plavání, pořízení hojdavaku, ohrádky). Dítě v dnešní době není vůbec levná záležitost, co teprv, až půjde do školy, se prohnu ještě víc. Vidím to na penězích, co jsem dřív odkládala na horší času - už odkládám cca slabou polovinu toho, co v minulosti, všechno spolyká péče o potomka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.11.19 12:26

Kolem 5000, ze začátku 6× denně speciální um a kojenecká voda cca 2500, plenky premium care i 10 denně. Tady mořská sůl na rýmu 170, baby calm 200. Teď rychle větší kombinézu za 250, ještě plenky měkké potřebuju - 3 kusy za 200, je a za 100 tenhle míček… Dudlík 70Kč…No pak přestal pít um, ale začali se kupovat příkrmy(tady můžeš asi ušetřit, jen bio vepřové je furt 300 za kilo btw) a jogurty bílé za 15 korun, víc hraček, víc oblečení… Záleží na rodině, furt chce někdo něco kupovat, svátky, narozeniny, tak využít a ty věci kolem 500 nebo výš si nechat koupit. Mít dítě v sepranych hadrech a dávat mu použité hračky úplně není můj šálek kávy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13585
11.11.19 12:27

Půl roční skoro nic. Pleny látkové (takže akorát prací prášek a korunove položky za vodu a elektriku), kojím takže taky zadarmo, oblečky hodně z druhé ruky nebo od příbuzných darem, sama kupuju jenom občas něco pro radost. Příkrmy tak 600 měsíčně, buď sklenička (kupuju v dm průměrně 25kc za skleničku a má to na 2× zatím) nebo když vařím nám zeleninu, tak mu odendam a rozmixuju, takže otázka korun. Takže u nás do půl roka zadarmo, od půl roka tak 1000kc ať nežeru, od roka už je to dražší sranda. Tam sou pak botky, už plná porce jídla, hračky…Pak se to zvyšuje zas od nástupu do školky, ale to už pracuji oba rodiče.
Nicméně stačí mít smůlu, nevyjde kojení, potřebuješ speciální um, nelatkujes a hned jsou to tisíce měsíčně. Pak může být ditko nemocné, další stovky az tisíce měsíčně za lékárnu.
Nepočítám do toho bydlení, darky, energie navíc co ditko spotřebuje, oblečení (ale pokud nemusíš mít vše nové nebo máš možnost dědit po někom z okolí, jsou to položky za stovky), taky hodně pomůže mít treba domácí ovoce a zeleninu a udělat si třeba předem příkrmy z domácích zdrojů.
Takže někdo to má skoro zadarmo, někdo za ditko dá třeba 10 000kc měsíčně jen to hvizdne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1001
11.11.19 12:29

@RadkaAndBaby
6000 za presnidavky? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11200
11.11.19 12:32

Já mám obě holky kojené a vyrostlé na látkových plenách.
Takže mě miminko nestálo nic, jen čas ;)
Horší je výbavička všeho, ale to je individuální. Někdo chce vše nové a kupuje i zbytečné věci a nesmysly a druhý si vystačí s věcmi z druhé ruky a jen s tím, co opravdu bude potřebovat :nevim:
Dál kosmetika, já měla akorát delfínka olej do koupele, ten vydržel dlouho a myla jsem vodou. ALe jak @Kriss Tina ty výdaje budou pořád časem stoupat..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1315
11.11.19 12:32

Nejvíce stojí školní děti, už jen nástup do školy a následne celoroční dokupovani školních pomůcek, také oblečení, boty, těch je několik, protože me děti sportuji + tělocvik ve škole, noha roste, kroužky také něco stojí, jídlo, drogerie, kosmetika, výlety jak doma tak školní, kurzy, bruslení, lyžování, plavání také ve škole, nakoupení vybavení do dětského pokoje, nové brýle, teď nás čekají i rovnátka, jako jestli dám za dva školáky (8 a 9let) měsíčně 10 tis., můžu být ještě ráda. Oproti tomu bylo miminko za pár korun.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1337
11.11.19 12:35
@NinaU. píše:
@RadkaAndBaby
6000 za presnidavky? 8o

Myslim ze je to preklep :mrgreen: ale i kdybych počítala ze by jedna stala 50. Kč což nestojí tak by ji musela dávat 4× denně aby to dělalo měsíčně 600. :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama