Na kolik pokusů IUI s dárcem prispívá pojišťovna?

Anonymní
17.11.20 23:39

na kolik pokusů IUI s dárcem prispívá pojišťovna?

Nekdy pred lety /uz se lecime 15let takze si nepamatuji presne/ jsem byla v jistem CAR na 1.IUI , mezitim podstoupili IVF…pak jsem presla do jinyho CAR a ztratila prehled kolik IUI mam za sebou, primarka rekla ze to pri pristim IUI bude zjistovat, pak sem (po 13letech) otehotnela, ted mam 2letou dcerku a chceme dalsi, nicmene me stale CAR nezjistili kolik pokusu IUI hrazenych pojistovnou mam za sebou… da se zjistit jinou cestou? napadla me poj ale tam ta odpoved bude na dlouho…

Dostala jsem různé informace od embryologů a primarky v jednom CAR a nevím čemu mám věřit a kde si případně ověřit správnou informaci o platbách za IUI

1.varianta prej 6pokusu CELKOVĚ přispívá pojistovna+ darce take, po tom plne hradis ty
2.varianta 6pokusu+ dárce ZA ROK prispiva poj
3.varianta všechny bez ohledu na počet pokusů přispívá pojistovna+ darce take

nevim kde je pravda, tápu…

JESTLIZE NEKDO DOKAZE PORADIT TAK PROSIME JAK TO JE S UHRADOU OD POJISTOVEN, KOLIK ZAKROKU PŘISPÍVÁ NEBO SKUTECNE VSECHNY?

pred měsicem me embryolozka stehnyho CAR sdelila ze zakroky drive byly hrazeny ale nyni jsou naprosto zdarma, i sperma darce kdyz maznzel neni pouzitelny a mam toho vyuzit…ale primarka stejnyho oddeleni mi po mesici zase vyvratila a ze je to omezene…pak si plati kazdy plne sam i darce…

předem děkuji za info :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
18.11.20 01:20

Myslím že pokud jde o iui s dárcem je blbost resit zda pojišťovna přispěje nebo ne, protože normální iui stojí pár korun, za to dárce je celkem drahy, já platila s pojišťovnou 7 tisic

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.11.20 16:04
@Anonymní píše:
Myslím že pokud jde o iui s dárcem je blbost resit zda pojišťovna přispěje nebo ne, protože normální iui stojí pár korun, za to dárce je celkem drahy, já platila s pojišťovnou 7 tisic

ja platila za pokus spoluhrazeny poj. 700,–v upmd s darcem min mesic…

ale nevim kolik je pokusu co spoluhradi pojištovna. protoze bez poj pak plna cena za vykon + plna cena za darce hodne narusta

• Citovat
  • Nahlásit
62
19.11.20 08:56

Ahoj já chodím do gennetu dnes mám druhé IUI a platím za dárce 3000 kč. Na stránkách mají napsané, že samotné IUI stojí 2000. Takže když jsem tam šla poprvé tak jsem myslela, že mě to bude stát 5000 kč celkově, ale nakonec rádoby ten výkon je na pojišťovnu. Jediné co ještě jsem si platila byl otrivelle, ale to je jen 50 kč. :mavam: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3714
19.11.20 09:13

Pojišťovna hradí 6 IUI za rok - ale pozor - pojišťovna chápe v tomto případě rok ve smyslu 365 dní, nepočítá se od ledna do prosince. Tzn. když budeš mít 5 IUI - srpen, září, říjen, listopad, prosinec v roce 2020, tak v roce 2021 můžeš jít v lednu a pak až po uplynutí patřičné doby.

U většiny CAR doplácíš jakože „za katetr“. U nás to bylo 1500,– za IUI + ještě vykazovali výkon na pojišťovnu.

Kolik se platí za sperma dárce, nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.11.20 15:06
@Whitedog píše:
Pojišťovna hradí 6 IUI za rok - ale pozor - pojišťovna chápe v tomto případě rok ve smyslu 365 dní, nepočítá se od ledna do prosince. Tzn. když budeš mít 5 IUI - srpen, září, říjen, listopad, prosinec v roce 2020, tak v roce 2021 můžeš jít v lednu a pak až po uplynutí patřičné doby.

U většiny CAR doplácíš jakože „za katetr“. U nás to bylo 1500,– za IUI + ještě vykazovali výkon na pojišťovnu.

Kolik se platí za sperma dárce, nevím.

DĚKUJI, STRASNĚ MOC. to jsem chtela slyset :)))
jeste me napadlo ze jsem posledni roky zmenila pojistovnu, to by taky mohlo prispet..mudr.. me tvrdi ze 6 IUI a pak musim hradit cely zakrok + dárce…
ja byla jen cca 5 plus minus, za celej zivot…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.11.20 15:22
@Misagom píše:
Ahoj já chodím do gennetu dnes mám druhé IUI a platím za dárce 3000 kč. Na stránkách mají napsané, že samotné IUI stojí 2000. Takže když jsem tam šla poprvé tak jsem myslela, že mě to bude stát 5000 kč celkově, ale nakonec rádoby ten výkon je na pojišťovnu. Jediné co ještě jsem si platila byl otrivelle, ale to je jen 50 kč. :mavam: :mavam:

taky moc dekuji a drzim pesti aby IUI vyslo, me ceka pravdepodobne v pondeli, v patek jdu jeste na utz a ted beru Clostik…minuly mesic sem mela naprosto stejne 10tý den v sobotu, takze me vzali az v pondeli, No snad to nebude pozdě :oops: kdyz jsem oteho s dcerou tak to bylo presne 10den

• Citovat
  • Nahlásit
3714
19.11.20 16:10
@Anonymní píše:
DĚKUJI, STRASNĚ MOC. to jsem chtela slyset :)))
jeste me napadlo ze jsem posledni roky zmenila pojistovnu, to by taky mohlo prispet..mudr.. me tvrdi ze 6 IUI a pak musim hradit cely zakrok + dárce…
ja byla jen cca 5 plus minus, za celej zivot…

Nene, je to 6 IUI za 365 dní. Jak vyčerpáš 6 pokusů, můžeš znovu, ale až uplyne doba.
Oni moc nechtějí IUI dělat, víc to tlačí do IVF, protože IUI pro ně není tolik ziskové.
Pokud by ti odmítali udělat, úplně jednoduše bych šla jinam.
Změna pojišťovny by v tom neměla hrát roli.
Je to poměrně „levný“ zákrok.
Jak jsem psala - aby na tom něco vydělali, u nás to vykazovali na pojišťovnu + si nechali zacvakat 1500,– cash. Když jsem se ptala dr, proč platím 1500,–, když to jde přes pojišťovnu, tak na mě jenom vykulila oči a nebyla schopná mi odpovědět. Pak říkali něco o katetru - jako kdyby to snad dělali bez katetru, kdyby to bylo jen na poj. :roll: :lol: :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama