Na kolik vyjde dovolená v zahraničí s dětmi ?

178
13.11.20 21:34

Na kolik vyjde dovolená v zahraničí s dětmi ?

Zdravím, naše dcera miluje vodu a proto bychom jí chtěli příští rok vzít k moři, ale nikdy jsme s manželem u moře nebyli takže nemám vůbec představu na kolik taková dovolená vyjde. Představa je asi Řecko, Chorvatsko nebo Bulharsko, ale budu ráda za jakékoliv rady a zkušenosti s dovolenými a hlavně mě zajímá ta cena

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
13.11.20 21:39

My se pohybujeme po vlastni ose a rozpocet na dovolenou u Baltu ci Jadranu mam tak 30 000 pro 2+2.

• Citovat
  • Nahlásit
16
13.11.20 21:43

To hodně záleží. Jestli je to s cestovkou nebo po vlastní ose (třeba jako Chorvatsko autem), jestli pojedete v hlavní sezóně, kdy je to dražší (přelom červenec srpen) než třeba na začátku června.. A další. Ale kolem těch 30 000, jak je psáno výše, se určitě dá něco pěkného ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
99
13.11.20 21:45

Záleží na termínu, lokalitě, stravě, dopravě, délce, a milionu dalších faktorů. Takže se můžeš pohybovat od pár tisíc až klidně po statisíce. Zadej si požadavky do nějakého vyhledávače zájezdů a uvidíš, v jakých relacích se to pohybuje.
Na takový ten průměr bych počítala tak těch 35 až 50 tisíc - nepíšeš, jak je dcera stará, jestli je ještě malá, může to mít zadarmo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.11.20 21:46

Chorvatsko, v hotelu, s polopenzí. Cesta, poplatky, útrata tam nás většinou vyjde na 30tis.
Prosím anonym

• Citovat
  • Nahlásit
31
13.11.20 21:52
@RockFous píše:
Zdravím, naše dcera miluje vodu a proto bychom jí chtěli příští rok vzít k moři, ale nikdy jsme s manželem u moře nebyli takže nemám vůbec představu na kolik taková dovolená vyjde. Představa je asi Řecko, Chorvatsko nebo Bulharsko, ale budu ráda za jakékoliv rady a zkušenosti s dovolenými a hlavně mě zajímá ta cena

Jak už je zde psáno, záleží jak pojedete. Ale co je důležitější, představa co je pro tebe dovolená. Jestli chceš jen moře a ostatní je ti “jedno”. Pro nás dovolená autem, kde musíme vařit nebo spát ve stanu, není dovolená. Ale každý to má jinak. Jste jen tři, to zas nebude tak drahý. Byly jsme v Egyptě, 2+3 děti, 8 dní all inclusive, hotel na pláži. Bazén apod. Vyšlo to na 75k. Ale každý rok na to není. Jenže tyto služby jsou vesměs v Evropě o dost dražší. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3415
13.11.20 21:53

Tak záleží, jestli chceš něco úplně nejlevnějšího, nebo jaké máš požadavky. Ani nepíšeš, jak staré máte dítě, jestli má do 2 let a měla by ještě letenky a ubytování zdarma nebo ne.

Nejlíp ti vyjde Chorvatsko, když pojedete autem, budete spát někde pod stanem, v karavanu nebo levně v soukromí a budete jíst z vlastních zásob. Ceny ubytování se liší vybavením apartmánu, vzdáleností od moře, lokalitou…
Když budete hooodně šetřit, tak myslím, že se vejdete do 25 tisíc (cesta, ubytování, nějaká útrata za zmrzlinu, kávu atd.).

Bulharsko a Řecko musíte letecky, tam si jídlo neodvezete, takže buď se stravovat tam nebo v restauracích. Bulharsko je levnější a můžete si to dát i bez jídla, když půjdete do restaurace, tak vás to nezruinuje. Počítej i s útratou těch 40. Pokud byste nechodili do restaurací a nakupovali v supermarketu a vařili, tak asi míň, ale ty nabídky ubytování letecky jsou většinou v hotelech a tam není kuchyňka.

V Řecku doporučuji minimálně polopenzi, ideálně all inclusive, tam je celkem draho, kor v rekreačních resortech. Tam to bude kolem 50 (letenky a ubytování s jídlem pro 3).
Samozřejmě kalkuluji průměrné resorty, nic extra luxusního.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
178
13.11.20 21:54
@Karamba2020 píše:
Záleží na termínu, lokalitě, stravě, dopravě, délce, a milionu dalších faktorů. Takže se můžeš pohybovat od pár tisíc až klidně po statisíce. Zadej si požadavky do nějakého vyhledávače zájezdů a uvidíš, v jakých relacích se to pohybuje.
Na takový ten průměr bych počítala tak těch 35 až 50 tisíc - nepíšeš, jak je dcera stará, jestli je ještě malá, může to mít zadarmo.

dcera bude mít příští rok/léto 2 roky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3415
13.11.20 22:00
@RockFous píše:
dcera bude mít příští rok/léto 2 roky :)

Tak pokud to stihnete před druhým rokem, tak určitě letecky, to bude mít ještě všecko zdarma. Bulharsko je levnější, Řecko má hezčí moře. Ale taky záleží jak kde. Pokud jste nikdy nebyli nikde a bude to vaše „poprvé“, tak bych doporučila Řecko, to bude silnější zážitek. Ale pečlivě vybrat místo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4514
13.11.20 22:02

My byli letos na týden v Bibione v září - super dovolená, pro děti ideál, písek, mělké pláže a večer spousta vyžití… já to tam mám ráda a celková cena 23 tisíc za 2+2 za vše včetně jídla a benzínu, nijak jsme se neomezovali. Ubytování z toho 7600 (apartmán, krásný nový s terasou a bazénem - ale my jsme potřebovali 4 postele, vám stačí 2), benzín lehce přes 4000 a zbytek útrata (běžné jídlo, restaurace atp.). Jezdili jsme na výlety, restaurace občas, podle chuti, případně třeba pizza s sebou domů atp. Všechno jídlo jsme kupovali tam, maximum mého vaření bylo občas hodit do vody tortellini, když jsme přes poledne zůstávali na hotelu. Rozhodně bych to nenazývala, že jsem tam „vařila“.

Když má dcera 2 roky, určitě vás to vyjde levněji.

Ještě dodám, že takto levné to opravdu nebylo kvůli tomu, že bychom nějak šetřili, ale prostě to tak vyšlo. Je pravda, že večeře jsme většinou jen někde koupili s sebou a jedli je doma.

Příspěvek upraven 13.11.20 v 22:05

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
154
13.11.20 22:02

Nas stalo Bulharsko na 7 dni letecky 2 dospely a 1 dite 35 tisic bez stravy. Ubytovani v hotelu 3 hvezdy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.11.20 22:12
@RockFous píše:
Zdravím, naše dcera miluje vodu a proto bychom jí chtěli příští rok vzít k moři, ale nikdy jsme s manželem u moře nebyli takže nemám vůbec představu na kolik taková dovolená vyjde. Představa je asi Řecko, Chorvatsko nebo Bulharsko, ale budu ráda za jakékoliv rady a zkušenosti s dovolenými a hlavně mě zajímá ta cena

Letos se nám dovolená v Řecku podařila sehnat levněji kvůli koronaviru tak cca o 15.000 Kč. Takže 2 + 1 45.000 Kč letecky, all in, hotel 4 hvězdičky. Jinak by to bylo 60.000 Kč.

Příspěvek upraven 13.11.20 v 22:14

• Citovat
  • Nahlásit
3415
13.11.20 22:13

@Limi123
Sever Itálie je v září dost nejisté kvůli počasí. Itálii ani Chorvatsko sever bych v září nejela, to by musela být fakt náhoda, aby to počasí vyšlo tak, že bude celý týden na koupání. V těchto destinacích to není zaručené ani v sezoně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4514
13.11.20 22:20

@bigl my to kupujeme podle předpovědi. Vždy víme, že chceme jet 1. nebo 2. týden v září, to je ještě teplé moře a podle předpovědi pár dnů předem objednáme a jedeme. V práci vědí, že v tomto termínu si někdy vezmeme dovolenou a problém není. Ještě nám tam nikdy nepršelo, vždy jsme se koupali celý týden. Minulý rok jsme byli dokonce 3. týden, to bylo super, pláže téměř prázdné. A bylo krásně na koupání. Ale je pravda, že to moře je ještě 2. týden jak kafe a 3. už je to spíš jak pískovna na konci léta :-)

Za mě je opravdu Bibione jako dovolená s dětmi úžasné (a že za bezdětna mám procestované jiné destinace, Asii etc.). Ale ty dražší destinace má cenu až s většími dětmi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3415
13.11.20 22:23

@Limi123 Tak pokud se rozhodujete na poslední chvíli podle počasí, tak to jo.
Pro mě má sever Itálie špinavé moře a je na můj vkus moc přelidněný, ale asi si to svoje příznivce najde.
Za mě je moře hezké z těch dostupných evropských destinací v Řecku, ale taky ne všude. Služby a zázemí pro děti pro nás nej Turecko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama