Na kolik vyjde přivést vodu na pozemek?

242
21.5.20 18:21

Na kolik vyjde přivést vodu na pozemek?

Uvažuji o koupi zahrady bez přípojek. Nejbližší přípojka vody je na sousedním pozemku asi 30 m vzdáleném. Na kolik to zhruba vyjde, přivést vodu? A jen tak pro zajímavost, na kolik elektřina, zhruba že stejné vzdálenosti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

39392
21.5.20 18:32

@Aristolochia na to nelze jednoznacne odpovedet. Zacni tim, ze navstivis stavebni urad. Tam dostanes odpovedi na zakladni otazky, napr. i na to, zda dany pozemek lze, nebo nelze zasitovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.5.20 19:01

@Aristolochia mám vystudovaný katastr nemovitosti. Jednoznačně vám přesně nemuzu odpovědět. Záleží na hodně faktorech. :nevim: Voda bude pres 100 000 ;) s tím počítejte. A jestli by se vám spis nevyplatila vlastní studna

• Nahlásit
  • Citovat
242
21.5.20 19:19
@Anonymní píše:
@Aristolochia mám vystudovaný katastr nemovitosti. Jednoznačně vám přesně nemuzu odpovědět. Záleží na hodně faktorech. :nevim: Voda bude pres 100 000 ;) s tím počítejte. A jestli by se vám spis nevyplatila vlastní studna

Děkuju za odhad. Studnu jsem dneska zjišťovala, studnař řekl, že vrt by musel být hluboký asi 140 m a cenu odhadl na 250-300000:frowning2:️

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48796
21.5.20 19:28

Tak treba vykopat studnu u nas JM stoji 2 tis. metr.
A obecni privod vody. To netusim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
737
21.5.20 20:06
@Kelsey píše:

Od vas by se ji to asi fest prodrazilo :lol:

Jinak pokud toto vsechno je prilis drahe nebo nerealne, jeste je moznost udelat si nadrz a vodu si nechat dovazet cisternou + destovka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3964
21.5.20 20:22

@Aristolochia no jo, neni to zadna sranda. Navic tu pripojku musi odkejvat spravce site. Je taky mozny, ze tam neni k dispozici tolik vody nebo dostatecny tlak ;) a jeste musite poresit likvidaci/odvod odpadnich vod. To je jeste vetsi sranda, kdyz nemate pripojku na kanalizaci.

Takze si pripravte tak 300tis. A kdyz usetrite, tak budete mit radost

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
738
21.5.20 20:57
@Aristolochia píše:
Děkuju za odhad. Studnu jsem dneska zjišťovala, studnař řekl, že vrt by musel být hluboký asi 140 m a cenu odhadl na 250-300000:frowning2:️

Nepreslechla jsi se stou hloubkou studny?140m mi přijde neskutečně moc.My máme necelých 40m a bohate to stačí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
738
21.5.20 20:59
@Kelsey píše:

To si ještě někdo nechá kopat studnu? Jako vrt chápu, ale ručně kopat.No proč ne.Nas 1m vrtu vysel na cca 1500,–

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
242
21.5.20 21:05

@mission84 Takto mi to napsal studnař, že v dané oblasti to tak je, takže do toho nepůjdu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48796
21.5.20 21:10
@mission84 píše:
To si ještě někdo nechá kopat studnu? Jako vrt chápu, ale ručně kopat.No proč ne.Nas 1m vrtu vysel na cca 1500,–

Asi jo. Znama prave chce vykopat studnu na zahrade, tak zjistovala ceny, jak to asi bude vychazet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39392
21.5.20 21:18

Nas celkove zasitovani-voda, elektrina, plyn, kanalizace vysla pred 10-12 lety do 100 000. ALE znam pozemky, ktere napojit nelze, jinde se to musi vest pod silnici apod. Epipi neni spravne misto, kde se ptat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6285
21.5.20 22:23

Řešili jsme loni-voda, elektro i kanalizace cca 5m od hranice pozemku. Všechna povolení jsme vyřizovali přes půl roku a stálo nás to všechno dohromady kolem 250tis jestli se nepletu…zajdi na stavební úřad, tam ti řeknou, jestli je vůbec možný přivést vodu atd

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30413
22.5.20 20:33
@Aristolochia píše:
Uvažuji o koupi zahrady bez přípojek. Nejbližší přípojka vody je na sousedním pozemku asi 30 m vzdáleném. Na kolik to zhruba vyjde, přivést vodu? A jen tak pro zajímavost, na kolik elektřina, zhruba že stejné vzdálenosti?

Nejdřív si hlavně zjisti jestli ti to vůbec povolí… konkrétní vyčíslení ti tu asi nikdo nedá, minimálně protože ani neznáme přesné podmínky. U elektřiny samotnou přípojku často hradí distributor, na tobě by pak byly jen poplatky ve výši max. desítek tisíc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama