Na kolik vyjde školák prvního stupně?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Manicka14789
Povídálka 14 příspěvků 15.01.18 08:10
Na kolik vyjde školák prvního stupně?

Ahoj maminky a tatínkové, brzy jdu s dětičkami k zápisu, jak s mladší, která půjde do školky, tak se starší, která naopak půjde do školy, tak by mě zajímalo, jelikož jsem na to vše finančně sama… na kolik vyjde školák prvního stupně? Potřebuji si nějak udělat finanční představu, aby mě to poté nevyděsilo a na vše jsem měla peníze. Moc děkuji za odpověď i když chápu, že to bude určitě všude jiné. Samozřejmě mě zajímá i cena obědů, družiny, pomůcek jako jsou sešity, penál, aktovka, SRPŠ a jiné výdaje.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

berďana
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 15.01.18 08:15

@Manicka14789
Jezisi, ja te nechci strasit, ale to si vem hned pujcku. :pankac:
Ne, nemuzu ti napsat na kolik, to uz dneska nevim, ale bylo to hodne, opravdu hodne drahe. No ale, to jsem ti moc nepomohla :nevim:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62964 příspěvků 3 inzeráty 15.01.18 08:17

@Manicka14789 Tak tady máš naše, myslím, že to patří spíše k těm levnějším…

• obědy 470,– měsíčně
  • družina 500,– na pololetí
  • taška + penál 2000,–
  • příspěvek na pomůcky 600,– na začátku roku
  • školní kroužky - 400,– za jeden na pololetí
  • vybavit kufřík na výtvarku - cca 400,– i s kufříkem
  • tužky, parstelky, obaly a spol - tak cca 300,– na začátku plus průběžně furt něco dokupuju, tu nůžky, tu lepidlo, tu tužky…

hofka
Extra třída :D 14977 příspěvků 15.01.18 08:20

To je asi různé. Ale určitě doporučuju začít šetřit, ať to není potom hromadné, krom výbavy jsou pravidelné i nepravidelné platby, třeba u nás se družina platí pololetně-1500. Obědy máme asi 600/měs. Potom nějaké příspěvky na akce a podobné. Škola v přírodě 3500. Do toho kroužky. Na začátku každého pololetí to jede.
Na aktovku není potřeba spěchat, v létě jich je pořád dost a klidně bych vzala bazarovou v rámci šetření. My měli novou za 1300 vč. penálu.

Zas tak drahé to být nemusí, ale pár korun to taky není. Ostatně je možné po troškách dokupovat už od teď. Pokud se ve vaší škole nemění nějaké seznamy potřeb, stačí se zeptat co bývá potřeba na zápise případně u současných školáků. Záleží, co dostávají, s čím pracují.

Příspěvek upraven 15.01.18 v 08:23

smudlinky
Závislačka 2527 příspěvků 360 inzerátů 15.01.18 08:22

Opravdu se to liší, strašně záleží na zařízení a volbě školních pomůcek. Aktovka, pouzdro, pytlík na tělocvik stojí od 2tisíc výše záleží na značce, obědy tuším 25kč za jeden ( taky se to může lišit mezi školami), družina cca 150kč na měsíc(platí se pololetně), školní pomůcky - pracovní sešity 1000kč/pololetí, divadla a další akce platíme zvlášť jednotlivě takže cca 600kč/pololetně+ největší položkou jsou kroužky. Spousta věcí se dá nakoupit dopředu- pouzdro, aktovka, desky na čísla, písmena, pastelky, pomůcky na tělocvik, plavání atd. Většinou dostanou rodiče seznam od školy dopředu s tím, co mají na září mít nakoupeno.

berďana
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 15.01.18 08:28

@hofka

Ja si zase myslim, ze kdyz aktovku koupi predem v nabidce, tak za ni da skoro jako v bazaru. Kazdy prvnacek by mel dostat tasku novou, ale to je samozrejme muj osobni nazor. Co me udivuje, jsou ty financni rozdily za druzinu. Ty pises 1500, @j.a.n.i1 pise 500. Teda to je velkej rizdil 8o

Manicka14789
Povídálka 14 příspěvků 15.01.18 08:33

Jejda, to abych už opravdu začala šetřit, to jsou tedy pálky, opravdu… hlavně tedy za tu aktovku a penál… my právě vycházíme jen tak, ale zase v září půjdu do práce a pak si už přilepšíme, ale to asi učitelkám nevysvětlím, že 1. výplatu dostanu až v září. Malá se hrozně těší, samozřejmě má už i představu, jakou aktovku si představuje ( s oblíbenou postavičkou ), což mi moc neulehčuje… ale zase bude mít v srpnu narozeniny, tak to může mít jako dárek. :) Jinak ta družina… nevíte jak to je, když tam dítě potřebuji dát jen ob týden? Mamina dělá na směny a tak mi říkala, že by jí mohla vyzvedávat ze školy. Ale to se asi stejně bude platit stejná částka, že?

AstraG
Závislačka 4398 příspěvků 15.01.18 08:38

Nejpřesnější informace najdeš na stránkách školy - obědy, družina, srpš… U nás družina na pololetí 240,– to je skoro zadarmo, ale někdo platí třeba 500,–/pololetí. Takový informace najdeš právě na webu dané školy. Na sešity tuším, že jsme vybírali 400,– Samozřejmě aktovka, penál + výbava, desky na písmenka + číslice + výtvarku, kufřík + výbava, 2× přezůvky (třída + družina), oblečení na tělocvik + sportovní obuv. Během roku snad nic neplatíme, akorát výlet stál teda asi 300,–
Už několikrát jsem přemýšlela, že je určitě mnoho maminek/rodin, co na to prostě nemají peníze, tak jestli pomůže sociálka? Školní docházka je povinná, ale je povinné vybavit dítě aktovkou, penálem, přezůvkama atd…? Fakt netuším, třeba do toho někdo vidí víc…

berďana
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 15.01.18 08:40

@Manicka14789
Je ty pises o mamine a ja se te zrovna chtela zeptat, jestli nemas treba rodice a otce ditete, kteri by na to necim prispeli :mrgreen:.
Pokud otec ditete plati alimenty a ty spatne vychazis, muzes si je i nechat pro skolacka zvednout, jelikoz je logicke, ze skola stoji pekny balik. Ale to nevim, jak to mas zarizene. :kytka:

AstraG
Závislačka 4398 příspěvků 15.01.18 08:43

@Manicka14789 Oblíbené postavičky bych dcerce vymluvila, ve druhý třídě už to nebude in a bude chtít jinou. U nás v družině se vypisuje tabulka, jak jí bude dítě navštěvovat, ale stejně platíš plnou částku. (Syn chodí od týden i do ranní družky od 6:30. Někdo chodí pouze hodinu po obědě, někdo je tam do půl pátý a všichni platí stejně.)
Ta prvotní investice je fakt docela velká, tak si každý měsíc odkládej. Dcera nemá otce? Toto jsou mimořádné výdaje, tak třeba nad rámec dceři něco koupí.

andelka83
Neúnavná pisatelka 19628 příspěvků 15.01.18 08:48

Prvotní investice vyšla na hodně, ale teď už je to levnější než školka. O náklady jsme se podělili s ex, největší položka byla aktovka a pouzdro, asi 2500, pak 2× tenisky a oblečení na cvičení ( jedno do školy, druhé do družiny, oboje vyšlo kolem 1200), papuče ( 350), školní potřeby z papírnictví ( asi 500). Další výdaj bylo pořízení slušných kalhot a tepláků a triček do školy ( navíc přes léto vyrostl)

andelka83
Neúnavná pisatelka 19628 příspěvků 15.01.18 08:50

Jinak máme obědy 460, družina 200 na pololetí, SRPŠ myslím ani není, to ve školce bylo 800 za rok a plno akcí k tomu.

Gábííí
Ukecaná baba ;) 2336 příspěvků 15.01.18 08:53

@Manicka14789 Ahoj,taky určitě nepotěším, je to finančně hodně náročné a to mám druhé dítě na VŠ, Takže jsem sponzor i tady. Nicmene mne samotné taky výše částky, co jsme platili v první třídě, hodně překvapila. Taska+penál cca 2tis, pomůcky na Vv cca 1500,bačkory, pomůcky na Tv jako svihadlo, míček apod, cena učebnic na Aj, SRPŠ 500,1500 pololetí družina,520 obědy na měsíc+ další poplatky jako jsou nějaké kroužky v rámci školy. My máme plavání 1000 pololetí, platba fotek 250 a nyní před Vanoci záloha na ŠvP 1500…fakt je to na bednu…

hofka
Extra třída :D 14977 příspěvků 15.01.18 08:55
@berďana píše:
@hofkaJa si zase myslim, ze kdyz aktovku koupi predem v nabidce, tak za ni da skoro jako v bazaru. Kazdy prvnacek by mel dostat tasku novou, ale to je samozrejme muj osobni nazor. Co me udivuje, jsou ty financni rozdily za druzinu. Ty pises 1500, @j.a.n.i1 pise 500. Teda to je velkej rizdil 8o

jj, taky myslím, že aktovka by měla být nová, ale být ve špatné fin situaci, řeším bazarovou. Ono koupit teď se asi dá, ale do září se můžou změnit dětské představy na aktovku:-) Ale tak to už je na zakladatelce. S ostatním vybavením v naší ZŠ na nás vůbec nespěchali, dávkovali to dětem postupně, co mají mít první, druhý, třetí atd. den. Bylo prostoru na pořízení všeho dost. Naše družina patří mezi ty dražší asi, ale je to pořád 300 na měsíc, což mi přijde na to, kolik času tam tráví, co tam vše dělají, jaké mají akce pořád ok a dcera družinu miluje což je podle mě prima už jen kvůli navázání kontaktu se spolužáky.

sagina
Echt Kelišová 7561 příspěvků 15.01.18 08:57

@Manicka14789 ad družina - u nás se vždycky platila stejná částka, ať v ní dítě bylo nebo ne. konečně, u nás stojí 200 Kč měsíčně, to mi přijde jako docela symbolická částka. to chození ob týden, to asi záleží na obsazenosti družiny. u nás v pohodě, místa bylo dost, ale ne všude to tak mají a mohli by se na takovou docházku dívat tak, že družinu vlastně nepotřebuješ, takže rozhodně bych to neříkala předem.

jinak věci podle seznamu z června se mi nikdy nvyplatilo kupovat, protože ty zářijové se u nás vždycky lišily, takže jsem si navykla nakupovat až v září, ať doma nemám nepotřebné blbosti. z téhož důvodu bych se neřídila seznamy, které jsou na netu, protože pomůcky se opravdu liší nejenom škola od školy, ale i učitelka od učitelky.

na cenu obědů a družiny se podívej na stránky vaší školy, budeš mít lepší představu, než my ti tady vypíšeme, kolik se platí u nás.

Stránka:  1 2 3 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

Ve StarDance bych tancovala i zadarmo, říká Arichteva: Podrží ji diváci?

Hvězda První republiky Veronika Arichteva (32) si splnila velký sen. Zároveň... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >