Na kolik vyjde stavba domu?

4912
27.7.15 18:02

Na kolik vyjde stavba domu?

Ahojky všem :)

Chtěla bych se zeptat, kolik cca stojí v dnešní době postavení přízemního domku 4+1?? Myslím cenu od základu až po střechu…jestli se dá vejít do 1,5 mil nebo ne…předem díky za vaše odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

26657
27.7.15 18:07

To je strašně složitá otázka. Pokud by jste hooooodně šetřili na materiálech a uplně vše dělali sami tak možná k nastěhování ano a potom plno dodělku.

My ted budeme stavět bungalov 4+1,suteren garaž a technické zázemí a víme, že 3 miliony, aby jsme se nastěhovali. Manžel má st. firmu tak materiál bude pouze nejlepší kvality, ale i tak levnější než když jsme stavěli před 9 lety.Ale pak naskáče topení, tepelko, rekuperace a podobně. A hlavně za práci nedáme skoro nic. Jinak počítám s prací by to bylo hned kolem 5 mil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.7.15 18:26

S pozemkem, s tim ze si manzel vse dela temer sam,4+1 + koupelna, kuchyn- s tim ze si ji taky delame sami tak okolo 2milionu.bez garaze…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50114
27.7.15 18:28

To je jak když se zeptáš, na kolik vyjde koupě nového auta. Může to být 200.000,– a nebo taky 2.000.000,–
Jak už se tady napsalo - materiály, práce, řemeslníci, pomocníci, známosti…

Jestli teda nemluvíš o stavbě firmou, tam se na 1,5 mil. nedostaneš ani omylem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Attila8
27.7.15 18:46

@vertunka ahoj my teď dostavěli před půl rokem, máme 3+kk přízemní domek. Ale měli jsme svůj pozemek, ale museli jsme tam natáhnout přípojky a vše ostatní a než jsme kopli do země tak 100 000 bylo v trapu za povolení, projekt atd… Já byla akční a vše si vyřizovala sama a trvalo mi povolení vyřídit půl roku, jiní mě strašili že to bude trvat minimálně rok ale já to zvládla za půl, jinak my jsme se stěhovali jen s oblečením takže nás Teda barák vyšel z kompletním vybavením na 2 000 000

• Citovat
  • Upravit
1272
27.7.15 18:47

Ahoj, na 1.5 milionu se nedostaneš ani svepomoci… ovšem záleží na tom jak moc je dům velký, může to být 80m2 nebo taky 150m2..při ceně 1.5 milionu si vše musíš udělat sam, což třeba u topení, vazby, oken, elektriky těžko pujde a zapomen na to, že ti bude někdo pomáhat zadarmo a i kdyby, materiál stejně musíš zaplatiti tak jak tak.,. a jsme u toho.. chceš stavět z ytongu, porothermu, cihel, dřevostavbu nebo z čeho? Jak bude dům velky? Budeš kupovat levna standartní okna, nebo si připlatíš za 3 komorová? Budeš stavět stropy z panelů, hurdisek, nebo dřeva? Budeš mít na stropě izolaci 10cm nebo 40cm? chceš mít komín, nebo si vystačíš z turbokotlem? chceš mít dřevěné obložky za 3000kus, nebo ti stačí plechové za 400kč?? to jsou všechno otázky, na které bys měla znát odpověd.. pak se ptej na to, kolik to bude stát..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Attila8
27.7.15 18:50

A jinak hrubou stavbu nám dělala firma jedna a zbytek jsem pak sháněla sama protože manžel byl pryč půl roku, když odjížděl byla to jen cihla a střecha a vrátil se a pokrývali jsme podlahy, teď se to lepí atd a je to fofr, nejvíc mě zdržel vysychající anhydrit..

• Citovat
  • Upravit
verulicek
27.7.15 18:58

@vertunka těžko říct..jdeme do toho svépomocí a budeme rádi když se vlezeme do 1,7 (bez pozemku a sítí)..a taky není 4+1 jako 4+1 :think:

• Nahlásit
  • Citovat
879
27.7.15 19:21

Máme malé 3+kk přízemí + podkroví. Hodně jsme si zajišťovali sami, materiál jsme měli skoro za pusu a už jsme na 2 Mio a dodělávek je tu ještě spousta. 1,5Mio je dle mě nereálné i kdyby jste vše měli jen to nejlevnější a vše si dělali sami :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
612
27.7.15 19:36

Podle mě ani náhodou, samozřejmě záleží, jestli už máte zaplacení a zasíťovaný pozemek, ale i tak si myslím, že 2mil je minimum s tím, že budete hodně šetřit.

My stavíme bungalov a samostatnou dvougaráž a i s tím, že většinu děláme svépomocí počítáme minimálně 4mil. a to si nemyslím, že budeme nějak moc utrácet. Ono se to nezdá, ale ty peníze jen letí, třeba teď zedníci, kluci co to budou dělat brigádně, ale i tak chtějí 50tis. a zaplatit to prostě musíš a to je jen začátek… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.7.15 19:38

Z drevostavby jo to by se vešly do 1,5ale bez vybavení pokud něco mají krom koupelny a kuchyně tak jim to vyjde na 1,7 tak že ještě 200tic a už bych to viděla reálné…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3098
27.7.15 19:42

Ano svépomocí se nedostaneš na 1,5. to by jste museli hooodně šetřit a šetřit zrovna na domě není rozumný, my stavíme ted, pomocí firmy, pozemek 1,6 mega a dům máme naceněný na 3,5 mega, ale počítáme s tím, že abysme tam mohli i bydlet bude potřeba mega na víc. A to máme teda na patro 5+kk.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24324
27.7.15 20:11

@lopata : pardon ale 3 komorova okna je uz minimalni rozdil. Stavime a poptavala jsem okna. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50114
27.7.15 20:25
@kattkka píše:
@lopata : pardon ale 3 komorova okna je uz minimalni rozdil. Stavime a poptavala jsem okna. ;)

Tak je to minimální rozdíl v tom celém poměru, ale když vedle sebe postavíš všechno, co jmenovala, tak v těch minimálních rozdílech se ti udělá částka tak velká, až se ti z toho hlavinka zamotá :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24324
28.7.15 06:44
@RadkaCh píše:
Tak je to minimální rozdíl v tom celém poměru, ale když vedle sebe postavíš všechno, co jmenovala, tak v těch minimálních rozdílech se ti udělá částka tak velká, až se ti z toho hlavinka zamotá :lol:

Jasne ale okna jsou zrovna to kde by se setrit nemelo a tam asi neusetri. I co se kvality tyka…Takze zadne Polske smejdy (ty se krouti apod)…jinak se da na materialu. Takze třeba místo ytongu (jsme pouzili hebel) fik a 20tacu usetrenych…A tak dále.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama