Na Korsiku s 21m dítětem, golfáč-krosna

256
29.5.06 10:39

Na Korsiku s 21m dítětem, golfáč-krosna

Prosím, poraďte.
Náhle jsme se rozhodli, že za pár dní odjedem na Korsiku, ale ne jen na pláže, i na hory - turistika. Samozřejmě nic moc náročnýho, ale přece jen do terénu. Nevím, zda mám brát golfáč, nebo je to nesmysl. Chceme rozhodně brát nějaký kočárek - hlavné na polední spaní (možnost stínu, klidu bezpečí pro dítko), zatím používáme terénní sporťák Hoco( stím jsem fakt projela i sama kde co, i s plně naloženým plinama, hračkama..), ale ten je přece jen na přenášení dost těžký. S golfáčem nemám žádné zkušenosti, co jsem tu pročetla diskuze o golfáčích, tak i ty dražší asi nejsou na hrbolatý cesty?

A co krosnička? V té se ale asi malý nevyspí, že? A kolik se dá do takové krosničky dát věcí? Manžel bude nosit jinou (svou sport.) výbavu, takže jsem myslela, že já ponesu batoh s věcima pro se be a kluka a k tomu ten kočátek? Pak už ale nemám kam dát krosnu. Nebo krosnu místo batohu? Něco by zvládl našeho nést i manžel .

Syn jak nemá v poho popolední spaní, tak je mrzutej nejen do večera ale má rozhašenej i další den. A navíc je to dost dálka. Proto vymýšlím nějakou variantu, aby by kluk co nejvíc v pohodě a my taky :o) a vlezli jsme se do auta.
Jinak mi nedělá problém nechat spát synka kdekoli, třeba jsme byli na kolách, když usnul, zastavili jsme a ona spal na zemi zabalený ve fleesový bundě.

Díky za názory, nebo nějaký odkaz na turistickou diskuzi či server

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

29643
29.5.06 10:46

Ahoj, Michi on zadnej golfac neni moc na hrbolaty cesty, odpruzeni minimalni, nehlede na to, ze ho na takovym terenu muzes brzo oddelat :( Taky mam sportak Hoco a ten je na tohle idealni. Letite letadlem? Nas Hoco ma 12 kilo, to zas neni tak moc. Prenaset se nemusi, vzdyt muze ject, ne? Jenom zabere vic mista nez golfky. Pokud by to ale jenom trochu slo, vzala bych spis ten, nez golfky. Krosna je sice super, ale nedovedu si moc predstavit, jak se da v takovym vedru vlacet na zadech…

Hm moc jsem nepomohla, co?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3126
29.5.06 10:54

Ahojky,

tak nevím, zda Ti poradím, ale na Korsice jsme byli loni. Booože já bych se tam hned vrátila. Bylo tam nááááádherně !!!!!! :D My jsme jeli autem a pak trajektem. Zatím teda nemáme dítě. To teprve čekáme. Byla tam i jedna česká rodinka cca s ročním klučíkem a měli golfáče. ovšem oni byli jen na pláži. My jsme i cestovali a byli jsme i v horách. Tam nevím, zda by jsi s golfáčem pochodila. No on se Ti moc nehodí ani na pláž do písku. :? Určitě bych brala tu krosnu. ta se Vám bude v horách hodit !!!!!! A ty golfky asi taky. Každopádně na nějaké to spaní. Sporták si myslím, že je zbytečně těžkej. Ale záleží na Tobě.

tady je nějaký odkaz na Korsiku.

http://www.korsika.cz/homepage.asp?…

papa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
377
29.5.06 12:17

My se tam chystáme koncem srpna, malá bude mít rok a 4 m. Pojedeme autem a trajektem, docela mám z toho hrůzu . Určitě bereme krosnu, kočár máme Peg Perego s nastavbou sporťák, takže zvládne i nějakej ten terén. Mám sporťák do terénu I COO, ale s tím se určitě tahat nebudem. Ležet celý den u vody taky není pro mimčo ta pravé ořechové, takže budem něco cestovat a odpočívat, pláž spíš odpoledne. Pak napiš, jaký to bylo a co je dobrý vzít, nějak si to s tím miminem nedovedu představit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
375
29.5.06 13:00

Minulý rok byl o dovolené matejovi 21 měsíců a měli jsme jen krosnu (je to hroznej nechodivec, lenoch, ale krosna mu vyhovvala). V pohode se v ní vyspal (spal méně než doma, ale o to víc v noci :-)

Kolik se tam toho vejde záleží na krosně (my máme Hoco a vešli se tam věci pro matěje - jídlo, pláštěnka, mikina, pití a 2 plechovky piva pro tatínka. Známí mají deuter a kapsa je tam mnooohem větš. Do Cadyy od Chicca nedáš skoro nic. Třeba Saleva má taky docela velou kapsu.

Jinka kdychych si ted mela vybrat krosnu, tak si tu naší už nekoupim, ale třeba tu salewu nebo deuter. Je to fakt rozdíle nejen pro nosiče ale i pro dítě.

martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
256
29.5.06 17:47

všem děkuji za názory, snad se ještě někdo přidá. Taky jedeme autem a trajektem. Hoco je bezva, akorát jako správní Češi(Moraváci) povezem hodně věcí a chcu mít kočár při ruce na vytahování z kufru, tak proto uvažujem o něčem skladnějším. Manžel má padák na paragliding a to je ooooobrooovskej bágl.ten zabere jedno místo v autě nebo skoro celej kufr.

Ale vidím to tak, že asi zainvestuju do té krosničky a golfáč půjčíme nebo vezmu bazarovej jen na to spaní. Když půjdem bez padáku, je to no problem Když budu mít já na starost kluka a věci pro něho a pro sebe, tak už mi bude asi kočár překážet. No, nějak se musím rozhodnout.

Byla jsem se dívat na golfáče, nemám stím žádnou zkušenost a on i ten složenej se v jedné ruce dost pronese a navíc ne každej se dá „zaklapnout“ aby se nerozkládal .A někdy je ten balík docela i velkej. Zvláště ty dražší značkový Nebo zase nemá žádnou kapsu nebo košík na drobnosti po ruce, třeba pití. Okýnko v boudičce by se taky hodilo. A třeba u Chicca 5(nekdo doporučoval) mi vadí, že ty záda na ležato jsou jaksi měkký…atd. no nic idealního :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama