Na koupaliště s batoletem

609
17.6.13 09:24

Na koupaliste s batoletem.

Ahoj holky,
Mam 14m holcicku a chtela bych s ni jit na koupaliste. Nikdy jsme spolu ve vode neplavaly, tak ted uvazuji nad par otazkama.
1. Nemam pro ni plavky, muzu ji koupat jen tak nahatou?
2. Voda bude urcite studena, muzu s ni do te vody vubec jit, kdyz neni zvykla?
3. Mam ji pak nejak osetrit kuzi nebo staci osprchovat (kvuli chem. osetrene vode).

Vim, ze jsou ty otazky mozna stupidni, ale zkratka nejsem vsevedouci. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5086
17.6.13 09:27

1. nemůžeš, kup jí klasika plavky ;)
2. než půjdete doporučila bych doma trošku trénink ve vaně v chladnější vodě ;)
3. osprchovat stačí a namazat ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3234
17.6.13 09:27

Na koupaliště do vody určitě plavky nebo plenky do vody, po koupání osprchovat a namazat krémem, to že není zvyklá, no tak je třeba začít trénovat aby si zvykla, každé dítě tam je někdy poprvé. ;) a studená voda tam určitě bude, ještě nebyly takové tepla aby se stačila voda pořádně ohřát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11132
17.6.13 09:28

1.do verejneho koupalista bych ji urcite dala plavaci plinky (pokud teda si uz nerika), at nezpusobite nahodou nejakou nehodu.
2.prcka (10m) jsem davala poprve do bazenu minuly tyden a voda byla chladna (ne ledova), myslela jsem, ze se bude vztekat, takze jsem jenom dala trosku nozicky do vody a on byl uplne nadseny, chtel tam cely a byl v pohode :nevim: ridila bych se reakcema ditete pri postupnem namocovani.
3.rekla bych umyt cistou vodou a stejne ji asi budes mazat kremem proti slunci, to kuzi hydratuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
609
17.6.13 09:35

Diky moc holky. Ty plavky teda budou problem, bydlime v prdelakove, tak bysme se jeste musely vlacet do mesta… Zkusim se alespon zeptat v drogerii na koupaci pliny, ikdyz pochybuju, ze tady o tom nekdo nikdy slysel.
Ja jsem se zkratka momentalne rozhodla, ale nic pripraveneho nemam… :zed:
Jenze co v tom vedru delat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35052
17.6.13 09:44

Dcerka bude mít rok.
Na koupališti se bude brouzdat v brouzdališti pro nejmenší děti, je tam voda nad kotníky, jinak nemám zatím v plánu koupat ji ve veřejném koupališti. Voda bude ohřátá, z toho strach nemám.
Bude mít jednorázovou plenku do vody, nic víc. Plánuju chodit až po 16.hodině(i k vůli vstupnému, je levnější),ale kdyby moc pražilo budu mít pro ni připravené bílé triko, které ve stínu sundám. Namazaná bude opalovacím krémem a na hlavě bude mít klobouček. Krémy se snažím vybírat kvalitní s věkovým určením, které sluneční paprsky odráží a nevstřebává se chemie do těla.

Žádné parádní plavečky neplánuju, protože děti nemají mít na sobě mokrý hadr(větší riziko zánětů močových cest a průdušek, pokud jsou plavky přes prsa).

Parádní plavečky nebude mít ani téměř pětiletá dcera, taky jen kalhotkové a pokud nebude delší dobu ve vodě, tak se na houpačky převlékne do suchého(dřív byla nahá, ale teď už nebude chtít být), stejně tak to řeším u nejstaršího syna, dvoje plavky, jedny suché na převlečení. Pokud bude moc pražit, syn tričky, dcera krátké šaty zakrývající ramena a pokrývka hlavy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35052
17.6.13 09:45
@anahry píše:
Diky moc holky. Ty plavky teda budou problem, bydlime v prdelakove, tak bysme se jeste musely vlacet do mesta… Zkusim se alespon zeptat v drogerii na koupaci pliny, ikdyz pochybuju, ze tady o tom nekdo nikdy slysel.
Jenze co v tom vedru delat?

Tak kusové plavací plenky prodávají i po kusech na koupalištích. Ale je výhodnější si koupit celý balík v obchodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Kvetinka913
17.6.13 09:46

@anahry Taky nevím co v tom vedru, vzala bych malého na koupák, ale syn se koupat nemůže, kvůli prodělanému zánět ledvin… a až v srpnu máme kontrolu, kde nám řeknou, jestli už můžeme nebo ne… Takže já vůbec netuším, co celé léto budeme dělat… :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
17.6.13 09:55
@anahry píše:
Jenze co v tom vedru delat?

Tak nějaké kalhotky, nebo kraťásky - tmavší, ať nejsou namočené průhledné… A vzít jich víc na prostřídání..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3455
17.6.13 10:02

@anahry já na malýho vesměs všechno kupuju přes net je to pohodlnější než se někam vláčet a obvykle to mám druhej den doma :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2551
17.6.13 10:03

Odkdy se může s dítětem na bazén malý má 7m, mají být vedra tak se mi nechce sedět doma :think: akorát malý mívá občas suchou kůži na puse, nožičkách, každý den mažeme lipobází, tak nevím jestli to nevadí :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1284
17.6.13 10:05

Někdo se tu zmínil, že nechával děti nahaté. Já bych nenechala kůli možným uchylákům. Určitě bych dala po koupání plínu, kalhotky nebo šaty. Prostě něco na zakrytí. V soukromí ji nechávám lítat nahatou ale na veřejnosti bych se bála. Dneska člověk prostě neví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40270
17.6.13 10:08

@čarodějka1311 Čemu vadí ta průhlednost? 8o Vždyť takoví prckové se jinde většinou koupou nahatí, plavky se dávají jen kvůli možnosti znečištění bazénu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35052
17.6.13 10:17
@Camael píše:
@čarodějka1311 Čemu vadí ta průhlednost? 8o Vždyť takoví prckové se jinde většinou koupou nahatí, plavky se dávají jen kvůli možnosti znečištění bazénu.

Tak to taky vnímám, k vůli znečištění bazenu, jinak bych ji taky koupala klidně nahatou :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7576
17.6.13 10:17

Chodila jsem na koupak s dcerou od tech 14 mesicu, nejdriv jsem ji davala plavaci plinku a rychle jsem se na to vybodla a chodila nahata jako skoro vsechna ostatni mrnata. Rikala jsem ji, at mi rekne na curani/bobek a fakt nak byla nahata, krasne si rikala. Do vody sla normalne, jen jsem hlidala, aby neprochladla, takze ze zacatku casto ven, osusit, namazat a hrani na dece. Po koupani normalka doma sprcha cistou vodou a namazat. Ted mam stejne stareho syna a delan to stejne. Mam kachny-deti zvykle na vodu z plavani, ale i bez toho bych to jinak nedelala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat