Na manželovi mi vadí už úplně všechno

Anonymní
15.4.20 19:39

Na manželovi mi vadí už úplně všechno

Chtěla bych se někde vypovídat, protože už jsem vážně nešťastná a potřebovala bych znát i názor nezaujatých lidí. S manželem máme 2 děti a právě naše děti jsou důvod, proč jsem se ještě nerozvedla. Jsem ve fázi, kdy mě na manželovi štve úplně naprosto všechno a nevím, jak z toho ven. Na jednu stranu se rozvést nechci, hlavně kvůli dětem, ale taky kvůli bydlení a financím, ale na druhou stranu si říkám, že kdybych se rozvedla, tak bych měla konečně svatý klid od nekončících hádek, které mě psychicky neskutečně vyčerpávají. Ani nevím, s čím vůbec začít, protože těch problémů je nespočet. Největší hádky jsou asi kvůli jeho matky. Už od začátku našeho vztahu mě tchýně nemá ráda, což bych samozřejmě respektovala, kdyby jakékoliv obvinění z její strany bylo oprávněné, ale jen díky tomu, že nejsem zvědavá na její neustálé drbání a stěžování si jsem tedy děvka, zlatokopka, moje ne naše, ale moje děti jsou cizí parchanti apod…nejhorší na tom všem ale je, že manžel se mě ani dětí neumí zastat a není schopný tuhle estrádu vyřešit jednou pro vždy, aby byl klid. Neustále se jí zastává s tím, že ona to tak nemyslí, protože po smrti jejího manžela ji přeskočilo v hlavě, je jednoduchá a spoustu věcí ji nedochází, neumí se správně vyjadřovat a pořád dokola. Nechci se s ní vůbec stýkat (manželovi jsem ovšem nikdy nezakázala se s matkou vídat) a nechci, aby k nám chodila. A to je další problém, protože manžel mě neustále nutí k ní chodit a neustále mě nutí, abych ji přivedla aspoň ukázat syny, o které stejně nemá zájem, milionkrát jsem to manželovi vysvětlovala, ale on je co se týče své matky naprosto nesoudný a odmítá tohle všechno vidět. Další věc, kvůli které se prakticky denně hádáme je manželovo neustálé vymýšlení a lhaní. Kolikrát jde o úplné nesmysly, jen si upraví realitu, aby byla zajímavější, což naprosto nechápu, proč dělá, nesčetněkrát jsem ho žádala, aby zašel k psychiatrovi, protože mi jeho lhaní nepřijde normální, ale nejhorší lež byla, když nasekal dluhy a já se to dozvěděla, až když jsem ho zahnala do kouta, ať mi vysvětlí, kam dává neustále peníze. A na to navazuje další problém a to, že kdykoliv se cokoliv stane, tak pokud to nevyřeším já, tak on by to nechal tak. Například když se provalil problém s těmi dluhy (měl několik půjček, kontokorent a kreditku) tak jsem zavolala známé, která dělá finanční poradenství a všechny ty dluhy jsem nechala sloučit, protože u všeho byly příšerné úroky a asi bysme to takhle rozkouskované spláceli až do smrti. Další věc, která mě neskutečně vytáčí je, jak se staví k výchově dětí. Nemusím ani dlouze pátrat v paměti, protože zrovna dnes jsme se zase pohádali kvůli toho, že jsem staršímu synovi zakázala jíst další sladkosti, kterých dnes spořádal už víc, než dost, ale manžel mu tajně dal další a ještě mu řekl, hlavně to neříkej mamince, protože jinak bude zase řvát. A takhle je to pořád, já něco zakážu a místo toho, aby se mnou byl zajedno, tak dělá přesný opak a neustále mě osočuje, že jsem zbytečně hysterická a přísná, ale já si prostě myslím, že určitá pravidla musí být, jinak bysme měli doma akorát nevychované spratky. Těch problémů je ještě strašně moc, ale kdybych to měla všechno napsat, tak je to na knihu. Zkrátka mě v tomhle manželství už vůbec nic neřeší, manžel mi leze vysloveně krkem, ale i přesto pořád s rozvodem váhám. Žádám vás tedy o radu, jak byste tuhle situaci řešily vy? Všem moc děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15.4.20 19:45

To je těžké. Ty si dovedeš představit, že byste šli od sebe? Byl by to už druhý rozvod? Zvládala bys to finančně? Jak staré děti máš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3898
15.4.20 19:46

Dejte mu nůž na krk, jinak to asi nepochopí. Každopádně je to nesvéprávný trotl, který není schopen ani řešit svoje osobní problémy, tak ani běžné životní situace. Tipuju, že to by mamánek nonplusnultra a všechno za něj řešila manimka a on celý život nemusel nic řešit. Pak si našel vás a tak nějak doufal, že budete fungovat úplně stejně jako jeho maminka a ono ejhle…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2572
15.4.20 19:48

Ještě bych dala šanci manželské poradně, ať to slyší manžel od nestranné osoby. Když nepomuže ani to, tak rozvod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.4.20 19:50
@Anonymní píše:
Chtěla bych se někde vypovídat, protože už jsem vážně nešťastná a potřebovala bych znát i názor nezaujatých lidí. S manželem máme 2 děti a právě naše děti jsou důvod, proč jsem se ještě nerozvedla. Jsem ve fázi, kdy mě na manželovi štve úplně naprosto všechno a nevím, jak z toho ven. Na jednu stranu se rozvést nechci, hlavně kvůli dětem, ale taky kvůli bydlení a financím, ale na druhou stranu si říkám, že kdybych se rozvedla, tak bych měla konečně svatý klid od nekončících hádek, které mě psychicky neskutečně vyčerpávají. Ani nevím, s čím vůbec začít, protože těch problémů je nespočet. Největší hádky jsou asi kvůli jeho matky. Už od začátku našeho vztahu mě tchýně nemá ráda, což bych samozřejmě respektovala, kdyby jakékoliv obvinění z její strany bylo oprávněné, ale jen díky tomu, že nejsem zvědavá na její neustálé drbání a stěžování si jsem tedy děvka, zlatokopka, moje ne naše, ale moje děti jsou cizí parchanti apod…nejhorší na tom všem ale je, že manžel se mě ani dětí neumí zastat a není schopný tuhle estrádu vyřešit jednou pro vždy, aby byl klid. Neustále se jí zastává s tím, že ona to tak nemyslí, protože po smrti jejího manžela ji přeskočilo v hlavě, je jednoduchá a spoustu věcí ji nedochází, neumí se správně vyjadřovat a pořád dokola. Nechci se s ní vůbec stýkat (manželovi jsem ovšem nikdy nezakázala se s matkou vídat) a nechci, aby k nám chodila. A to je další problém, protože manžel mě neustále nutí k ní chodit a neustále mě nutí, abych ji přivedla aspoň ukázat syny, o které stejně nemá zájem, milionkrát jsem to manželovi vysvětlovala, ale on je co se týče své matky naprosto nesoudný a odmítá tohle všechno vidět. Další věc, kvůli které se prakticky denně hádáme je manželovo neustálé vymýšlení a lhaní. Kolikrát jde o úplné nesmysly, jen si upraví realitu, aby byla zajímavější, což naprosto nechápu, proč dělá, nesčetněkrát jsem ho žádala, aby zašel k psychiatrovi, protože mi jeho lhaní nepřijde normální, ale nejhorší lež byla, když nasekal dluhy a já se to dozvěděla, až když jsem ho zahnala do kouta, ať mi vysvětlí, kam dává neustále peníze. A na to navazuje další problém a to, že kdykoliv se cokoliv stane, tak pokud to nevyřeším já, tak on by to nechal tak. Například když se provalil problém s těmi dluhy (měl několik půjček, kontokorent a kreditku) tak jsem zavolala známé, která dělá finanční poradenství a všechny ty dluhy jsem nechala sloučit, protože u všeho byly příšerné úroky a asi bysme to takhle rozkouskované spláceli až do smrti. Další věc, která mě neskutečně vytáčí je, jak se staví k výchově dětí. Nemusím ani dlouze pátrat v paměti, protože zrovna dnes jsme se zase pohádali kvůli toho, že jsem staršímu synovi zakázala jíst další sladkosti, kterých dnes spořádal už víc, než dost, ale manžel mu tajně dal další a ještě mu řekl, hlavně to neříkej mamince, protože jinak bude zase řvát. A takhle je to pořád, já něco zakážu a místo toho, aby se mnou byl zajedno, tak dělá přesný opak a neustále mě osočuje, že jsem zbytečně hysterická a přísná, ale já si prostě myslím, že určitá pravidla musí být, jinak bysme měli doma akorát nevychované spratky. Těch problémů je ještě strašně moc, ale kdybych to měla všechno napsat, tak je to na knihu. Zkrátka mě v tomhle manželství už vůbec nic neřeší, manžel mi leze vysloveně krkem, ale i přesto pořád s rozvodem váhám. Žádám vás tedy o radu, jak byste tuhle situaci řešily vy? Všem moc děkuji.

píšeš ze jsi snim z financich duvodu… a pak že seka dluhy… tak to nejak nesedí ne. Jinak chapu. K tchyni bych vibec nechodila a pokud bych se s nim neshodla zasadne na vychove tak bych se snazila odejit.. ale viš co taky už necitim k přítelovi nic… spíšmne jen rozčiluje a nejradeji jsem když djede na 3 dny na služebku nebo na týden na ryby…to si vyložene užívám…po týdnu se nekdy na nej i tesim..ale on prijede a po hodine už si říkam…sakra proč tam ardeji nezustal… nas tatinek zase vše ironicky komentuje a připada si strasne vtipny, chyta mne za slovo a mne to hrozne rouciluje…ted jsem s detma u rodicu - on sem rano dojel…hned se urazil že jsem mu řekla že to co detem dovezl oni nejedi…coz je ale pravda… pak že tady mame mravence, ja mu rikam že je tady mame jako každe jaro… neee protože mám sukr na stole,.,,ten by mel byt v pytliku… a podobny chytry řeči… nastesti už zad odjel ani nepozdravil. taky si představuji jak žiju v klidu sama :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
104
15.4.20 20:03

Pokud na to máš finančně, odejdi. Tady chlap neplní naprosto žádnou funkci manžela. Není o čem pochybovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16393
15.4.20 20:03

Hele všechno se dá, ale to lhaní, to si s dětmi představit neumím. Mám takovou zkušenost s jedním ex a až když jsem z toho vtahu vypadla jsem s ohledem viděla, jaká je to toxická hrůza :zed: podle mě je to nemoc, ale žít a někým takovým se nedá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10375
15.4.20 20:04

Jako prvni bych si uvedomila, ze muj zivot a me stesti je mi prednejsi. Plus samozrejme deti. Nemaji v otci zadny vzor, hlavne kdyz lze a chova se takto :/ Hodne zen si rika, ze by si pak stejne chlapa nenasly, ze maji deti atd. a proto radeji budou trpet, coz je spatne.. Zkus se zamyslet a stanovit si sve priority a co od zivota ocekavas. Takovy vztah co mate je jen velke trapeni a neustaly stres..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16393
15.4.20 20:06
@Ketris píše:
Jako prvni bych si uvedomila, ze muj zivot a me stesti je mi prednejsi. Plus samozrejme deti. Nemaji v otci zadny vzor, hlavne kdyz lze a chova se takto :/ Hodne zen si rika, ze by si pak stejne chlapa nenasly, ze maji deti atd. a proto radeji budou trpet, coz je spatne.. Zkus se zamyslet a stanovit si sve priority a co od zivota ocekavas. Takovy vztah co mate je jen velke trapeni a neustaly stres..

Co furt nějakýho chlapa, vždyť to jde i bez něj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10375
15.4.20 20:08

@terien To jiste, nemyslela jsem to doslova. Proste vetsina zen je upnuta hlavne na tohle :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.4.20 20:14

@DoktorkaZorkaHorká momentálně si to nedovedu představit, protože jsem na rodičáku a kdybych teď odešla, tak vůbec nevím, z čeho bych žila, kam bych šla bydlet, z čeho bych zařídila byt. Prostě teď by to byla sebevražda. Kluci mají 3 roky a půl roku. Ale po citové stránce si myslím, že kdybychom šli od sebe, tak se mi strašně uleví.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
15.4.20 20:19

Proboha živýho to je můj manžel. Můj lže i ty dluhy nasekal, už za cenu 7 let v totální bídě, je to splacené, ale mám pocit, že hodně myslí jen na sebe a strašně si kolem prstu tou svou opičí láskou omotal děti, abych to neměla vubec jednoduché. Nenávidím ho. Už prostě nechci talhle dál žít, ale nemám jinou možnost, sama bych to finančně nezvládla, tak prostě každý měsíc šetřím a až si ušetřím aspoň polovinu těch dluhů, tak ho pak ho vykopnu, byt je naštěstí můj.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
15.4.20 20:33
@Anonymní píše:
píšeš ze jsi snim z financich duvodu… a pak že seka dluhy… tak to nejak nesedí ne. Jinak chapu. K tchyni bych vibec nechodila a pokud bych se s nim neshodla zasadne na vychove tak bych se snazila odejit.. ale viš co taky už necitim k přítelovi nic… spíšmne jen rozčiluje a nejradeji jsem když djede na 3 dny na služebku nebo na týden na ryby…to si vyložene užívám…po týdnu se nekdy na nej i tesim..ale on prijede a po hodine už si říkam…sakra proč tam ardeji nezustal… nas tatinek zase vše ironicky komentuje a připada si strasne vtipny, chyta mne za slovo a mne to hrozne rouciluje…ted jsem s detma u rodicu - on sem rano dojel…hned se urazil že jsem mu řekla že to co detem dovezl oni nejedi…coz je ale pravda… pak že tady mame mravence, ja mu rikam že je tady mame jako každe jaro… neee protože mám sukr na stole,.,,ten by mel byt v pytliku… a podobny chytry řeči… nastesti už zad odjel ani nepozdravil. taky si představuji jak žiju v klidu sama :lol:

Když jsem nechala sloučit všechny ty půjčky, tak ta splátka není zas až tak hrozná a on vydělává poměrně dost, takže nežijeme úplně hrozně. Neříkám, že si můžeme vyskakovat, ale bídu s nouzí nemáme. No a vidím, že všude je něco, nejhorší je asi udělat ten první krok, no a samozřejmě taky finance :(

• Nahlásit
  • Citovat
2572
15.4.20 21:16

Druhemu diteti je pul roku. Před tím si to neviděla?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.4.20 21:35
@Martina84 píše:
Druhemu diteti je pul roku. Před tím si to neviděla?

No jasně, že viděla. Podruhé jsem ale vůbec neměla otěhotnět, brala jsem hormonální antikoncepci, normálně jsem dostávala menstruaci a když vynechala a já šla na gyndu, tak mi moje doktorka řekla, že jsem podle velikosti plodu v 16 týdnu. Málem mě tehdy trefil šlak.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama