Na mateřské bez možnosti hlídání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.19 15:14
Na mateřské bez možnosti hlídání

Zdravím všechny,

máte to některá taky tak, že jste pár měsíců na MD a nemáte jedinou možnost, kdo by vám prcka pohlídal?
Jak to děláte, zvládáte? Úklid domácnosti, péči o mimouška i dva psy zvládám. Pokulhává ale můj „osobní rozvoj“… možnost dostat se mezi lidi je mizivá, babičky nepohlídají (jedna už je hodně stará, druhá velmi daleko), manžel do večera v práci…a to nemluvím o možnosti jít na cvičení, což bych potřebovala jako sůl 8o

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Rive
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 05.03.19 15:16

Tak pořád si můžeš zaplatit někoho na hlídání…

Sany80s
Kelišová 7175 příspěvků 05.03.19 15:19

Před x lety sjem se s manželem přestěhovala s malými dětmi do jiného města, kde nebyla možnost hlídání.
Prostě musel fungovat manžel. Buď musel přijít domů dřív a nebo vydělat na hlídání.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.19 15:21

Zatím v této situaci nejsem, ale příští týden mám termín porodu a budu na tom stejně. S manželovou maminkou jsme v minimálním kontaktu, vnouče ji moc nezajímá, vztahy jsou takové, že bych ji ho ani nedala… A moji rodiče jsou po smrti. Jsem jen já ,manžel, pes a barák. Takže zatím plánujeme jedinou variantu, a to že občas pohlídá tatínek, ať já se dostanu ven sama a když bude prcka starší trošku, tak kamarádka, co už má děti, ať si třeba spolu skočíme do kina nebo na večeři, se nabídla že s tím nemá problém, ať se z toho nezblaznime prý :mrgreen: uvidíme v praxi.

nozu
Extra třída :D 12312 příspěvků 05.03.19 15:23

Já jsem chodila na cvičení, kde byla služba hlídání dětí. Jinak my také standartní hlídání neměli, hlidal v případě potřeby manžel.

Vergle1
Povídálka 47 příspěvků 05.03.19 15:26

Běž si s kočárkem zaběhat nebo mrkni na fitmami.cz, třeba se u vás taky nachází nějaká skupina maminek s detmi, co chodí společně běhat i cvičit.

Gortyna
Zasloužilá kecalka 517 příspěvků 05.03.19 15:28

Hlídání taky nemáme. Ale prostě toto byla naše startovní čára a věděli jsme o tom od začátku, to je třeba důvod proč máme jen jedno dítě, i když manžel by chtěl druhé. Manžel se postará rád, jen to musí vědět dopředu. Syn je přes 2 roky a spolu máme režim, takže si nestěžuju. Snažím se myslet pozitivně a hned jde všechno líp. Přiznám, že začátky na mě byly krušné. Jen doplním, že z prarodičů syna už žije jen babička, která má zdravotní problémy a bydlí cca 100 km od nás. Beru to tak jak to je

neila
Extra třída :D 12032 příspěvků 05.03.19 15:47
@Anonymní píše:
Zdravím všechny,máte to některá taky tak, že jste pár měsíců na MD a nemáte jedinou možnost, kdo by vám prcka pohlídal?
Jak to děláte, zvládáte? Úklid domácnosti, péči o mimouška i dva psy zvládám. Pokulhává ale můj „osobní rozvoj“… možnost dostat se mezi lidi je mizivá, babičky nepohlídají (jedna už je hodně stará, druhá velmi daleko), manžel do večera v práci…a to nemluvím o možnosti jít na cvičení, což bych potřebovala jako sůl 8o

manžel je také do večera v práci, děti máme tři a dokáže mi dopřát volný čas. Jen to musíme prostě ladit a dobře organizovat ;)

mi.anetka
Kecalka 405 příspěvků 05.03.19 15:51

Dvě děti, pes, dům, zahrada - obě babičky daleko, z toho jedna absolutně nepoužitelná. Uklízim, vařim, peru, vysávám atd každý den, když malý spí nebo prostě společně. Když mám čas dělám věci i pro sebe - tím myslím trochu pracuju, abych si přivydělala, na cvičení bohužel ten čas už nemám - zatím ale snad se najdou aspoň večery, kdy to půjde a člověk nebude z toho celýho dne znaven. Musíš myslet pozitivně, já tahám kočár několikrát denně do kopce, takže trochu se člověk zapotí, až bude malý běhat, zase budu běhat za ním … Raduj se z toho co máš a osotatní se poddá.

P4ja
Echt Kelišová 8589 příspěvků 05.03.19 15:53
@Anonymní píše:
Zdravím všechny,máte to některá taky tak, že jste pár měsíců na MD a nemáte jedinou možnost, kdo by vám prcka pohlídal?
Jak to děláte, zvládáte? Úklid domácnosti, péči o mimouška i dva psy zvládám. Pokulhává ale můj „osobní rozvoj“… možnost dostat se mezi lidi je mizivá, babičky nepohlídají (jedna už je hodně stará, druhá velmi daleko), manžel do večera v práci…a to nemluvím o možnosti jít na cvičení, což bych potřebovala jako sůl 8o

Nezávidím ti. Manžel taky jezdí pozdě. Ale občas pohlídá tchýně. Jinak cvičení jsem vyřešila online a teď, jak už nebudu tolik kojit, tak bude jednou týdně hlídat manžel. Jinak se snažím vídat s kamarádkama, domluvit na procházku a nebo i třeba vzít auto a vyrazit do města. S malou na plavání a teď budeme chodit cvičit mezi ostatní maminy. Tak tozkus vzít takhle přes prcka a jezdi nebo choď mezi lidi s ním.

Tejule
Zasloužilá kecalka 831 příspěvků 05.03.19 15:56

Ahoj, já ziju bez hlídání 20 m a ziju, dítě jsem chtěla já, takže si na to, že nemam hlidani nestezuji, chuvu nemám, ne zeby ba ní nebylo, ale nevěřím, v blízkém okolí mám zkušenost, že chůva dítě bila. Takže dopoledne jdu s kočárkem běžet, pak oběd ( vařím večer po usnuti dítěte) pak dítě spát já pofackovat domácnost, velký úklid 2× do týdne dopoledne když mám pauzu na běh. Odpol si pohrajem, jsem ven, odrazedlo, pisek, hřiště, s malým dítětem to byly procházky. Návrat v 17 hod cca klídek doma v 18-18:30 se vrací muž, chvíli se pomazli a jde syna koupat. Já uspim a jdu vařit s tak. Jako jo, někdy jsem unavená, ale dá se to zvládnout, různé chodíme na cvičení matek s dětmi a tak. Musím říct, že si to užívám, ale někdy se fakt těším do práce. Je to o tom jak si to nastavis v hlavě a chceš si to užít, nebo chceš fňukat.

Petra67
Kecalka 292 příspěvků 05.03.19 16:00

Ja jsem na tom podobně. Přítel navic od Vánoc doma po operaci kotniku, ktery si zlomil na jedne akci. Takze dite, pes a pritel…vsechno je na me - nakupy taham s kocarem, vynasim do 3. patra…pritel nepohlida, protoze je o berlich, takze akorat tak 15 minut, kdyz jdu se psem. Privydelavam. Jezdila jsem na koni, ted jsem celou dobu nebyla a je to na palici. Moje mamka pracuje, pohlidat muze jen vikendy, ale bud byla nemocna, na plese atd…no sama jsem nebyla ani nepamatuji…pokud nepocitam cestu do tesca :( resime to chůvou…ale vyuzivam spise, kdyz potrebuji něco zařídit, max kadeřníka…nechci zase malou nechavat s nekym cizím…je to hodne náročné, ale co zbyva.

fia80
Závislačka 3134 příspěvků 05.03.19 16:01

Já jsem chodila všude s dítětem - doktoři, práce na pár hodin v měsíci, vyřizování na úřádech. Když se mi po pár měsících stalo, že jsem se dostala ven bez dítěte, tak mi přišlo, že mi něco důležitého chybí - např. něco jako noha :mrgreen:

Bebuše
Echt Kelišová 8043 příspěvků 05.03.19 16:05

Tak jestli máš jedno malé dítě, tak běh s kočárkem nebo inline jde v pohodě. Hodně fitek má hlídání… kamarádka s podobně starým dítkem (pohlídat navzájem obě), občas partner… když je snaha je i cesta.
Společně s partnerem jsme od narození první dcery (5let) byli 2× v kině a jednou na večeři. Jinak chodíme s přáteli sólo…
Babičku jednu nemám a druhá je daleko, od tří let si bere holky 3× po týdnu přes prázdniny… Do tří let holek jsem byla v sedmém nebi, když jsem si dala sprchu bez dítka v závěsu :D A když babí občas přijela a pohlídala (3× za rok na 3 dny), musela jsem stihnout všechny pravidelné prohlídky u doktorů, kadernici, kosmetiku, pedikůru… :lol: :lol: :lol:

janickaIII
Závislačka 3802 příspěvků 05.03.19 16:13

Taky nemáme hlídání. Jedinou babičku kterou máme vnouce nezajímá. Co může člověk dělat? Buď můžeš fnukat nebo bojovat. Chuvu zatím nechci, zatim se bojim nechat dítě cizímu člověku. Takze dite beru vsude sebou, varim a uklizim s ditetem, nevidím důvod proč bych měla když potřebuju uvařit nebo uklidit dávat dítě pryč. Ať si zvyká, že se doma taky musí něco dělat. Je to náročné hlavně psychicky, ale jde to. Relaxuju a cvičím na prochazkach. A taky existuje mobilní kadeřnictví a kosmetika :lol:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama