Na mateřské být jako šmudla?

Anonymní
24.4.10 20:03

Na mateřské být jako šmudla??

Zdravím všechny. Po vyslechnutí pár dam u ženského doktora jsem se rozhodla založit tuto diskuzi. Seděly tam 3 maminky, které se očividně znaly. Jedna upravená, trochu namalovaná, slušelo jí to. Druhá taková běžná maminka a třetí - no trochu zanedbaná, účes nijaký, mastný, vytahaná mikina.. Když seděly všechny tři tak si rozumněly, ale jakmile jedna zašla do kabinky.. Jedna z nich začala nadávat, že ta má ráno, že se ani nemůže namalovat, trochu upravit, že jakmile šla na mateřskou tak chodí jak v pytly. Za chvíli se vyměnili, a to samé bylo opět ale s druhou. Viděla si ji, ta se nosí.. jak se zmalovaná, jako já nemám čas se malovat, já se starám o malou a ne, abych se čančala..Nedávno jsem mluvila sama s kamarádkou, která říkala, že její známá jakmile porodila, že tam zpustla, nechala se ostříhat její krásné vlasy, chodí v telácích..že prý hotová mamina… Zajímalo by mě, jak se na to díváte vy všechny…Máme čas se upravit,když někam jdete, jste pořád tak atraktivní nebo jak to napsat jako dřív a nebo už to jistí jenom tepláky :-) ????

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

22163
24.4.10 20:10

No tak doma je to bída! ale není to tím, že bych neměla čas. spíš tak nějak potřebu. doma se nemaluju. Občas i ty vlasy zanedbám.. a tepláky jsou pohodlné! Bohužel mi přibylo dost kileček po dětech! což mě mrzí, ale asi se jich už nezbavím! Nemám vůli!
ale když někam jedem alespoń upravím vlasy.. a namaluju se! i když si pořád připadám jako kredenc! Noooo sladkých 18 už to není! :think: :cry: :cert:
ale jsem spokojená! Mám krásné zdravé tři děti. Z toho nejstarší je už 17 let, prostřední 13 a malému 16 měsíců…
Mám kamarádku, která je jak panenka! Hubeňonká vždy naprosto skvěle upravená. Namalovaná. Jak modelka! A přesto bych neměnila! Rozvedla se, když byl její syn malý… a od té doby hledá.. a hledá partnera! A je pořád sama.. občas někdo! TAk si pak říkám… nač je jí krása… štíhlost… když je od 28 let sama? To raději ty kila navíc s mastnými vlasy ale s milující rodinou a pohodovým manželem!! :-D :palec: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12980
24.4.10 20:11

Pořád stejně.Doma víc ušmudlané triko od příkrmů :mrgreen: , ale jinak jsem namalovaná, učesaná, navoněná a stejně oblečená jako vždy..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46669
24.4.10 20:16

No, tak já myslím, že i tepláky můžou být slušivé (tím nemyslím ty s gumou za patu a kapsou na zadku :lol: ), culík zmákne každá z nás a řasenku máme taky všechny. A zabere to jen minutu, ne?
Rozhodně nejsem příznivcem zablitýho oblečení a pyžama do odpoledne jen proto, že jsem na mateřské. Když tady stíháme diskutovat na emiminu, tak se stihneme i učesat… :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9454
24.4.10 20:19

ja se po porodu snazim byt jeste upravenejsi nez predtim…mam z toho uplnou hruzu ze by se ze me stala teplakova matka…ale teda doma chodim obycejne oblecena (ale ucesana a namalovana :)) ale kdyz jdu s kocarem treba jen na deset minut tak nikdy vytahana :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6882
24.4.10 20:20

Ahoj, napíšu to tak: ze začátku jsem opravdu byla ráda, že stihnu ráno vlítnout do sprchy, vyčistit si zuby a udělat ze sebe trochu člověka. :-D Ale, když jsem šla s malou na procházku tak jsem se lehce namalovala, nechtěla jsem se dělit s okolím o své kruhy pod očima :) Po třech měsících od porodu jsem šla na kosmetiku, dopadlo to tak, že jsem tam opravdu natvrdo usnula :mrgreen: Kamarádka je kadeřnice, takže jak bylo potřeba a já nemohla k ní do salonu, tak nacvičila s nůžkama k nám domů.
S kočárkem jsem hodně jezdila v terénu - máme pejska, takže i ty tepláky jsem nosila, ale jsou tepláky a tepláky :wink: Jelikož jsem před MD pracovala ve sportovním obchodě, měla jsem a mám pár hezkých kousků, ve kterých se nebojím vyjít ven. :)
Můj přítel je sám rád, když vidí, že o sebe pečuji a jak jen je možné, mám pro sebe volný den, abych se mohla nechat opečovávat. Ono nezáleží na tom, jestli ženská chodí každý měsíc na kosmetiku, i doma ze sebe může udělat „čupr“ ženskou. :srdce:
S kámoškou si užíváme bezdětná odpoledne, kdy si uděláme radost klidně i blbůstkou a zajdeme třeba do čajovny a pročistíme si mozek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55203
24.4.10 20:21

Už se nemaluju každý den jako dřív.....
ale pořád se snažím „vypadat k světu“,ale právě kila navíc mi nedovolují nosit to,co dřív,tak mám plné skříně věcí a nosím jen zlomek toho,co mám.
Tepláky doma nosím,trička vytahaná teda nejsou,ale taky ne poslední výkřik mody :-D
Moje oblíbené podpatky vystřídaly tenisky a botky pohodlné na courání s kočárkem.
Ale zase ráda se upravím at Mates vidí,že má pěknou maminku a chlap stále tu samou ženskou,co měl předtím :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46669
24.4.10 20:24

A kdo říká, že krásný jsou jen podpatky a poslední výkřiky módy. I v džínách a teniskách, ženská vypadá jako ženská. Někdy teda až zírám, jak se dokáže vymustrovat osoba, která má na to čas. A mamina s několika dětma je za hvězdu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55203
24.4.10 20:30

Kristy…tepláky s gumou přes patu a kapsou na zadku :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: však na ty si pamatuju :mrgreen:
a ty vytahaný kolena :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15320
24.4.10 20:31

Prakticky jako dřív, namalovat jen lehce, odpustila jsem si řasenku, protože by nepřežila dětské prstíky, ale jinak se snažím vypadat normálně, protože jak člověk jednou povolí a řekne si „no co, vždyť jsem doma“, tak už to pak jede. Mastné vlasy nechápu, nemusím je mít vyfoukané, ale čisté ano. Takže je mám delší a když schnou samy od sebe a já u toho běhám kolem dětí, tak je pak stáhnu dozadu a je to.
Na doma nosím starší rifle, co mají ošoupané nohavice a už je nevezmu „ven“, trika mají často nějaký menší flíček, protože tomu se neubráním, děti se činí :mrgreen: , ale druhý den takové triko neobleču.
Pamatuju si, jak jsem ještě za svobodna bezdětná potkávala maminu se dvěma dětmi, vytahané staré hadry na sobě (nemám nic proti staršímu oblečení), nervní, řvala na děti co chvila, mastné vlasy (dlouhé mastné pramínky :roll: ), tak ta mi slouží jako vzor, kam to nikdy nechci dopracovat ani v jediném detailu.
Na druhou stranu vše řídím hlavně praktičností - k dětem (šatník, líčení, účes), takže třeba lodičky jsem měla na noze snad před šesti lety. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6882
24.4.10 20:34
Petra Z píše:
Kristy…tepláky s gumou přes patu a kapsou na zadku :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: však na ty si pamatuju :mrgreen:
a ty vytahaný kolena :mrgreen: :mrgreen:

Bydlíme v domku po přítelově babičce a ta mi donesla paruku z půdy, že prý nemusím chodit k holiči :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Já si myslím, že i ty tepláky bych na půdě ještě našla. Takže, kdyby měl někdo zájem… :mrgreen: :mrgreen: A nezapomenu, kdy mi vyčetla, že nosím dlouhé nehty a ještě k tomu byly zdobené červenou, že prý jsem ženská od rodiny a né nějaká povětrná… :zed: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1424
24.4.10 20:34

Je fakt, že se oblíkám pohodlněji než dřív, podpatky nosím maximálně do divadla, nehty si lakuju jen občas. Ale ke kadeřnici chodím, každé ráno se namaluju a navoním, doma sice nosím tepláky, ale jsou od Litexu, hezké, k tomu slušné triko. Kila navíc naštěstí nemám a chodím jednou týdně cvičit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3990
24.4.10 20:35

Já se maluju i na doma - čistě kvůli sobě a svému dobrému pocitu, ale jinak na ven se strojím spíš sportovně a pohodlně, parádní kousky, podpatky, kabelky a bižuterie mají teď dovolenou. Když vidím nějakou zanedbanější maminu, dost mě to nakopne, abych tak taky neskončila. :-D
Doma tepláky nosím, protože nad ně není, ale když má přijít návštěva, tak se převlíknu.
Akorát vlasy nestihnu často umýt, takže když už je to na hraně a musím mezi lidi, nosím na ven kšiltovku.

BTW: viděla jsem fotky z vítání občánků u nás na úřadě a dost mě překvapilo, že i na takovouhle slavnostní příležitost si některá maminka může vzít kapsáče a volnou mikinu. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6882
24.4.10 20:38

eviah já si podpadků, teda nee 10cm užívám při „bezdětném“ odpoledni. Před dvěma týdny se mi vdávala ségra a já svědčila a tak jsem si kvůli tomu koupila i nové lodičky a musela jsem doma nacvičovat chůzi. Teda nesměla se na mne věšet Tereza :lol: to jsem musela vyrovnávat balanc.
Nedávno jsem viděla maminku, tlačila Casualplay. Měla na sobě černé koktejlky a lodičky na jehlovém podpadku. V kočárku chrnělo miminko, tak jsem si říkala, no joo…teď se Ti to promenáduje, počkej za pár měsíců :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6882
24.4.10 20:40

lindo když jsme před třemi lety byli na vítání občánků, tak jsme byli skoro jediní, co přišli slavnostněji oblečeni - můj přítel byl v obleku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama