Reklama

Na mateřské se ze mě stala fúrie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Hanuleena
Kecalka 385 příspěvků 19.07.18 15:34
Na mateřské se ze mě stala fúrie

Ahoj všem.. mám takový problém. Bývala jsem milá, skvělá, úžasná :) ale v poslední době je ze mě fúrie. nespokojená, hádavá ženská a občas i fňukna… a jak se to stalo? jsem na mateřské. mám úžasnou 4 měsíční dceru, ale přítel je línej sobec, když s ním mluvím, musím dávat pozor na to co a jak říkám, jak v rukavičkách, je strašně hádavý, chytlavý a strašně věci otáčí a slovíčkaří. Vůbec nechápu, kdy se to stalo, neb taková prima dona nebyl.
Bydlíme v domečku, na vesnici, tak trochu stranou ode všech. máme 3 psy žijící s námi doma, kocoura, venku slepice, králíky, ovce a kozu, o co se staráme. vždy jsem se o ně starala já, ale co se narodila dcera, převzal péči o venkovní zvěř právě přítel. Ale musím mu neustále připomínat aby vše nakrmil, nemá totiž problém je nechat i 2 dny o hladu a žízni. V práci je hodně. od rána do večera, když přijde domů, pustí si televizi, vezme telefon a začne si vypisovat přes fcb kdoví s kým. Ano, vaří a nakupuje. Tohle ho baví. Navíc, když vařím já, neustále mě kritizuje co a jak dělám, proč to nedělám onak, proč používám koření takové a ne makové… takže proto. Bývá dost často pracovně pryč i několik dní. o víkendech akce ve sklípku, teambuildingy.. a když to není pracovní tak jsou to pánské jízdy k moři.
DOma nepomůže, neb jak mi několikrát v hádce sdělil, on to prý nevidí. takže když chci aby po sobě uklidil třeba hrnek, musím mu to říct. sám od sebe neudělá nic. A tohle mě vytáčí. byla jsem vychovaná tak, že mi nikdo nemusel říkat, abych uklidila. nebo zvedla když mi zrovna něco spadne.. A nějak to na mě všechno padá. Mám pocit že si vůbec nerozumíme. Já sedím s malou doma a on jezdí po zábavách. Hlídání nemám, babičky máme daleko a navíc pracující. Peníze na to abych si mohla zaplatit někoho na hlídání bohužel nejsou. Každý týden jezdím s malou plavat - ale musím si na to vydělat takže z domu ještě pracuji. Myslíte, že jsem vážně tak hrozná, když chci aby přítel doma taky něco dělal? Aby pohlídal malou? neustále se vymlouvá na to, že přece vaří.. tak co by dělal víc. Mě už prostě hrabe. Když tu není, starám se tu o všechno. Když se vrátil z 5 denní pánské jízdy a já mu sdělila, že bych chtěla snížit stav venkovních zvířat, že se o to nestíhám starat, když mám na starost malou. Chodila jsem totiž krmitvždy až mi malá večer usnula. přes den nespí. a jak to dopadlp? Dostala jsem nadané, že jsem se sama rozhodla. On je věčně v trapu a já se nemůžu rozhodnout sama? Nejhorší je, že jsem si zvykla, že u není a nepomůže, že když je náhodou doma, obtěžuje mi to, protože mi narušuje můj zajetý systém. Naopak, když doma je, je to pro mě o to horší, že tu je a stejně jsem sama, nebaví se se mnou, nepomůže. Prý ho jen kritizuji a jen co přijde domů už líčím co je všechno špatně. Vím, že je chyba i ve mě. že jsem na něj hnusná. ale vytočí mě, pomalu každá prkotina. třeba včera jsem se ptala, zda bude zase dlouho v práci a on mi řekl, že ne, že tam nic zrovna nemá, a že může přijít domů dřív. Jenže pak si přetočil větu co jsem řekla, usoudil, že jsem řekla že nic nedělá, urazil a se přišel až o pl 8 večer z práce. a pak se ještě divil že jsem nepříjemná. těšila jsem se, že by si třeba konečně poprvé za 4 měsíce vzal malou aspon na hodinku ven, abych si mohla trošku vydechnout.. nestalo se. Ale když má jít s kamarády na kafe, není problém to zapíchnout už ve 3… tohle mě strašně moc mrzí… Jsem fakt taková kráva? já už totiž nejak nevím, jak z toho.. No aspon jsem to ze sebe dostala.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Sany80s
Kelišová 6292 příspěvků 19.07.18 16:01

Nejsi.
Já si tedy nemyslím, že by toho měl úplně málo. Máte hodně zvěře, na to, že máš malé dítě a on je tolik v práci.
To vaření je velká pomoc, ale ono jde spíš o jeho přístup.
Uklízení si po sobě a odnesení talířku, hrníčku atd. není něco, co by měl dělat za něj někdo jiný.
Odklízet si po sobě(prádlo do koše, nádobí do dřezu nebo myčky), je prostě otázka základní slušnosti.
Problém je, že pokud má volno, tak je asi stále pryč a vůbec se nevěnuje ničemu jinému, než je to, co ho baví.
A to je ten problém, proto se cítíš tak naštvaně. Vaření ho baví, tak to dělá. Zbytek ho nebaví, tak na to rád zapomene(zvířata) nebo to nehodlá dělat(cokoli jiného nebo trávení času s malou).
Osobně si myslím, že nějakou činnost okolo zvířat s malým dítětem, pokud není nějak nemocné, zvládnout můžeš.
Dáš dítě do kočáru a obejdeš s kočárem zvířata, kterým dosypeš jídlo. Na druhou stranu bych vyžadovala, aby se věnoval malé a uklízel po sobě alespoň jako slušný člověk. Čištění kotců bych teda vyžadovala po příteli. Třeba o tom víkendu.
Tohle je přesně o tom, aby měl ten druhý rozum a bylo mu jasné, že pokud je doma povinnost, tak má přednost a nemůže co víkend být někde na akci.
Pak se nelze divit, že od tebe slyší výčitky. Kdyby se choval alespoň přiměřeně soudně sám, tak mu těžko budeš něco vyčítat. Tohle jsou prostě sprosté argumenty, kdy se ten člověk jen snaží odvést pozornost.
Musíš se cítit dost poníženě, když na kdekoho čas má a na svojí rodinu ne.

Monchichik
Závislačka 4178 příspěvků 19.07.18 16:06

No asi podle toho co píšeš by ti bez něj bylo líp. Nechá tě klidně doma se zvířaty a vším okolo a jede si na pánskou jízdu? No to je frajer. Sám ti nepomůže, nenechá tě odpočinout, ale sám si dělá co chce. Nechat zvířata 2 dny o hladu a žízni, to doufám není pravda. Doufám, že se o ně postaráš sama, když ten tvůj ignorant na to kašle. A starat o zvířata se můžeš i přes den, ne? Dáš malou do kočárku nebo šátku. Nebo dej ty zvířata někomu, kdo se o ně postará. Proč si musíš vydělávat na plavání s malou? Nedává ti peníze nebo co?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.07.18 16:17

@Hanuleena Wooooow, tvůj partner jede na 5denní pánskou jízdu, když máte doma 4měsíční mimčo??? Tak tohle fakt nepobírám. Valím zraky a padám na zadek. Fakt, poradila bych ráda, ale došla mi slova. Zmůžu se akorát na wooooooooooow. Nechápu.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28545 příspěvků 19.07.18 16:30
@Anonymní píše:
@Hanuleena Wooooow, tvůj partner jede na 5denní pánskou jízdu, když máte doma 4měsíční mimčo??? Tak tohle fakt nepobírám. Valím zraky a padám na zadek. Fakt, poradila bych ráda, ale došla mi slova. Zmůžu se akorát na wooooooooooow. Nechápu.

Ba právě naopak!Rozumná a takticky uvažující partnerka ho naopak takticky na pánskou vyšle, popřeje mu ať si to užije.On ji za to bude vynášet do nebes a bude s ním řeč.Pokud bude ženská furie, chlap nikam nepojede, bude otrávený, hádky a vzájemné obviňování.Chytrý holky to otočí ve svůj prospěch, hloupé zakazují.

astoret
Zasloužilá kecalka 999 příspěvků 19.07.18 16:33

Na hlidani nejsou a na more a zabavivky pro nej jsou??

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.07.18 16:34

Tyhle pocity znám. Zaskočilo mě to. Je to ale hlavně tím, že je dítě malé, jak poroste, bude líp. Budeš mít o něco víc svobody a nebudeš tak napružená. Vím, že ti tu každý napíše, že je manžel deb.l, ale tenhle začarovaný kruh prožívá hodně lidí. Máte toho naloženo moc a musíte se sžít.

S dítětem se život obrátí vzhůru nohama, já byla vždycky akční člověk s hromadou koníčků a najednou tu byl malý uřvánek, se kterým jsem nic nestíhala. O to víc mě pak vytáčel chlap, kterej za sebou zanechával bordel. Který hlučel po tom, co jsem několik hodin uspávala špatně spící dítě atd. Po roce jsme museli dát našemu vztahu pauzu, abychom mohli začít znovu a lépe. Dneska máme tři děti a je nám fajn, jen to chce na sobě pracovat.

Mluvit spolu, ne se hádat.
Trávit spolu čas, i kdyby to mělo být jen když malá spí. Film, večeře, masáž… Sbližte se.
Zbavte se povinností, které nutně mít nemusíte. Nekompromisně bych omezila počet zvířat.
A v neposlední řadě mi pomohlo se vykecávat s ostatníma maminama, zjistíš, že každý prožívá něco…

Mně osobně nepřijde, že toho tvůj chlap dělá málo. Jasně, jsou chlapi, co toho obstarají doma víc, ale mají i stejně náročné povolání?

Jediné, co by mi asi vadilo, jsou pánské jízdy, když máš mimino. Ale udělala bych to tak, že bych si k sobě domů pozvala na tu dobu mamku nebo nějakou kámošku. Muž jezdívá s kamarády na jachtu nebo pod stan a bývám doma se třema, většinou pomáhá mamča nebo teta a nakonec si to moc užijeme

Monchichik
Závislačka 4178 příspěvků 19.07.18 16:36

@Burj Chalifa No já bych ho taky klidně nechala jet, ale musela bych třeba vidět, že mi to pak vynahradí, pomůže mi, vezme si svoje vlastní dítě, abych si mohla odpočinout. Jinak nevidím důvod, proč by měl vymetat kávičky, výlety, kámoše a já doma zešílet z toho, co musím všechno dělat sama, včetně zvířat. Tohle bude asi pán tvorstva. Ještě ani nenapsala, proč si musí vydělat bokem na plavání, asi jí nedává ani peníze.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.07.18 16:54
@Burj Chalifa píše:
Ba právě naopak!Rozumná a takticky uvažující partnerka ho naopak takticky na pánskou vyšle, popřeje mu ať si to užije.On ji za to bude vynášet do nebes a bude s ním řeč.Pokud bude ženská furie, chlap nikam nepojede, bude otrávený, hádky a vzájemné obviňování.Chytrý holky to otočí ve svůj prospěch, hloupé zakazují.

Vůbec nejde o to zakazovat. Taky to partnerovi dopřeju a vím, že bude rád, že si odpočine, bude se na nás těšit. Ale to, co popisuje zakladatelka tématu, je naprosto ale naprosto jiná písnička. V případě jejího partnera je JEHO rozhodnutí jet na 5denní pánskou jízdu prostě…wooooo­ooow…nemám slov.

Včelička992
Závislačka 3335 příspěvků 19.07.18 17:16

.

Příspěvek upraven 23.08.18 v 20:30

Tichošlápek
Echt Kelišová 9647 příspěvků 19.07.18 17:22
@Anonymní píše:
Vůbec nejde o to zakazovat. Taky to partnerovi dopřeju a vím, že bude rád, že si odpočine, bude se na nás těšit. Ale to, co popisuje zakladatelka tématu, je naprosto ale naprosto jiná písnička. V případě jejího partnera je JEHO rozhodnutí jet na 5denní pánskou jízdu prostě…wooooo­ooow…nemám slov.

Manžel taky takhle jezdí uz od doby, co byli kluci miminka. A jezdil tak i bezdětný. A taky se rozhoduje sám. Nebo mu mam dávat propustku? Dospěla ženská se v pohodě zvládne postarat o děti i domácnost sama. A to wooow je děs

Zakladatelko - prodala nebo rozdala bych zvířata. Fakturu za dalsi kurz plavání bych rovnou poslaľa jemu k úhradě. Podle mne je toho na tebe moc a pak jsi protivna a on nechce chodit domu a uz to jede. Tak holt když víš, ze je linej lempl, tak to neřeš tak, ze jeho povinnosti prevezmes, ale tak, ze jich většinu eliminujes. Jo a když nepohlida on, tak pěkně paní na hlídání a bez jednou tydne třeba na masaz, sama nakupovat - cokoli

Včelička992
Závislačka 3335 příspěvků 19.07.18 17:24

.

Příspěvek upraven 23.08.18 v 20:30

Chiquinquirá
Závislačka 2779 příspěvků 19.07.18 17:24

Asi toho tolik v práci nemá, když si může jezdit na pánské jízdy a ještě k moři 8o no ty vole!!! Ten můj maká i 7dni v týdnu a místo netu si lehne na zem a rovná si po celodenní dřině záda. A nedá ti prašule ani na plavání??? Kopnout do řiti a s rozběhem!! Aby ho jako něco trklo, že jeho žena, která mu porodila dítě potřebuje taky zrelaxovat. Ale na víkendy si borec bude jezdit a valet si pupek hezky u moře! Být to můj chlap tak by si můj výstup za rámeček nedal! :pocitac:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.07.18 17:33

@Včelička992 @Tichošlápek Ale já píšu, že jet v případě, který popisuje zakladatelka tématu, na 5denní pánskou jízdu - je prostě wooow. Nepíšu o naší domácnosti ani o vaší, tak to nevztahujte na sebe nebo na mě. Jo, woooow je děs. Ale děs je i to, když si ten chlap zakladatelky jede na 5denní pánskou jízdu. Joo, kdyby mimču nebyly 4 měísce, ale třeba už trošku víc, jooo, kdyby doma zastal více práce a nezůstalo na krku celé hospodářství ženě, jooo, kdyby…

sediza
Ukecaná baba ;) 1482 příspěvků 19.07.18 17:36

Ja teda půjdu asi proti proudu. Vy jste pracant. Človek, co byl vychován k zodpovědnosti a umí makat. Mate toho naloženo víc nez dost. Asi rozhodně nejste typ, co by se flakal. Mozná dokonce neumite jen tak ležet, když je okolo vás bordel. Ale upřímně? Já bych s někým jako Vy nevydrzela a to z toho důvodu, že NIKDO NESNÁŠÍ PESKOVÁNÍ. Vy jste svýho chlapa naprosto znechutila, protoze se k nemu chovate jako naštvaná matka, co vychovává svoje dítě. Kde je úcta? Miliony chlapů si po sobě neuklidí hrníček. No a co??? Ja to vidím tak, ze Váš muž, pokud tak již neučinil, najde si milenku, ktera ho bude obdivovat, za to jaký je. Veselý, se smyslem pro humor, vydělává…neco se urcite najde. A on půjde za ní. Musíte pochopit, že ne každý je nastaveny a vychovaný na to, ze po práci prijde domů, uvaří a jeste s úsměvem na rtech obstará zvířata. Máte dve možnosti. Bud budete pokracovat v zajetých kolejích směr rozchod a milenka. Nebo otevřete oči a podíváte se, koho vedle sebe máte a budete ho brát takového jaký je. Neříkám, ze bych tolerovala pánskou jízdu 4× do měsíce. Ale jednou se jde bavit on, jednou já. Rozhodně bych zrušila vsechny zvírata krome psů a kocoura. Považuji za naprosto šílené, že jim 2 dny nedá nažrat. To povazuji za týrání a doufám, že nemáte nic, co se musí dojit, protoze 2 dny nepodojené zvíre to je krutost. ON NEMA PRO TOHLETO VŮBEC PŘEDPOKLADY. Nemá na to se starat o zvířata. Třetí variantou je, že ho opustíte vy. Evidentně si ho nevážíte a proto si k němu dovolíte to, co si dovolíte. Doporučuji někoho schopného a dominantniho, ke komu budete vzhlížet. Protoze pak z vás nebude rozčilená matka vlastního partnera.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejzrůdnější vražedkyně Česka? Fikáčková drtila kojencům hlavy, nesnášela jejich křik

Do historie české kriminalistiky se zapsala řada vrahů. Někteří byli nebývale... číst dále >

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama