Reklama

na mateřskou z ÚP

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kvetinkaaa
Povídálka 12 příspěvků 28.08.08 19:11
na mateřskou z ÚP

Ahoj zkušené maminy..
mám takový problém, který už zde byl tak trochu řešen, ale byla bych Vám moc vděčná, kdyby mi někdo z Vás poradil..
od 1.8.2008 jsem vedená na úřadu práce (předtím jsem 8let v kuse pracovala), byla jsem přijata do nového zaměstnání, ale zjistila jsem, že jsem v 5 týdnu těhotenství. Každý mi radí, ať zaměstnavateli nic neříkám, podepíšu smlouvu a následně budu hrát překvapenou. Připadá mi to ale hrozně nefér, zvláště proto, že se jedná o zaměstnání, kde náhrada za mě bude činit velké potíže.
Také by mě zajímalo, jak je to následně s mateřskou (vím, že se nastupuje 6-8týdnů před porodem a musím mít odpracováno 270dní v posl. 2 letech), když na ni nastupuje žena z pracovního poměru, ale jak je to, kdybych šla z úřadu práce rovnou na mateřskou?
P.S. nerozumím zkratce PPM.. :oops:
Předem moc děkuji za jakékoli rady

Reklama

Reakce:

Paradise
Závislačka 3529 příspěvků 28.08.08 22:57

No tak u tebe je to takové jakési zamotané,tak jen to,co vím já.Podstatné je jestli máš odpracováno těch 270 dní,pokud ano,tak máš nárok na PPM.A teď k tomu,co to PPM je.Je to peněžitá pomoc v mateřství je vypočítávána z platu a bere se prvních šest měsíců,poté je rodičovská dovolená.Myslím si,že přestože budeš na ÚP,tak budeš mít nárok na PPM,ale být tebou raději si zavolám či zajdu na nejbližší ÚP a poptám se.

Eliya
Povídálka 24 příspěvků 29.08.08 07:42

Já myslím, že dneska je to už tak, že pokud jsi na ÚP, nárok na PPM nemáš a od narození dítěte pobíráš rovnou rodičák (7600 Kč prvních 21 měsíců a pak podle toho, jakou variantu rodičáku zvolíš). To jestli máš 270 dnů pojištění už dneska nehraje žádnou roli.

Paradise
Závislačka 3529 příspěvků 29.08.08 10:49

No já to psala z vlastní zkušenosti,byla jsem zaměstnaná,otě­hotněla jsem(to jsem to ještě nevěděla) v té době ukončení prac.poměru(i když je fakt,že já při tom studovala,tak nevím jestli to mělo tak rozhodující vliv na to)pak jsem se nahlásila na ÚP a šla na mateřskou a PPM beru,ale ty případy se od sebe liší,takže fakt přesně nevím.Je fakt dneska aby se v tom čert vyznal.

kvetinkaaa
Povídálka 12 příspěvků 01.09.08 21:45

Moc děkuji za rady..:o) nakonec se to vyřešilo všechno pěkně samo..řekla jsem jim pravdu a oni mě vzali..:o) ale stejně moc díky..:o)

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

Příběh Markéty: Manžel skončil na vozíku, žít se mnou odmítá

Před dvěma lety měl manžel vážný úraz. Dokonce to vypadalo, že jeho následky... číst dále >