Na medicínu z gymplu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.19 03:17
Na medicínu (gympl)

Zdravím, po prázdninách nastupuji do prváku na gympl. :potlesk: Už teď jsem přesvědčená, že chci jít na medicínu a udělám pro to maximum, a pokud bude potřeba, tak i víc. :)

Proto jsem se rozhodla napsat nejprve sem, abych měla dost informací/rád/tipů hned na začátek. :palec: Nechci o nic přijít…

Hlásil se někdo z vás na medicínu?

Můžete mi prosím poradit, jak nabrat co nejvíce bodů u přijímaček? Lépe řečeno, jak se na ně co nejlépe připravit? :think:

Je mi jasné, že pomůžou modelovky, maturita z biologie, chemie, přípravné kurzy a vynikající prospěch, ale co když budou známky chvalitebné? Přičítají se aspoň nějaké body za ně? :nevim:
Má cenu účastnit se co nejvíce olympiád, soutěží a jiných školních akcí? :?
Pomohla vám na škole latina?

Popř. je ještě něco, co byste mi doporučili?

Děkuju za odpověď! :srdce: :srdce: :srdce:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Lainaire8
Závislačka 2983 příspěvků 4 inzeráty 21.08.19 06:00

Jee, kde jsou ty časy, taky jsem si myslela… No nic, mám jen gympl :lol: každopádně spolužáci, co to nevzdali, na medinu šli a úspěšně dostudovali - tak na olympiády chodili, to si pamatuju (mě to nebavilo), furt něco studovali napřed, třeba anatomii od Čiháka. Spolužačka uměla latinsky nazpaměť snad vše - od kytek po lidský tělo. Známky z těch předmětů měli skvělý, většinou za jedna. Ale to je stejně fuk, důležitý jsou přijímačky a přečtená literatura. Zkušenosti z olympiád taky, laboratorní cvičení atd.

Hodně štěstí :kytka:

Baba
Vesmírná mluvilka 31057 příspěvků 21.08.19 06:26

Je strane brzo. Najdi si podminky na strankach skol, kazda to ma jinak. A za 4 roky se to jeste muze zmenit.
Na olympiady sem nechodila, samy jednicky sem rozhodne nemela a sprt sem nebyla. Normalni klasicky flink. A vzali me na obe mediny, kde sem sem prijimacky delala.

cell
Echt Kelišová 8308 příspěvků 21.08.19 06:46

Na LF do průměru 1,2 berou bez přijímaček ;-). Tak se uč :andel:

ProfZav
Ukecaná baba ;) 2418 příspěvků 21.08.19 07:27

Dvojky u prijimacek nepomůžu. LF Brno dává body za soutěže, ale musíš se dostat aspoň do kraje a vyhrát. Dávají docela dost bodů za SOČ, to jsou takové seminarky, podle mě snadnější způsob než olympiády. Jinak musíš mít nastudovano mnohem víc, než středoškolské učivo. LF Brno má hodně aktivit pro zájemce o studium. Najdi si na fb skupinu MediPulci. Tak radi studenti univerzity zájemcům, jsou tam různé srazy a tak.

Lisdoonvarna
Kecalka 177 příspěvků 21.08.19 07:31

Nejak uplne nechapu, proc se na to ptas na diskusnim foru zamerenem primarne na mimina :mrgreen:

aiwwa
Nadpozemská drbna 29354 příspěvků 21.08.19 07:46
@Lisdoonvarna píše:
Nejak uplne nechapu, proc se na to ptas na diskusnim foru zamerenem primarne na mimina :mrgreen:

Tak tady se ví všechno přece. :palec:
Zakladatelko, zkušenost nemám, ale chci ti napsat, že ti držím palce ať ti vydrží nadšení, jsi na dobré cestě. :kytka: :dance:

Daisy86
Stálice 57 příspěvků 21.08.19 07:53
@Lisdoonvarna píše:
Nejak uplne nechapu, proc se na to ptas na diskusnim foru zamerenem primarne na mimina :mrgreen:

To je jasné, přijít k miminu bylo komplikací :D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.19 07:55

Medicinu mam dostudovanou 5 let. Taky jsem vedela, ze chci na LF snad od nastupu do prvaku na gymplu. Znamky jsem mela pekne, ale na prijeti bez prijimacek mi to tesne nestacilo. Prijimackove predmety me celkem bavily, tak jsem se je ucila. Byla jsem tehdy dobra v chemii, chodila jsem i na olympiady. Moc bonusovych bodu jsem asi nemela (uz si to nepamatuju). Nekdy ve tretaku jsem si sehnala modelove otazky a podle nich se ucila. Ale ne stylem na zpamet, ale kdyz jsem nevedela, tak jsem si dohledavala a doplnovala znalosti. Na latinu jsem chodila nepovinne, ale moc me to na gymplu nebavilo a neda se rict, ze by mi to v prijimackach nejak pomohlo.

Kotatko03
Echt Kelišová 8884 příspěvků 21.08.19 07:55

Moje kamarádka chtěla jít na medicínu a nejvíce jí pomohl nějaký přípravný kurz, na který jezdila do Prahy (dělaný přímo lékařkou fakultou).

Daisy86
Stálice 57 příspěvků 21.08.19 07:57

Záleží na jak dobrém gymplu jsi, pravidelně se připravovat, zaměřit se na fyziku, biologii a chemii, plus jazyky. Nějaké ty SOČky a tak můžou pomoct, ale věnuje se tomu jen hrstka… Jinak si i užívej střední a vše s ní spojené… :)

dickys
Ukecaná baba ;) 1169 příspěvků 21.08.19 08:23

Me vzali na medicínu bez přijímaček na výborný prospěch, takže já můžu doporučit učit se na gymplu vše, nejen bi+ch+fy :lol: Jinak co vím, na naší fakultě stačilo nasrotit se modelové otázky. Latinu jsem na gymplu neměla a vůbec to nevadilo. Za mě je výhoda hlavně maturita z chemie, tu já jsem neměla a pak v prvaku byla zk z chemie, tak jsem se na to musela zbytečně moc učit :)

sediza
Závislačka 2801 příspěvků 21.08.19 08:29

To, co u prijimacek rozhoduje je fyzika. Bilogii a chemii mají dobrou skoro všichni a fyzika to roztřídí. Za olympiády jsou body, ale pouze v těchto předmětech. Delaji se i testy všeobevnych předpokladů-neco jako IQ testy. Na to se moc naučit nedá. Latina ti pomůže až v prváku. Na přijimacky moc ne. Nauč se genetiku od Kočárka už v prubehu gymplu. Je to super knížka. To ti pomůže už na přijímačkách. Jinak good luck. Vetsina mych kamaradu doktoru po dostudovani a předatestsční připravé lituje, uz by na medicinu nešli. Ale jsou i tací, co nad tím moc nepřemýšlejí.

cell
Echt Kelišová 8308 příspěvků 21.08.19 08:35

@sediza : jako v čem latina pomůže? všechno latinské v anatomii se musí nabiflovat a latina jako taková je jedno nebo 2 semestrální, nic, co by se nedalo. Latinu bych se na gymplu neučila vůbec.
Jinak já jsem o medicíně snila, vystudovala a rozhodně nelituji, baví mě to moc :andel:

TRG
Ukecaná baba ;) 1656 příspěvků 21.08.19 08:36

Řekla bych to možná při vhodné chvíli i profesorům, ale hlavně se poctivě od začátku učila (u nás jsme věděli, že někteří profesoři zkouší třeba už od 3.-4. vyučovací hodiny a domlouvali se, kdo se dobrovolně přihlásí; kdo se chtěl učit = snadná 1, bylo ještě málo probráno, kdo se nechtěl učit = věděl, že ho učitel nevytáhne :mrgreen: ), chodila na latinu, jestli bude ta možnost, SOČ, olympiády (ale ne všechny, to se moc nedá, třeba jen biologii a/nebo chemii), vybrat si maturitu z biologie a chemie… Nejdřív se tam ale rozkoukej a nabírej si to postupně. Navíc za 3-4 roky se toho ohledně přijímaček (i maturit apod.) může dost změnit. Držím palce! :palec:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama