Na moje pracovní místo hledá zaměstnavatel někoho jiného

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.09.18 23:07
Na moje pracovní místo hledá zaměstnavatel někoho jiného

Zdravím všechny. Nikdy by mě nenapadlo, že se mi něco takového stane a budu to zde chtít ventilovat, avšak ta situace nastala a já nevím, jak se zachovat. Před necelým rokem jsem nastoupila do společnosti, která se kasá, jak se zaměstnanci „nevyjebává“. Jsem v odborné pozici na dost vysokém postu, smlouva na dobu určitou. K tomu, abych svou práci zvládla bylo nutné důkladné zaškolení, protože i přes svou celkem obsáhlou odbornou praxi jsem potřebovala na počátku zaškolení a kontrolu, abych tu práci zvládla, což mi bylo i deklarováno. No, nestalo se tak a skoro deset měsíců jsem se prala s firemními procesy i programy a zaměstnanci, abych to aspoň nějak dala a firmu nepoškodila, s příšernými přesčasy. Přes moje upozornění, že školicí proces neprobíhá, že mi nadřízený v roli školitele stále mění nebo ruší termíny setkání (školení), že mi svěřuje své obavy, abych mu neutekla a zároveň na druhé straně ode mě vyžaduje výsledky, aniž by ověřil výsledky mé práce mi majitelé sdělili, že je zkrátka takový, že je to mrzí a že je chyba u něj. Navštěvuje kouče a prý s ním na popud majitelů a mé zpětné vazby měli před pár měsíci řešit, jak se mnou má kooperovat. No, fungoval asi dva týdny a pak mi zase měnil nebo rušil termíny nebo vysvětlil třeba třetinu z procesu, který jsem neznala a potřebovala pochopit. Zhruba před měsícem jsem měla u sebe zkušenou kolegyni z jiné pobočky jako podporu místo mého nadřízeného, aby mi pomohla s dalšími procesy a sdělila verdikt vedení, kde je tedy chyba. Chyba u mě prý není, akorát je problém v tom, že jsem na sebe a na okolí moc náročná a stejně tak můj šéf. Následně mi majitel sdělil, že se mnou spolupracovat chce a že musím ubrat z těch nároků, že kolegyni na jiné pobočce trvalo dva roky s menším objemem práce, než pobrala, co se po ní chtělo. Ok, klidně uberu, ale můj nespolehlivý nadřízený nějaké požadavky má, aniž by mi pomohl nebo vysvětlil, co se po mně chce. V té firmě jsem jinak spokojená, lidský faktor mi přišlo, že se tu hodně zohledňuje a z odborného pohledu se tam nedějou nějaká zvěrstva, jako jsem už zažila dříve. A teď k mému dotazu. Nadstandardně dobře vycházím s kolegy, tu práci jsem na to, že mě do toho hodili a dělej co umíš zvládla a po deseti měsících vlastně samostudia a příšerných přesčasů můžu říct, že začínám nad ní mít kontrolu a vzhledem k tomu, že moje pozice je spojená s financemi ve velkém objemu, to je úspěch, i podle mé předchůdkyně, která ve firmě pracuje také, ale neškolila mě, ani nedala podporu, protože si to nadřízený nepřál. Nikdo mi nic nevytýká, naopak mě chválí a povzbuzují a oceňují, jak s nimi komunikuji a řeším odborné potíže a procesy. Jenže teď jsem objevila inzerát na mou pozici u personální agentury, i jsem si ověřila, že se o mou pozici skutečně jedná. Beru to jako podraz. Že nemusím vyhovovat svému zaměstnavateli chápu, to se stává, ale bez výstrahy hledat někoho jiného, aniž by mi řekli, že je něco špatně, až na komunikaci - nekomunikaci mého egocentrického a někdy dost bezohledného a neurvalého nadřízeného, mi hlava fakt nebere. Jak byste takovou situaci řešily a chápaly Vy? Mám smlouvu na dobu určitou, ale lidsky ve firmě, která hlásá, jak nevyjebává se zaměstnanci a oficiálně velmi dbá na dobré vztahy mezi zaměstnanci, i je podporuje, mi to přijde skutečně jako podraz a nevím, jak se mám zachovat. Něco takového se mi opravdu nikdy nestalo…

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

rozand
Závislačka 3146 příspěvků 14.09.18 23:15

Kdy ti smlouva končí?

annasmyc
Kecalka 317 příspěvků 14.09.18 23:15

stalo se to kamarádovi, taky našel inzerát na svou pozici..tak je předběhl, než ho vyhodí -rozhodil sítě a našel si práci na stejné pozici v jiné firmě a pak dal výpověď..Vůbec předtím nenaznačovali, že jsou s ním nespokojení, kdyby nenašel ten inzerát, nedovtípil by se…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.09.18 23:22

V listopadu mi končí smlouva. Nepřijde mi divné, že nemusím vyhovovat zaměstnavateli a normálně bych se s takovým verdiktem srovnala, i když by mě to trápilo, protože lidé jsou tam opravdu skvělí. ale ne takto bez výstrahy, že může být něco špatně. Lidsky mě mrzí to, že jsem ze všech nabídek minulý rok vybrala právě je, proto, že se k zaměstnancům chovají, i když spíš to hlásají, velice slušně a s pochopením. Neberu jako samozřejmost, že je v současnosti pracovní trh tak příznivý, mohla jsem si vybírat a vzala jsem tu nabídku právě kvůli tomu, že se mi líbila vize té firmy a interní fungování. Trávila jsem tam strašně hodně času, mám velikou zodpovědnost, ujišťují mě, že je vše v pořádku a ono ne…

rozand
Závislačka 3146 příspěvků 14.09.18 23:26

V listopadu ti konci smlouva, ale jeste jste neresili jeji prodluzovani? Sla bych se zeptat narovinu, ze chces smlouvu od prosince dal.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.09.18 23:30
@rozand píše:
V listopadu ti konci smlouva, ale jeste jste neresili jeji prodluzovani? Sla bych se zeptat narovinu, ze chces smlouvu od prosince dal.

Ano, jenže co to změní? Mám potvrzeno z té personálky, že se jedná o mou pozici. Jsem domluvená na pondělí s nadřízeným, že bych si s ním chtěla promluvit. Myslím, že netuší, že jsem pojala nedůvěru vůči jejich jednání a přístupu a že se sama koukám pro Stryčka Příhodu na inzeráty, tak jsem to i zjistila. Mohli by taky inzerovat tu pozici proto, že ví, že takto nejsem spokojená. Měli se ale zeptat…

Laddmie
Závislačka 3377 příspěvků 14.09.18 23:53
@Anonymní píše:
Mohli by taky inzerovat tu pozici proto, že ví, že takto nejsem spokojená. Měli se ale zeptat…

Jak to myslíš? Nerozumím.

Nemohou hledat někoho na stejnou pozici v jiném městě? Nebo že byste si rozdělily/i ob­jem práce?

beruska9
Extra třída :D 10716 příspěvků 15.09.18 00:00

Uprimne, ja uz jsem „poucena“ a nevybirala bych si firmu podle toho, ze o sobe tvrfi, jak hrozne je „fer“ k zamestnancum…vi­dela jsem prilis mnoho pripadu, kdy to byly akorat pekne kecy. Uvidis, co ti reknou, ale bohuzel se muze stat, ze tohle bude pouceni stejneho typu pro tebe.

sirikit
Nadpozemská drbna 25963 příspěvků 15.09.18 00:04
@annasmyc píše:
stalo se to kamarádovi, taky našel inzerát na svou pozici..tak je předběhl, než ho vyhodí -rozhodil sítě a našel si práci na stejné pozici v jiné firmě a pak dal výpověď..Vůbec předtím nenaznačovali, že jsou s ním nespokojení, kdyby nenašel ten inzerát, nedovtípil by se…

Udělala bych přesně tohle.
Dneska je situace na pracovním trhu příznivá, do listopadu nezbývá moc času, okamžitě bych rozhazovala sítě a obepisovala potenciální zaměstnavatele. Pokud měla zakladatelka víc nabídek před rokem, letos to nebude jinak.
Možná jde jen o komunikační šum, firma opravdu hledá někoho na jinou pobočku nebo zamýšlí „zdvojit“ danou pozici, ale kdo je připraven, nebývá překvapen.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.09.18 00:10

@Laddmie
Ne nehledají někoho jiného. Ano, mohli by hledat někoho, aby mi ulehčili, abych měla menší objem práce. Avšak do té personálky jsem volala a jedná se o pozici, která profilově odpovídá mé náplni práce a k ruce bude mít jednu až dvě kolegyně - mou asistentku a brigádnici, co studuje na VŠ a kterou si zacvičuji jako svou pravou ruku. Takže je to moje pozice. Nejsem junior, ani asistentka.

Knihomyš
Extra třída :D 10538 příspěvků 15.09.18 00:13
@Anonymní píše:
Ano, jenže co to změní? Mám potvrzeno z té personálky, že se jedná o mou pozici. Jsem domluvená na pondělí s nadřízeným, že bych si s ním chtěla promluvit. Myslím, že netuší, že jsem pojala nedůvěru vůči jejich jednání a přístupu a že se sama koukám pro Stryčka Příhodu na inzeráty, tak jsem to i zjistila. Mohli by taky inzerovat tu pozici proto, že ví, že takto nejsem spokojená. Měli se ale zeptat…

Tak buď ti tu smlouvu prodlouží nebo ne. Když budou mlžit, poohlédla bych se jinde.
Tohle se přece neřeší v poslední den platnosti smlouvy.

Charmeuse
Kecalka 156 příspěvků 15.09.18 00:15

@sirikit
Ano, je to pravda. Trochu se tady odtajním. Jsem celkem zkušený odborník a mám hodně proklientský a profiremní přístup. Po deseti letech jsem ale už tak proklientská a profiremní být nechtěla, necítíla jsem se tak dobře. Profesně ani lidsky. Proto jsem se se svým bývalým zaměstnavatelem, který mě opravdu nevyhazoval a chtěl se mnou kooperovat i v budoucnu, rozloučila a hledala jsem firmu, kde se k zaměstnancům chovají lépe a dělají byznys, který mě neirituje nebo nějak neodpuzuje. No, nastoupila jsem sem (vybrala jsem si z těch všech nabídek zrovna tuto), toto je výsledek a mně to opravdu hlava nebere.

vilda1
Kecalka 364 příspěvků 15.09.18 00:21

Tak se ozvi na ten inzerát a jdi na pohovor. Třeba tě místo tebe přijmou.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.09.18 00:22

@beruska9
Ano, je asi celkem pravděpodobné, že máš pravdu. Právě si taky začínám říkat, že je to asi pro mě poučení, že takto na ty pracovní příležitosti nahlížet nemám. Ano, tady se hlásá, že slibem nezarmoutíš, ale myslela jsem si, že šprýmují. Jsem nastavená na to, že v lidech hledám vždy to lepší a po těch zkušenostech co mám z minulosti, jsem si tu firmu hodně lustrovala před nástupem a tvářila se lidsky, odborně, administrativně a finančně v pořádku. Nevadí mi, že se rozloučíme, ale to divadlo, co teď na mě nacvičujou. Neprodáváme rohlíky, v tom jejich byznyse je hodně prostředků i se zahraniční účastí, je nutné dbát na pověst a oni na mě takhle. Právě proto, že se mi to nikdy nestalo nebo jsem s tím počítala a s těmi firmami jsem se loučila dřív, než se to takto rozjelo, jsem docela konsternovaná a nevím, co si mám myslet a jak se zachovat.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.09.18 00:28

@Knihomyš
Ano. Vypadá to, že chtěli být ticho do poslední chvíle a pak by mi zamávali. Po tom všem si ale opravdu nemyslím, že bych si to zasloužila. Mlžit nemohou. Využila jsem svých zkušeností z minulosti a z dámy v personálce vydyndala popis firem i pozice i po sms. Neuznávám nějaké kastování podle pozic, spíš to beru podle důležitosti a přínosu. Nepracuji jako „zalévačka květin“ a hodně jsem s nimi za to dobu zkousla i udejchala, takže bych si představovala skutečně jiné jednání.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Babiš ml. a jeho schizofrenie: 6 lidí, kterým tato porucha ničí nebo ničila život

Zjistěte si, co je to schizofrenie, kterou má můj syn, řekl ve středu před... číst dále >

Bizár dne: Bývalí reprezentační brankáři Hašek a Čech se mají moc rádi

Oba nastupovali v dresech české reprezentace, oba byli světově uznávanými... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >