Na neschopence celé těhotenství po umělém oplodnění?

Anonymní
16.9.21 08:03

Na neschopence celé těhotenství po umělém oplodnění?

Hezký den :mavam:,
s manželem podstupujeme umělé oplodnění, nejsem si jistá, jestli mi na IVF napíší neschopenku, ale už jsem domluvená se svou obvodní lékařkou, že mi neschopenku napíše po celou dobu umělého - tzn. od stimulace vaječníků až dokud nezjistím, jestli to vyšlo nebo nevyšlo, navíc pokud to nevyjde a bude možnost ještě zkoušet další pokusy, tak nebudeme na nic čekat a půjdeme do toho. Pokud to vyjde, ráda bych už zůstala doma, zajímá mě, kdy mi může napsat neschopenku gynekolog, nebo jakým způsobem to udělat, abych do práce už nešla? V práci se bohužel hodně stresuju, neustále křičím, zvyšuji hlas a nechci to přenášet na dítě.
děkuji za všechny rady :andel:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22980
16.9.21 08:10

Po zavedení embrya jsem byla na neschopence až do porodu. Na to je normálně nárok, těhotenství po IVF se automaticky bere jako rizikové. Při stimulaci jsem doma nebyla, to mi normální nepřijde, ale pokud je tvoje lékařka svolná :nevim:, nicméně to bude podvod. Na stimulaci diagnóza není. Nicméně nepočítej s tím, že v případě neúspěchu pojedeš kontinuálně měsíc za měsícem stimulaci a ET, takhle se to nedělá. Tělo si potřebuje odpočinout po hormonální bouři. Takže tvoje představa, že budeš doma od první injekce až do porodu, který taky může přijít až za dva roky, je poněkud mimo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
320
16.9.21 08:14

Ahoj, tak pokud nechceš jít do práce a nejsou k zůstání doma zdravotní problémy, tak podej výpověď a můžeš být doma jak dlouho chceš ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27358
16.9.21 08:21

V které práci se neustále křičí? :think: trenér fotbalistů?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
16.9.21 08:23

@pikola ráda bych zůstala anonymní, kdyby si to přečetl někdo z práce hned by mu to bylo jasné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27358
16.9.21 08:26
@fatales píše:
@pikola ráda bych zůstala anonymní, kdyby si to přečetl někdo z práce hned by mu to bylo jasné.

Tak stačí napsat obor, asi nebudeš jediná v republice co dělá nějakou práci :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22980
16.9.21 08:28
@pikola píše:
Tak stačí napsat obor, asi nebudeš jediná v republice co dělá nějakou práci :roll:

Kdyby byla Babišova mluvčí, tak asi jo…a vysvětlovalo by to i to řvaní… :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.9.21 08:29

@pikola no když vidím kolik je tu urýpaných ženských, které stejně neporadí, tak v tom moc nevidím smysl se tu ještě někomu cizímu svěřovat s tím co dělám. :D

• Citovat
  • Nahlásit
31
16.9.21 08:33

Po IVF jsem šla na neschopenku asi v 8tt, kdy bylo videt :srdce:. Byla možnost jit na neschopenku po transferu, ale doma bych na to myslela o to vic. Jen při stimulaci by mi asi ani žádný doktor neschopnost nenapsal a ani nevím proč bych ji chtěla…( může to vyjit hned a nebo až za pár let) A to jsem šla na neschopenku také jen kvůli psychicky náročné práci a rizikovém prostředi pro covid a proto, že finančně si to můžu dovolit :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2132
16.9.21 08:35

Ja jsem byla doma uz od prvniho dne, kdy jsem zacala stimulovat, ale ja mam fyzicky narocnou praci a doktorka rekla, ze by mohly folikuly popraskat. Neschopenku mi dali v Gennetu. Po odberu vajicek jsem byla doma dalsi 3 tydny. Pri kazdem vkladu embrya jsem si vzala neschopenku na 14 dni az do potvrzeni, ze se to zase nepovedlo.
Pri uspechu neschopenka do prvniho screeningu a pak do prace, ale mam normalniho zamestnavatele a ten tehotny zeny prerazuje na pro ne vhodnou(sedici) praci :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20856
16.9.21 08:35

No upřímně myslím, že neschopenka je fajn po transferu na pár týdnů. Pak je lepší chodit do práce a hodit se tam trochu do klidu (když vidíš světlo na konci tunelu, fakt nemusíš stresit v práci), než se poflakovat doma a mít přehnaně moc času se pozorovat a číst diskuze na netu :lol: To není žádné rýpání, prostě po tom, čím si procházíte, je podle mě lepší nechat tu psychiku vydejchnout, ale s přehršlem volného času se to málokomu daří

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4218
16.9.21 08:36

A v čem kdo rýpe? @Janli ti to napsala dobře. Jako myslet si, že budeš hned těhotná ( i když máme v širší rodině, že se tak zadařilo), je trochu sci-fi. Takže bys mohla být na „neschopence“ i 3 roky. Je potřeba trochu popřemýšlet… nevím, kolik ti je, tudíž jak máš času. Jestli by nebylo lepší v klidu změnit zaměstnání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.9.21 08:37

Já po umělém oplodnění dostala neschopenku přímo v centru reprodukční medicíny. Ale bylo to strašné dlouhý. Už jsem chtěla do práce, ale nepustili mě, že mám celodenní práci na nohou. Tak jsem byla celé těhotenství doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4480
16.9.21 08:41

Tak já měla neschopenku když jsem chtěla po transferu, ale to jsem měla jenom 1× a to ani nevyšlo. No při stimulaci jsem neschopenku neměla, tak jako teoreticky to není vyloučené při stimulaci na ivf neschopenka z Car ale tu bych viděla spíš jen o hodně fyzické práce kde by mohlo dojít k potížím skrz tu hormonální stimulaci jinak ne. pokud chceš nechci se neschopneku az po transferu. nicméně pokud chceš byt doma pořád, nevim no. V práci asi budou z takového zaměstnance odvaření že se jim několik měsíců válí doma jenom proto že podstupuje IVF a zkouší pokusy, Nicméně těhotenství je něco jiného, u těhotenství po ivf jsem 2× chodila do práce než přišli kompilkace 3 týdny po tranferu a dr mě nechal na neschopence sice to bylo prd platné, nicméne pokud to tedka vyjde na PN jdu až po potvrzení těhotenství. Ale u mě v práci jsou s tím seznámení. Nicméně je to tvoje volba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.9.21 08:43
@mamina2017 píše:
A v čem kdo rýpe? @Janli ti to napsala dobře. Jako myslet si, že budeš hned těhotná ( i když máme v širší rodině, že se tak zadařilo), je trochu sci-fi. Takže bys mohla být na „neschopence“ i 3 roky. Je potřeba trochu popřemýšlet… nevím, kolik ti je, tudíž jak máš času. Jestli by nebylo lepší v klidu změnit zaměstnání.

Ono ani 3 roky nejdou ne? Po roce se to prezkoumava myslím a resi se invalidni důchod.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat