Na oddálení MS antikoncepci nebo Norethisteron?

1192
2.6.10 16:43

Na oddálení MS antikoncepci nebo Norethisteron?

Ahoj holky,

zajímal by mě Váš názor na moje následující aktuální dilema. Za měsíc letíme na dovču a bohužel to mám zrovna před odletem dostat. Antiko neberu, ale mám tu ještě doma dvě platíčka Mercilonu z doby, kdy jsem ho brala. Co bude podle vás lepší (a menší hormonální zátěž pro organismus) - začít teď brát antiko (dvě platíčka hned po sobě bez přerušení) nebo si na těch nějakých cca 10 dní nechat předepsat Noretistheron? díky :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6545
2.6.10 16:54

šla bych do norethisteronu

V březnu jsem řešila podobnou věc, jen nešlo o dovolenou, ale pobyt v nemocnici s dcerou (je fakt, jednalo se mi o dva dny, ale i tak, na dovču bych brala ten norethisteron než HA, pže zkraje bych si u HA nebyla jistá, že to klapne)

Potíže žádné, cyklus mi to ani nerozhodilo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ha
513
2.6.10 18:53

Hlasuji rovněž za Norethisteron.
Brala jsem ho sice jen jednou, před plánovanou operací, cca týden, ale žádný problém, bylo to jisté.

Pa, Ha

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
2.6.10 19:04

jako takhle - pokud bych HA brala, tak je to jasné :D Taky jsem to dělala. Ale jinak … :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12196
2.6.10 19:16

Já se od Dr. tenkrát dozvěděla,že u antikoncepce zezačátku můžeš špinit-což by na dovči nebylo žádoucí.
Jedu taky na dovču a i s MS. Bohužel N. brát nemůžu-kojím. A to jsem byla vysmátá,že mi to na tu dovču vychází dobře,ale přišlo mi to dvakrát o hodně dříve. :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1192
3.6.10 12:20

Díky holky, tak já příští týden zajedu na gyndu. Blbý je, že si dr účtuje jen za vypsání receptu na Nor. stovku :-( Původně mi to MS vůbec nemělo na dovču vyjít, jenže se mi to teď 2× za sebou o několik dní posunulo a vychází to přesně na den odletu :-( a už se mi stejně jednou na dovče stalo, že jsem to měla dostat až po příletu domů, ale rozjelo se to už u moře a já tam pak sháněla po místních marketech tampony. Asi ta změna podnebí…
Tak ještě jednou díky :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1268
16.11.10 13:41

Noretistheron a kojení

Ahojky,

za týden mě čeká gyn.zákrok, ale měla bych dostat MS.. Doktorka mi napsala Noretistheron ale ten se při kojení nesmí (o mém kojení doktorka samozřejmě ví-řekla jsem jí to)..tak nevím, mám ho začít brát a „doufat“, že doktorka ví co dělá? děkuju za rady, jsem celkem bezradná :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1192
16.11.10 13:59

Ahoj,

koukala jsem do příbalového letáku a opravdu je tam napsané, že při kojení se brát nesmí. Pokud bych byla v tvojí kůži, asi bych znovu na gyndu zavolala a přeptala se na to, případně bych zkusila zavolat přímo výrobci (Zentiva - našla jsem na netu telefon 267241111) a taky se jich zkusila zeptat. Už jsem takhle jednou přímo telefonicky přes výrobce taky něco řešila, když jsem si nebyla jistá, a ochotně mi poradili. Dej pak vědět…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
16.11.10 14:14

a nebylo by jistější a jednodušší teda přesunout termín zákroku?

Před prvním těhotenstvím jsem taky měla jít na gyn. zákrok. Pro nastydnutí mi přehodili termín o týden, jenže to měla přijít MS (akorát jsem rala tu HA, takže mi napsali další platíčko - původně jsem totiž už tu HA chtěla ukončit a bylo)

Mmch v srpnu jsem ho musela vzít znovu (operace druhé holky v první den MS a tu operaci jsem chtěla mít z krku) anejspíš mi to hezky zkrátilo cyklus :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1809
22.5.20 08:59

Posunuti MS

Ahoj holky, mam doma noretistheron. Za tyden me ceka oslava, ale i MS (mozna, nemam to extra pravidelne, ale kolem tech 30dni to byva a tak to vychazi zrovna na patek). MS me poslednich par cyklu odrovna na 2dny. Silne krvaceni, pocit na zvraceni, unava…no, hruza. O noretistheronu jsem cetla jen to nejhorsi :lol:

Poradite, kdy a jak ho brat? 2× denne? A zacit 3dny pred MS, tak to mam zkusit brat treba od pondelka, nebo az v patek, kdyz nevim, kdy MS muze dorazit? Nemuzu si dovolit na oslavě nefungovat na 100%.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.5.20 09:47

@1mila2 pokud jsi četla to nejhorší, tak já to mohu jen potvrdit. Vzala jsem to jen jednou, ne tedy kvůli oslavě, ale kvůli dovolené u moře, ale už bych to v životě neudělala :cert:
Rozházelo mi to cyklus na půl roku (dřív jako hodinky 28dní ) a z toho dvakrát jsem to dostala naprosto nečekaně. Podle mě to je pěkný sajrajt.

• Nahlásit
  • Citovat
1809
22.5.20 10:10
@Anonymní píše:
@1mila2 pokud jsi četla to nejhorší, tak já to mohu jen potvrdit. Vzala jsem to jen jednou, ne tedy kvůli oslavě, ale kvůli dovolené u moře, ale už bych to v životě neudělala :cert:
Rozházelo mi to cyklus na půl roku (dřív jako hodinky 28dní ) a z toho dvakrát jsem to dostala naprosto nečekaně. Podle mě to je pěkný sajrajt.

Sakra, to nemam radost. Na oslavu musim, delame ji pro nekoho a bude tam tak 40hostu, takze se budu dost smejkat :lol: no, ale takze bud mi bude blbe z MS, nebo z norethisteronu :lol: super :roll:
Ja jsem ho uz brala pred IVF, ale jen jeden denne, a moc si nevybavuju, jak mi bylo :think: tak snad to preziju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1192
25.5.20 09:32

Jsem chtěla začít psát a pak koukám, že jsem tohle téma sama zakládala :-D no každopádně asi jako každý lék na každého působí jinak, tak Norethisteron jsem od doby svého dotazu měla několikrát (kvůli operaci nebo dovolené) a nikdy jsem neměla žádný vedlejší příznak ani mi to nerozházelo cyklus. Takže se neděs předčasně. Dávkování bez podle návodu, to už si nepamatuju jak to bylo. A asi bych teda začala radši ty tři dny před prvním teoretickým dnem MS, pokud chceš mít jistotu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama