Na pohotovost s bolestí v krku?

1938
30.10.10 10:58

Na pohotovost s bolestí v krku?

Mám dilema, včera jsem měla teplotu 37-38,5°C a bolest v krku a nemůžu polykat. Večer jsem si vzala Paralen hlavně kvůli bolesti hlavy. Teplota klesla a jsem bez teplot. Jenže v krku a ústní dutině mám rudo, červené pupínky a v krku i bílé - to jsou čepy, předpokládám. Včera jsem byla totálně vyřízená, pořád jsem spala, dnes je to lepší, ale unavená jsem taky. Proč to řeším. Syn má spálovou angínu a já si nejsem jistá, zda jsem to od něj nechytla. Na těle pupínky nemám. Jestli je to angína a já bych měla brát antibiotika, říkám si, že proč čekat do pondělí, že bych si skočila na pohotovost. Ale přijde mi to absurdní s bolestí v krku na pohotovost. Co vy na to?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16365
30.10.10 11:04

tak absurdní mi to nepřijde,
u nás spíš řeším jinou věc, a to že na pohotovosti slouží lékaři, kteří snad nikde jinde nemají uplatnění, většinou nějací staříci a o jejich léčebných metodách dost pochybuji :roll:
ale pokud máš pocit, že máš anginu, tak už se vážně můžeš 2 dny léčit, než čekat do pondělí, šla bych :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1938
30.10.10 11:08

No to je prave to, ze ja nevim. Ja anginu nemivam, ale to co mam v krku jsem tam nemela ani nepamatuju. Ja si vzdycky vsude pripadam jako hypochondr.. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16365
30.10.10 11:09
Alenka píše:
No to je prave to, ze ja nevim. Ja anginu nemivam, ale to co mam v krku jsem tam nemela ani nepamatuju. Ja si vzdycky vsude pripadam jako hypochondr.. :roll:

na to se vykašli, nemocná jsi a oni jsou tam od toho :wink: dej pak vědět jak jsi dopadla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10091
30.10.10 11:25

Já s angínou na pohotovosti byla, protože jsem fakt už nemohla polykat, pomalu ani dejchat a byla teprve sobota. V pátek mi bylo trochu blbě, žádná hrůza, ale přes noc se to hrozně rozjelo. Nikdo na mě blbě nekoukal, sami mi řekli, že mám v tom krku pěknou paseku, že to chce okamžitě ATB…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9206
30.10.10 11:31

já být tebou tak jedu. Takhle jsem to měla já taky. Bílé povlaky v krku, a teplotu. Bolelo mě to při polknutí. A jela jsem. Doktorka mě hned řekla, že vždycky je lepší to začít řešit dřív, než se to rozjede. :nevim:

A jestli ti to příjde jako nějaký trapný? To vůbec neřeš! Oni jsou tam od toho, jsou za to placený a všude musíme platit jak telata takže jen si dojdi, fakt. Z mojí zkušenosti. Je fakt, že na těch pohovostech se chovaji arogantně a mají oči nahoru. jak tě vidí, ale klidně jim to řekni. Tak mají dělat takovou práci, že budou mít víkendy a večery volně. Normálně se toho vůbec neboj. Jde to tvoje zdravíčko.Myslite na tebe! A dej vědět! :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
144
30.10.10 11:46

Určitě jeď, angína není žádná banalita a sama vím, že když mě to chytne, bolestí bych do pondělka nevydržela :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
197
30.10.10 12:15

Určitě bych jela. Jednou se nám to stalo taky, dcera i syn měli spálovou angínu a já pak byla na pohotovosti v sobotu a manža v neděli - oba jsme si odnesli taky antibiotika, i vzhledem k anamnéze v rodině. Byli jsme na tom stejně asi jako ty. Nač čekat až do pondělka, to už ti ATB zaberou a bude líp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2666
30.10.10 12:18

Klidně jeď na pohotovost raději během dne než v noci. Já tam jednou také jela dopoledne protože jsem nemohla pořádně polykat a večer jsem odjížděla na lyžovačku do Itálie s tím ,že jsem měla ATB tak jsem to vše zvládla v pohodě i s ATB.Jen se divily ,že jsem odjížděla na hory přece nenechám propadnout tolik peněz . Jsem člověk co má jen zřítka teplotu ,ale pokud jí mám tak stačí tak 37,5 a mám černé fleky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1762
30.10.10 17:08

Já jsem také byla s angínou na pohotovosti. Dokonce řekli, že prášky už nezaberou, takže jsem tam jezdila 4 dny na píchaná a pořád čekali, jestli to budou muset řezat nebo ne. No hnus. Naštěstí nemuseli, ale jeden pan doktor usoudil, že se podívá, jestli je v tom čepu hnis, tak zabodl jehlu a trošku se tam poňoupal. To byla bolest. Takže raději dříve a včas.
Halka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1938
30.10.10 19:12

Uuuáá, Halko, teda tomu říkám zážitek :-?
Já nakonec jela, doktor se mi akorát podíval do krku, ani nezkoušel, jak ho mám oteklý, neposlechl mě. No přišlo mi, že mě trochu odbyl. Nicméně angína to není, tak jsem se ho ptala, co to teda je, když mi psal antibiotika. Takže zánět hrtanu a průdušnice. Prý hodně pít a papat zeleninu nejlépe růžičkovou kapustu :roll: Což jsem nepochopila, no celkově působil jaksi zvláštně :wink:
Ale jsem ráda, že jsem jela, aspoň můžu léčit dřív!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8384
31.3.12 00:13

ahojky
syn byl ted nemocnej mel ATB na zanet nosohltanu, mne vubec nic neblo a neni, ikdyz uz 2 dny me boli v krku ale jen an pravy strane, nic desnyho, jako kdyby mi tam neco lohtalo, prekazelo a trochu skrabalo, ale fakt nic desnyho pes den to skoro nevnimam a jen na ty jedny strane, ale ted sjem se koukal d zrcadla a na ty strane mam totalne bilo, jako povlak bilej…co to muze bytM anginu jsem v zivote nemela a nic jinyho i neni jen to skrabani v krku :nevim:
bojim se jeslti to neni teda angina a malej to ode me zas nechytil kdyz mel ted ATB…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12908
31.3.12 00:38

Když jsem měla anfínu, tak jsem měla na mandlích hnisavé ložiska - čepy. Nevím, jestli existují i jiné projevy angíny.
Bereš něco na to bolení v krku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13850
31.3.12 07:27

děti teď měly angínu obě a braly ATB. mě dlouhodobě bolí v krku, tak jsem byla pro jistotu u doktorky na kontrolním výtěru (byl negativní, tak zas řeším, proč mě v krku vůbec bolí…). projevem může být i pouhé škrábání v krku a ten povlak na mandli. na tvém místě bych si zaběhla k doktorce a nechala se prohlédnout a udělat stěry z krku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8384
31.3.12 09:44

ahoj Omites :-)
no ja prave na bolesti v krku beru strepsils ale tak 1 denne fakt to skoro neboli k veceru mozna ale ted vubec spis jako kdyby mi tam zustal nejakej drobek tak takhle to skrabe…pokud ot tam bude porad zadju si asi k dr a to mam jit na ORL nebo k svymu?
mam to fakt jen na jedny strane, ale dost

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama