Na RD čekám druhé dítě a můj zaměstnavatel zkrachoval

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.05.19 11:23
Na RD čekám druhé dítě a můj zaměstnavatel zkrachoval

Dobré ráno, rodičák mám do června 2020 a čekáme druhé dítě, které by se mělo narodit v listopadu. Chtěla jsem to nahlásit zaměstnavateli a zeptat se, jak si vyřídit druhou mateřskou a druhý rodičák (obecně v tom mám zmatek tak prosím pokud někdo víte, jak se to řeší, tak prosím o radu) a bylo mi řečeno, že pro tu firmu už nikdo nepracuje, je dávno v insolvenci, účtárna byla zrušena takže nikam nic hlásit nemusím, což je sice fajn, ale pokud vím, pro ČSSZ potřebuji nějaký papír od zaměstnavatele, na základě kterého mi bude mateřská vypočítána. Ten mi ale nemá kdo vystavit a v podstatě to nikoho nezajímá. Ve firmě mám smlouvu na dobu neurčitou. Mám prý zavolat na úřad a zeptat se jak postupovat, ale volám opakovaně a nikdo to nebere. Nějaké nápady?

Reakce:
Zireael
Ukecaná baba ;) 1801 příspěvků 07.05.19 11:26

Buď zaměstnavatel pořád existuje, tudíž mu doručíš papír o nástupu na MD a on to se sociálkou vyřídí, nebo zaměstnavatel není, ty jsi dostala výpověď s odstupným a na PPM nárok nemáš.

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 66485 příspěvků 07.05.19 11:29

Pokud je v insolvenci, tak musi mít insolvenčního správce, tak kontaktuj toho.

vedma007
Kecalka 124 příspěvků 07.05.19 11:29

Radu jak postupovat se zkrachovalým zaměstnavatelem nemám, ale jestli jsi to myslela tak, že pobíráš RP až do června, tak si co nejdříve si navyš výši RP - abys ho dobrala v tom listopadu - jinak by ti po porodu zbytek propadl.

Uživatel je onlineneila
Extra třída :D 12445 příspěvků 07.05.19 11:29
@Anonymní píše:
Dobré ráno, rodičák mám do června 2020 a čekáme druhé dítě, které by se mělo narodit v listopadu. Chtěla jsem to nahlásit zaměstnavateli a zeptat se, jak si vyřídit druhou mateřskou a druhý rodičák (obecně v tom mám zmatek tak prosím pokud někdo víte, jak se to řeší, tak prosím o radu) a bylo mi řečeno, že pro tu firmu už nikdo nepracuje, je dávno v insolvenci, účtárna byla zrušena takže nikam nic hlásit nemusím, což je sice fajn, ale pokud vím, pro ČSSZ potřebuji nějaký papír od zaměstnavatele, na základě kterého mi bude mateřská vypočítána. Ten mi ale nemá kdo vystavit a v podstatě to nikoho nezajímá. Ve firmě mám smlouvu na dobu neurčitou. Mám prý zavolat na úřad a zeptat se jak postupovat, ale volám opakovaně a nikdo to nebere. Nějaké nápady?

Bude asi lepší, když nebudeš vůbec se zaměstnavatelem počítat. Sice na to mas plné právo i nárok, ale pokud tam už nefuguruje nimd, kdo by se tím zaobíral, pak si vše radši vyběhej sama. Ale nejdřív si zjisti jaká je faktická situace.

Uživatel je onlineneila
Extra třída :D 12445 příspěvků 07.05.19 11:30

Ještě mi napadá, kontaktuj insolvenčního správce

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2364 příspěvků 07.05.19 11:53

A to jsi o tom nic nevedela? Tak pokud firma oficialne skoncila, meli ti snad poslat vypoved, odstupne, zapoctovy list atd, ne?

P4ja
Echt Kelišová 9402 příspěvků 07.05.19 12:02

No, pokud je firma v insolvenci, tak si myslím, že ti dávno měli dát vědět, když rušili smlouvu nebo tak. Ale jinak s tímhle neporadím.

No a s PPM se to má tak, že pokud jsi na RD a máš smlouvu na neurčito, tak by ti jí vypláceli z podobných peněz jako tu první. Ale otázka tedy je, jak to je ve tvém případě :nevim: Kdybys na ní nárok měla, pak se dá žádost odeslat i na OSSZ a oni už zaměstnavatele kontaktují. Ale pokud neexistuje, tak zřejmě už na ní nárok mít nebudeš.

No a pokud vyjdu ze situace, že na PPM už nárok nemáš, tak je potřeba vybrat co nejvíc RP do data porodu a potom na úp požádat o nový na druhé dítě. To každopádně udělej, a pokud na vyšší nemáš nárok, tak zkus požádat přes manžela.

clostylbegytka
Ukecaná baba ;) 2273 příspěvků 07.05.19 12:17

Zavolej na pracovní úřad, který spadá místem pod firmu a nech se přepojit na insolvenční oddělení. Proste člověka, který má insolvence na starosti a ten Ti poradí jak postupovat dál. A určitě si zkrat rodičák do listopadu. Jinak o něj prijdes. Jeste teda počkej až budeš mít po screeningach a tak, radši…

Zabza2
Stálice 93 příspěvků 08.05.19 15:03

Pokud zaměstnavatel zanikl a tím pádem ti skončila platnost smlouvy, tak bohužel nebudeš mít nárok na mateřskou (PPM). Přijde mi to dost nefér, kamarádce se to taky takhle stalo.
Nicméně o tom, že pracovní poměr zanikl bys podle mě měla vědět, tak to si zjisti.

Váš příspěvek
Reklama