Na rizikovem těhotenství kvůli práci a čekání dvojčat

Anonymní
31.8.20 11:13

Na rizikovem těhotenství kvůli práci a čekání dvojčat

Ahoj,

Není tu někdo kdo je teď nebo byl na rizikovém těhotenství kvůli práci a čekání dvojčat?
Dneska jsem po kontrole přišla domů s neschopenkou, samozřejmě nemám vycházky, i když nemám zdravotní potíže, kromě normální bolesti břicha a nevolnostem bez zvracení.
Bylo mi řečeno, že s dvojčaty se “automaticky” chodí na rizikové.
Dělám jako pečovatelka V domově se seniory s mentálním postižením, takže taham těžké klienty, přijdu do styku s močí i tím druhým.. mají různé kožní nemoci, dokonce máme jednoho klienta s mrsou.. takže je asi nereálné uvažovat ze bych se třeba ještě v průběhu těhotenství vrátila do práce? Nebo jste některá tuto práci vykonávala i během těhotenství? Samozřejmě nechci miminkům nějak ublížit.. jen by mě zajímalo jak jste to řešili vy s takovouhle práci?

Doma se asi unudim, minimálně tenhle týden budu bez vycházek.. a to už mám doma skoro 4 letého prcka, kterej samozřejmě nechce byt cely den zavřeny doma.. zítra do školky a já ho ani nebudu moci odvést. Je mi z toho smutno, že ho takhle o tyhle věci ochudím.
Nevím jestli je rozumné jít třeba za dva dny si zrušit neschopenku, jít na dva dny do práce a pak řešit práci / neschopenku se svým gynekologem, který má dovolenou a neschopenku jsem dostala od zástupce.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16946
31.8.20 11:23

Primárně jsi mohla řešit přeřazení na jinou práci nebo zůstat doma za celý plat, neschopenku ti nikdo nemůže nařídit. Na druhou stranu, dvojčata jsou pro tělo záhul, takže buď ráda, že odpočíváš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
994
31.8.20 11:27

Zaráží mě ty vycházky… Já byla taky na neschopence a doktor mi dal vycházky aspoň tak abych mohla vodit malého do školky a ze školky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5878
31.8.20 11:44
@Anonymní píše:
Ahoj,

Není tu někdo kdo je teď nebo byl na rizikovém těhotenství kvůli práci a čekání dvojčat?
Dneska jsem po kontrole přišla domů s neschopenkou, samozřejmě nemám vycházky, i když nemám zdravotní potíže, kromě normální bolesti břicha a nevolnostem bez zvracení.
Bylo mi řečeno, že s dvojčaty se “automaticky” chodí na rizikové.
Dělám jako pečovatelka V domově se seniory s mentálním postižením, takže taham těžké klienty, přijdu do styku s močí i tím druhým.. mají různé kožní nemoci, dokonce máme jednoho klienta s mrsou.. takže je asi nereálné uvažovat ze bych se třeba ještě v průběhu těhotenství vrátila do práce? Nebo jste některá tuto práci vykonávala i během těhotenství? Samozřejmě nechci miminkům nějak ublížit.. jen by mě zajímalo jak jste to řešili vy s takovouhle práci?

Doma se asi unudim, minimálně tenhle týden budu bez vycházek.. a to už mám doma skoro 4 letého prcka, kterej samozřejmě nechce byt cely den zavřeny doma.. zítra do školky a já ho ani nebudu moci odvést. Je mi z toho smutno, že ho takhle o tyhle věci ochudím.
Nevím jestli je rozumné jít třeba za dva dny si zrušit neschopenku, jít na dva dny do práce a pak řešit práci / neschopenku se svým gynekologem, který má dovolenou a neschopenku jsem dostala od zástupce.

Do práce bych se nevracela, pokud ti nemají dát co jiného aby jsi nepřišla do styku s nemocemi nebo nic netahala. Jinak to výdrž, tvůj gynekolog ti jistě dá vycházky, myslím že 6 hodin se dává a může se to nějak rozložit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.8.20 12:18

@Janli - od vedení mi bylo akorát řečeno, že by mě uvolnili z noční a byla bych na oddělení, kde je tahání minimální, ale stejně je tam klient, kterej minimálně 2× za směnu potřebuje zvednout z postele. A nemoce tam jsou stejně.

@PeBa12 - taky jsem z toho byla vedle, ale je fakt ze doktorka byla značně nepříjemná a řekla mi, že minimálně ten týden doma bez vychazek budu, že dítě si mám nechat doma.

• Citovat
  • Nahlásit
2886
31.8.20 12:58

Co vím, tak doktorka ti první 3 dny dát vycházky nemůže. Aspoň mně to doktorka říkala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8568
31.8.20 13:29
@mamina2017 píše:
Co vím, tak doktorka ti první 3 dny dát vycházky nemůže. Aspoň mně to doktorka říkala.

Může, řekla ti blbost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31.8.20 13:35

@Lendeš jj, ja mam pn a od prvniho dne sest hodin vychazek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3145
31.8.20 15:00
@mamina2017 píše:

To je blbost, měla jsem od prvního dne vycházky. Mamka má taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20814
31.8.20 15:04

Tak především nevhodná práce se řeší se zaměstnavatelem, ne s doktorem. Pokud doktor vystaví neschopenku, musí k ní mít nějaký zdravotní důvod. Nevhodná práce není zdravotní důvod. Je-li těhule doma ze zdravotních důvodů, pak nemá co pindat ohledně vycházek, protože zjevně není zdravotně v pořádku. Jestli nechceš být omezena vycházkami, nebuď na neschopence, ale vyjednávej se zaměstnavatelem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16205
31.8.20 15:15
@Anonymní píše:
@Janli - od vedení mi bylo akorát řečeno, že by mě uvolnili z noční a byla bych na oddělení, kde je tahání minimální, ale stejně je tam klient, kterej minimálně 2× za směnu potřebuje zvednout z postele. A nemoce tam jsou stejně.@PeBa12 - taky jsem z toho byla vedle, ale je fakt ze doktorka byla značně nepříjemná a řekla mi, že minimálně ten týden doma bez vychazek budu, že dítě si mám nechat doma.

no prostě vydržíš bez vycházek, než se vrátí tvůj gynekolog, pak tam zajdeš a požádáš o vycházky ho - teď bych nic nedělala a do práce se nevracela, ani kdybych čekala jen 1 dítě - opravdu to není vhodné pro těhotnou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2842
31.8.20 16:02

Tak vícečetné těhotenství není zela fyziologické a práci máš náročnou. Nicméně nejspíš ne natolik aby Tě mohli přeřadit. Takže neschopenka na místě je. Co se vycházek týče, tak zástup to nejspíš nechtěl řešit a dal to bez vycházek. Já když měla dovolenou tak co zastupující lékař vystavil neschopenky, tak všechny také bez vycházek a bylo jedno jestli to byly horečky, nebo bolest zad. Nezbude ti nic jiného než počkat na svého lékaře. Pokud neschopenku nechceš můžeš jí ukončit a vrátit se do práce, nikdo ti neschopenku nutit nemůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama