Na rodičáku a znovu těhotná, kdy jste si rodičák zvýšily?

131
17.7.19 12:16

Na rodičaku a znovu těhotná ,kdy jste si rodicak zvýšily ?

Dobrý den, pobíram rodicak a zjistila jsem že jsem znovu těhotná v práci mám na neurčito tak mě čeká znovu i mateřská tak jsem se chtěla zeptat kdy jste si zažádaly o zvýšení rodičáku na tu maximální částku?
Furt přemýšlím kdy jít.
Děkuji za rady :nevim: :oops: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13310
17.7.19 12:17
@Lili2323 píše:
Dobrý den, pobíram rodicak a zjistila jsem že jsem znovu těhotná v práci mám na neurčito tak mě čeká znovu i mateřská tak jsem se chtěla zeptat kdy jste si zažádaly o zvýšení rodičáku na tu maximální částku?
Furt přemýšlím kdy jít.
Děkuji za rady :nevim: :oops: :mrgreen:

No ideálně hned, ne? Abys to stihla vybrat :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15533
17.7.19 12:20

Ihned. Stejně jsem to nevybrala celé

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8554
17.7.19 12:20

Sla jsem tak, abych si to stihla zmenit dostatecne dopredu a stihla vybrat. Kombinovala jsem to s tim, ze jsem sla tedy az po 1.screeningu. Kdy uz je jakz takz „jiste“, ze je vse v poradku..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33183
17.7.19 12:22

Hned..já dokonce ještě před tím než jsem otěhotněla..( ale pořád jsem využívala jen tu částku klasickou 7600 a ten zbytek co jsem vybírala navíc, jsem si odkládala..( kdyby se nepodařilo, ať to mám na potom ). Vybrala jsem to i tak skoro naknop. myslím že jsem jim ještě pár tisíc nechala..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
131
17.7.19 12:27

Já jsem právě na rodičaku od 1.12.2018 takže jsem jen chvíli a zjistily jsme že čekáme miminko (7 týden teď ) pobíram 6875kc s tím že mám rodicak na 32 měsíců tak jsem si říkala že bych ho nechala zvýšit už teď ale trošku mě drží zpět to že jsem před dcerkou jednou potratila a teď je také špinění i když Dr naznal že je vse v pořádku že to asi dělá placenta tak se furt držím zpět abych ho nezvýšila a něco se nepokazilo ale zas když nezvýšim a vše bude v pořádku tak propadne spousta peněz a přece jen každá koruna se hodí :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18153
17.7.19 12:29

Hned, ono člověka sice nahloda co kdybych potratila, ale tak ty peníze co zvýšíš a budeš mít jakoby navíc si schovej vedle, kdyby došlo na nejhorší tak si rodičák zas roztáhneš a budeš postupně tahat z toho odloženého.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1054
17.7.19 12:32

Jdi hned. Vždycky to můžeš zase snížit zpět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15919
17.7.19 12:34
@Lili2323 píše:
Já jsem právě na rodičaku od 1.12.2018 takže jsem jen chvíli a zjistily jsme že čekáme miminko (7 týden teď ) pobíram 6875kc s tím že mám rodicak na 32 měsíců tak jsem si říkala že bych ho nechala zvýšit už teď ale trošku mě drží zpět to že jsem před dcerkou jednou potratila a teď je také špinění i když Dr naznal že je vse v pořádku že to asi dělá placenta tak se furt držím zpět abych ho nezvýšila a něco se nepokazilo ale zas když nezvýšim a vše bude v pořádku tak propadne spousta peněz a přece jen každá koruna se hodí :think:

Tak si snad můžeš peníze navíc, schovávat bokem. A potom je použít. Když je dáš na spoříc účet, tak ti něco málo ještě navíc vydělají.
Jinak, pokud by se něco stalo, tak to za 3 měsíce zase můžeš změnit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13310
17.7.19 12:34

Měnit to můžeš každé 3 měsíce, takže i kdyby se cokoli stalo, tak si to zase můžeš protáhnout.
Já osobně nechápu, proč si všichni nedají rovnou ten nejvyšší příspěvek, nešetří si bokem a až když se blíží konec, tak si to neroztáhnou? :nevim: Pak nehrozí, že spousta peněz propadne případným dalším těhotenstvím a když se spoří nějak šikovně, tak i naskáče pár stovek na úrokách :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13310
17.7.19 12:36

@P4ja Přesně. Holky nepřemýšlej, mají před sebou vidinu 4 let doma, dají si rovnou ten nejnižší a pak helemese, za rok jsou zase v tom a půlka rodičáku propadne :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7002
17.7.19 12:37

Já počkala až po 12.tt, ale itak jsem ho stihla vyčerpat. Ve vašem případě bych šla hned, nastavila maximální částku a třeba si nechala k dispozici jen těch 7000 a zbytek si odkládala třeba na spořící účet. Kdyby těhotenství nedopadlo dobře, ať máte penízky. Kdybys teď měla čekat, bude tě potom štvát, že jsi byla o nízkém příjmu a přitom jsi mohla mít víc. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15919
17.7.19 12:38
@unuděná píše:
Měnit to můžeš každé 3 měsíce, takže i kdyby se cokoli stalo, tak si to zase můžeš protáhnout.
Já osobně nechápu, proč si všichni nedají rovnou ten nejvyšší příspěvek, nešetří si bokem a až když se blíží konec, tak si to neroztáhnou? :nevim: Pak nehrozí, že spousta peněz propadne případným dalším těhotenstvím a když se spoří nějak šikovně, tak i naskáče pár stovek na úrokách :nevim:

No, pokud máš smlouvu na neurčito, pak je to dobrý plán. Pokud ale nemáš, tak jakmile přestaneš brát RP, tak musíš řešit zdravotní pojištění. Ale zase je pravda, že roztáhnout se to dá vždycky. Taky mám vyšší částku a později možná snížím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13310
17.7.19 12:40
@P4ja píše:
No, pokud máš smlouvu na neurčito, pak je to dobrý plán. Pokud ale nemáš, tak jakmile přestaneš brát RP, tak musíš řešit zdravotní pojištění. Ale zase je pravda, že roztáhnout se to dá vždycky. Taky mám vyšší částku a později možná snížím.

Ale vždyť bohatě stačí skočit si na úřad v době, kdy tam zbývá třeba 20tis a ty si roztahat třeba o další rok :nevim: Minimální částka je údajně 50,–/měsíčně. Já to tak udělala, čili jsem nemusela platit zdravotní a i když mi chodilo cca 1500,– poslední rok, co jsem byla doma, tak jsem v klidu vyšla s naspořenými penězi z těch let předtím :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15919
17.7.19 12:44
@unuděná píše:
Ale vždyť bohatě stačí skočit si na úřad v době, kdy tam zbývá třeba 20tis a ty si roztahat třeba o další rok :nevim: Minimální částka je údajně 50,–/měsíčně. Já to tak udělala, čili jsem nemusela platit zdravotní a i když mi chodilo cca 1500,– poslední rok, co jsem byla doma, tak jsem v klidu vyšla s naspořenými penězi z těch let předtím :nevim:

To já vím. Jen ne všechny to takhle počítají a mají zjištěné. Jinak těch 50 Kč je pravda, taky jsem se na to ptala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama