Na svatbě místo oběda rovnou raut

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.18 09:25
Na svatbě místo obědu rovnou raut

Ahoj holky, které už svatbu a vdavky máte za sebou a nebo máte více zkušeností se svatbami než já, uvítám každou radu a zkušenost :)
V srpnu se s přítelem bereme a teď přemýšlíme nad praktickýma stránkama oběd/raut. V naší rodině nevládnou moc dobré vztahy, tedy mezi některými zůčatněnými a tak přemýšlíme, že svatební oběd vynecháme (chceme předcházet trapnému tichu a napětí u stolu ) ale jelikož obřad máme už v 11:00 a končit se bude v pravé poledne - tedy čas obědu, přemýšlíme nad nejlepší variantou :think: Já bych chtěla zachovat slavnostní setkání u svatební tabule asi pro všechny svatebčany, původně jsme mysleli že oběd uděláme jen v kruhu rodiče/prarodiče. Tak teď se tedy nabízí otázka co místo obědového meny připravit pro všechny svatebčany, kteří se sejdou u stolu a aby se trochu najedli a udělali základ na pořádnou kocovinku :lol: :lol: Myslela jsem že bychom nechali přichystat polévku - vývar pro všechny a poté by začal raut ( vezmi si na co máš chuť ) Máte někdo zkušenosti s,, rautovým oběděm,,? Napadá Vás co bychom mohli nechat připravit, aby to bylo něco čím se zaplácnou, ale také aby to nebylo težké, vzhledem k tomu že čekáme pařáky :roll: Večer samozřejmě máme vymyšlený večerní raut buďto prasátko nebo šunku od kosti.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Reakce:

Marcam
Kelišová 5067 příspěvků 24.04.18 09:29

Dejte jim oběd, budou mít hlad.Raut až odpoledne.My měli kapelu, dělali se ještě do oběda různé srandy, četli se blahopřání. ;)

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.18 09:32

Já si vždy vzpomenu na 4 svatby, jak jedna slepice po svatbě takhle vybírala hosty kteří půjdou ke stolu na oběd a kteří půjdou na zahradu čekat na grilování nebo co :mrgreen:
dej jim oběd všem a později raut, jestli to teda nechcete rozpustit dvě hodiny po obědě

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 602 příspěvků 24.04.18 09:33

Já byla na několik svatbách a nejlepší varianta byla bez oběda. Jedna věc jsou ty obědy v létě, to jedině v klimatizované restauraci a druhá pokud máš více hostů, tak se stává, že rodina jde na oběd a ostatní někde čekají a to je takové divné. Já bych určitě dala raut celý den pro všechny a bylo by, může být teplý i studený a prasátko se tam může točit celý den, k tomu přihodíš třeba řízky a nějakou masovou směs a je výběr pro všechny:-)

Aries6
Generální žvanilka 21952 příspěvků 5 inzerátů 24.04.18 09:34

My měli obřad, pak oběd jen my rodiče, prarodiče, sourozenci, svědci a pak od tuším 15 hod. jsme měli oslavu. Nazvali jsme to tak, protože to nebyla klasická hostina. Bylo vedro a dalo se čekat (půlka července), tak aby si mohly chlapi vzít kraťasy a vykašlat se na obleky. Všichni si to chválili. Akorát si pár lidí muselo najít vyplnění času mezi obřadem (když přišli) a mezi začátkem akce. Týkalo se to asi dvou rodin a nikdo nenadával, nebo se to k nám nedoneslo.

marka123
Zasloužilá kecalka 549 příspěvků 24.04.18 09:34

Svatbu jsem jeste nemela, ale raut bych delala v pripade, ze by byl obrad odpoledne, prijde mi zvlastni, dat jim polevku a pak raut a vecer zase na raut. Stejne spolu budou sedet u stolu a jist, tak uz je jedno jakym zpusobem. :think:

dickys
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 24.04.18 09:35

Já byla na svatbě, kde nám prinesli ke stolu předkrm a potom byl raut. Prislo mi to na oběd trochu zvláštní, ale tak proč ne, nebyla to žádná obří svatba, spíš taková nízkonákladovka, tak jsem to brala :)

Aries6
Generální žvanilka 21952 příspěvků 5 inzerátů 24.04.18 09:35

A dvanáctou bych striktně jako čas oběda nebrala. Kor na svatbě. My i o víkendu občas jíme v jednu, ve dvě. Ráno se válíme, v 9 se snídá a pak není ani hlad.

Adinka_2012
Závislačka 2603 příspěvků 8 inzerátů 24.04.18 09:36

Napíšu, jak bych to udělala já. V prvé řadě bych posunula začátek obřadu na nejdřív na 14. hodinu, bohatě to stačí, zvlášť, pokud se někteří hosté nemusí. Ale netuším, jestli je to možné. Po obřadu focení - nejlépe trochu organizované, např. mít seznam skupinek (na jedné svatbě to tak měli a bylo to perfektní, focení odsýpalo, žádný dohadování typu tak pojd, pojd…ale já se fotit nechci, prostě fotograf „zavelel“ a bylo :lol: ). Pak přesun k jídlu, třeba tradiční rozbití talíře a následoval by raut, pak volná zábava, pak krájení dortu, kapela, tancovačka a večer grilovačka.
Za mě oběd pouze s rodinou ne, je to trapné, co mají ostatní hosté dělat? Taky jsem na jedné svatbě takto byla, jako co dělat 3 hodiny mezi obřadem a hostinou, navíc nastrojení ve fajnovým oblečení, nedejbože s dětmi.

Příspěvek upraven 24.04.18 v 09:38

ka2ka
Extra třída :D 12925 příspěvků 1 inzerát 24.04.18 09:36
@Doe_Jane píše:
Já si vždy vzpomenu na 4 svatby, jak jedna slepice po svatbě takhle vybírala hosty kteří půjdou ke stolu na oběd a kteří půjdou na zahradu čekat na grilování nebo co :mrgreen:
dej jim oběd všem a později raut, jestli to teda nechcete rozpustit dvě hodiny po obědě

zažila jsem něco podobného trapas šílený rodina v místnosti obědvala a ostatní čekali na odpolední raut a protože si stěžovali že mají hlad čekalo se asi čtyři hodiny tak dostali chlebíčka na každého jeden

Marcam
Kelišová 5067 příspěvků 24.04.18 09:38
@ka2ka píše:
zažila jsem něco podobného trapas šílený rodina v místnosti obědvala a ostatní čekali na odpolední raut a protože si stěžovali že mají hlad čekalo se asi čtyři hodiny tak dostali chlebíčka na každého jeden

jéé, to je trapné

MSM20
Zasloužilá kecalka 543 příspěvků 24.04.18 09:39
@kytkalenka píše:
Já byla na několik svatbách a nejlepší varianta byla bez oběda. Jedna věc jsou ty obědy v létě, to jedině v klimatizované restauraci a druhá pokud máš více hostů, tak se stává, že rodina jde na oběd a ostatní někde čekají a to je takové divné. Já bych určitě dala raut celý den pro všechny a bylo by, může být teplý i studený a prasátko se tam může točit celý den, k tomu přihodíš třeba řízky a nějakou masovou směs a je výběr pro všechny:-)

Myslela jsem právě na nějaké miniřízečky, těstovinový salát. Nebo mě napadlo grilované maso kuřecí, krkovice atd

smurfka
Nadpozemská drbna 29799 příspěvků 24.04.18 09:40

Já měla svatbu kde byl jen raut, ale obřad byl až ve tři odpoledne, takže každý přijel napapaný z vlastního oběda..po obřadu už byl kolem páté přichystaný raut..měli jsme svatbu v červnu..klasila prase, to se dělalo až večer, jinak masová mísa, sýrová mísa, zeleninová mísa, sladký stůl..

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.18 09:40
@ka2ka píše:
zažila jsem něco podobného trapas šílený rodina v místnosti obědvala a ostatní čekali na odpolední raut a protože si stěžovali že mají hlad čekalo se asi čtyři hodiny tak dostali chlebíčka na každého jeden

to je strašný trapas.

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.18 09:41
@smurfka píše:
Já měla svatbu kde byl jen raut, ale obřad byl až ve tři odpoledne, takže každý přijel napapaný z vlastního oběda..po obřadu už byl kolem páté přichystaný raut..měli jsme svatbu v červnu..klasila prase, to se dělalo až večer, jinak masová mísa, sýrová mísa, zeleninová mísa, sladký stůl..

to je ideální, nechápu jak někdo může udělat svatbu, pak poslat některé lidi domů nebo někde na čekačku, naobědvat s rodinou a pak pokračovat se všemi

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Jak bojovat proti vzniku potravinové alergie u dětí – pomůže hypoalergenní mléko?

Stále častěji se setkáváme s nešvarem zvaným alergie u dětí. Riziko jejího... číst dále >

Články z Expres.cz

Těžké dny moderátory StarDance Marka Ebena: Jeho matka je ve vážném stavu v nemocnici

Pořádně nepříjemné chvíle zažívá moderátor televizní soutěže StarDance Marek... číst dále >

Prototyp dnešní ženy v dobrém i zlém: Tajnůstkářka Daniela Písařovicová

Sice se to po úvodní čače z prvního soutěžního večera nezdálo, ale nakonec... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Morbidně obézní žena usiluje o to, aby byla nejtěžší na světě

Šestadvacetiletá žena z ostrova Faial v Atlantském oceánu, která si říká... číst dále >

Mýty o alkoholismu: závislý patří do léčebny a poznáte ho na první pohled

Češi patří mezi největší pijáky alkoholu nejen v Evropě, ale i ve světě.... číst dále >