v místě mého trvalého bydliště bydlí jiní, exekuce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Vrtul
Závislačka 3346 příspěvků 10.10.18 22:50
Na trvalém bydlišti bydlí jiní, exekuce

Nebydlím v místě trvaleho pobytu, tam bydlí nekdo jiný a dnes jsem tak prozrela, že i přesto že mi žádná exekuce nehrozí si říkám co kdyby náhodou. Lze nějak ochranit majetek lidi co tam žijí? Trvalý pobyt měnit nemůžu. Ale přeci jen podnikám a v dnešní době nezaplatíte někde 100kč a za pár jet dlužíte100tis. Lze udělat nějakou smlouvu aby byl chráněn majetek lidi co tam žijí kdyby se něco takového stalo

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
 
Gosi
Kelišová 5745 příspěvků 10.10.18 23:15

Maj najemni smlouvu? Mas tam vypsane jak moc vybavenej byt jsi jim pronajala?

 
JTom
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 11.10.18 00:55
@Vrtul píše: …žádná exekuce nehrozí si říkám co kdyby náhodou. …a v dnešní době nezaplatíte někde 100kč a za pár jet dlužíte100tis.

Nic takového se nemůže stát. Bájná tvorba některých dlužníků předčí světové autory. Každé exekuci musí předcházet značné množství korespondence a soud, takže náhoda je vyloučená. Majetek nájemníků by mohl být ohrožen jedině vědomě.
Jak už bylo řečeno, vybavení bytu je přece v nájemní smlouvě.

 
S.maya
Závislačka 4347 příspěvků 11.10.18 09:21

Pokud tam máte trvalý pobyt vy a ne nájemníci, tak se není čeho bát. Leda, že by si tam udělali trvalý pobyt oni, ale na to potřebují svolení dotyčné osoby, která tam má trvalý pobyt. (pronajímatel, majitel bytu)

 
Luboš P
Zasloužilá kecalka 940 příspěvků 11.10.18 09:49

Z dotazu vyplývá, že zakladatel má jen v bytě trvalý pobyt, jinak nic (pronajímatel být tedy nemusí). Nevyplývá z něj ani jaký vztah k bytu mají „nájemníci“ (třeba jim patří) a ani zda tam mají, nebo nemají trvalý pobyt. Jinak exekutor může zabavovat, kde chce, nejen v místě TP.

 
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63575 příspěvků 3 inzeráty 11.10.18 09:51

@S.maya Zadne dalsi svolení nepotrebuji, dostatecnym souhlasem uz je ta najemni smlouva.

 
S.maya
Závislačka 4347 příspěvků 11.10.18 11:44
@j.a.n.i1 píše:
@S.maya Zadne dalsi svolení nepotrebuji, dostatecnym souhlasem uz je ta najemni smlouva.

Ale nájemní smlouva nedává právo si tam udělat trvaly pobyt. Kolegyně v práci to řešila. Před pár lety to šlo, ale teď se tuším vyžaduje souhlas. Možná to byl návrh zákona, který neprošel? Už jsem se tím pak nezabývala. :)

 
S.maya
Závislačka 4347 příspěvků 11.10.18 11:50
@S.maya píše:
Ale nájemní smlouva nedává právo si tam udělat trvaly pobyt. Kolegyně v práci to řešila. Před pár lety to šlo, ale teď se tuším vyžaduje souhlas. Možná to byl návrh zákona, který neprošel? Už jsem se tím pak nezabývala. :)

Ajo, už to čtu. Stačí nájemní smlouva. Leda si tam vložit klauzuli, že se zakazuje přihlášení k trvalému pobytu.

 
eumedon
Extra třída :D 13732 příspěvků 11.10.18 11:54
@S.maya píše:
Ale nájemní smlouva nedává právo si tam udělat trvaly pobyt. Kolegyně v práci to řešila. Před pár lety to šlo, ale teď se tuším vyžaduje souhlas. Možná to byl návrh zákona, který neprošel? Už jsem se tím pak nezabývala. :)

Zákon o evidenci obyvatel v aktuálním znění, § 10 odst. 6: Při ohlášení změny místa trvalého pobytu podle odstavce 5 je občan povinen

písm. c) doložit vlastnictví bytu nebo domu, nebo doložit oprávněnost užívání bytu, anebo předložit úředně ověřené písemné potvrzení oprávněné osoby o souhlasu s ohlášením změny místa trvalého pobytu. Takové potvrzení se nevyžaduje v případě, že oprávněná osoba potvrdí souhlas na přihlašovacím tiskopisu k trvalému pobytu před zaměstnancem ohlašovny. Za oprávněnou osobu se považuje osoba starší 18 let, svéprávná, která je oprávněna užívat objekt uvedený v odstavci 1 nebo jeho vymezenou část (např. byt nebo obytnou místnost), anebo je provozovatelem ubytovacího zařízení, kde se občan hlásí k trvalému pobytu.
Za přihlášení změny místa trvalého pobytu zaplatí občan poplatek podle zvláštního zákona. Platby poplatků podle předchozí věty jsou příjmem obce.

Stačí doložit oprávněnost užívání bytu, například nájemní smlouvu. Pokud někdo doloží oprávněnost užívání bytu nájemní smlouvou, žádný další souhlas k pronajímatele k ohlášení trvalého pobytu netřeba.

To je zákon.

 
eumedon
Extra třída :D 13732 příspěvků 11.10.18 11:55
@S.maya píše:
Ajo, už to čtu. Stačí nájemní smlouva. Leda si tam vložit klauzuli, že se zakazuje přihlášení k trvalému pobytu.

Taková klauzule by byla neplatná pro rozpor se zákonem. Pronajímatel se nemá co plést do toho, jak si nájemce upraví své vztahy s veřejnou správou, pokud mu to výslovně neumožňuje zákon.

A pronajímatel nemá v nájemní smlouvě co nařizovat úředníkům, aby porušovali zákon o evidenci obyvatel.

 
Vrtul
Závislačka 3346 příspěvků 11.10.18 16:48

Ahoj, dekuji za reakce, byt není můj. Já tam jen bydlela a majitel (rodina) mi dovolili si ho tam nechat protože tam kde jsem ho mit nemohu a ani nechci. Nerada bych aby sem někde nezaplatila nějakou blbost a jim t přišla exekuce.

Příspěvek upraven 11.10.18 v 21:22

 
eumedon
Extra třída :D 13732 příspěvků 11.10.18 18:56
@Vrtul píše:
Ahoj, dekuji za reakce, byt není můj. Já tam jen bydlela a majitel (rodina) mi dovolili si ho tam nechat protože tam kde jsem ho mit nemohu a ani nechci. Ale dnes na meho zamestnance vyplulo že má 16 exekuci když jsem mu říkala proč to zatajil v dotazniku tak prý o nich nevěděl. Nerada bych aby sem někde nezaplatila nějakou blbost a jim t přišla exekuce.

Proč si myslíš, že by exekucí tvého zaměstnance mohli být nějak postižení tví příbuzní?

 
Vrtul
Závislačka 3346 příspěvků 11.10.18 19:13

@eumedon
Tos asi špatně pochpil, osala jsen že ten chlapek tvrdí že o nich nevěděl, takze k nim dnes přijdeš asi snadno i když zrovna v jeho případě tomu nevěřím.
A že se to může stát každému tak kdybych se do něčeho dostala aby to neodnesli oni

 
Vrtul
Závislačka 3346 příspěvků 11.10.18 19:22

@Luboš P odhadl jste to naprosto přesně majitele jsou oni, mě jen dovolili nechat si tam trvaly pobyt

 
eumedon
Extra třída :D 13732 příspěvků 11.10.18 19:42
@Vrtul píše:
@eumedon
Tos asi špatně pochpil, osala jsen že ten chlapek tvrdí že o nich nevěděl, takze k nim dnes přijdeš asi snadno i když zrovna v jeho případě tomu nevěřím.
A že se to může stát každému tak kdybych se do něčeho dostala aby to neodnesli oni

Snadno se můžeš dostat do exekuce tehdy, když v místě trvalého pobytu nevybíráš poštu a nemáš zřízenou a aktivní datovou schránku (nebo datovou schránku aktivní máš, ale nedíváš se do ní).

To je způsob, jak se snadno dostat do exekuce, aniž bys o tom věděla.

Takže pokud se nezdržuješ v místě trvalého pobytu a v místě, kde se zdržuješ nechceš a nemůžeš ohlásit trvalý pobyt, tak doporučuju zřídit datovou schránku. Úřady a soudy mají povinnost - v případě, že adresát má aktivní datovou schránku - přednostně doručovat do datové schránky pod sankcí neplatnosti fikce doručení.

Čili v případě, že adresát má zřízenou datovou schránku a úřad nebo soud mu listinu pošle na adresu trvalého pobytu, tak odesílatele tíží důkazní břemeno že listina byla adresátovi opravdu doručena do rukou (nestačí, že adresát byl nezastižen, takže mu bylo ve schránce necháno avizo, a pak listina ležela po úložní dobu na poště a pak mu byla vhozena do schránky).

No, a pokud se týče soukromoprávních subjektů, tak každému (obchodnímu partnerovi), který by za tebou mohl něco pohledávat sdělit jako kontaktní adresu tu adresu, kde se zdržuješ + datovou schránku. A v případě její změny všem věřitelům sdělit novou adresu (nejlíp písemně).

Když budeš takto kontaktní, tak by se ti nemělo stát, že by na tebe spadla exekuce jako blesk z čistého nebe. A pokud přece, můžeš se bránit.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >