Na ultrazvuku není nic vidět...

Anonymní
28.5.21 10:51

Na ultrazvuku není nic vidět

Pěkný den. Jen jsem se chtěla uklidnit.
Byla jsem na kontrole u pana doktora aby mi předepsal hned prášky na udržení. K dnešnímu dni jsem 4+5tt. V minulosti se to již dvakrát nepovedlo. Pan doktor mi dělal ultrazvuk, ale vůbec se mu nelíbilo že tam s hcg 2000 nic nevidí. Říkal že je pravděpodobnost mimoděložního protože s touto hodnotou by tam mělo být něco vidět. Jsem na další kontrolu na 5+3tt, myslíte že bude něco vidět? Případně když ne tak že to opravdu znamená mimoděložní?
Omlouvám se za dotaz, ale snažíme se dlouho a další nezdar bych nesla opravdu špatně. Zajímají mě jen vaše názory a zkušenosti. Předem všem děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1674
28.5.21 10:54

Teda to hcg nevím kterému týdnu odpovídá, ale 4+5 je fakt brzy tam něco vidět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
451
28.5.21 10:59

Já jsem na 1. Ultrazvuku byla v 6 týdnu, v děloze byl jen váček a HCG pres 30000. O týden později už bylo vidět i srdíčko. Držím palce. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9875
28.5.21 11:00

Nedivím se, že tak brzo nic neviděl. Těhotenství může být klidně i o par dni mladší. Já jsem byla pokaždé poprvé kolem 7-8 týdnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13552
28.5.21 11:10

S prvnim ditetem jsem byla na prvni kontrole v 6.tt a Dr. nevidel nic. V 7.tt porad nebilo srdicko. Presto me doktor nijak nedesil, zjevne mu to nepripadalo uplne nezvykle. Az v 8.tt :srdce:, ted je ji 9r. V dalsich dvou tehotenstvich jsem na to konto k Dr. pred 9.tt nelezla. I kdyz chapu, ze clovek asi uvazuje jinak, kdyz se dlouhodobe nedari :hug:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22717
28.5.21 11:12

V tomhle týdnu tam nic byt vidět ani nemůže. To mas tak max 5 dni zpoždění ne? Dřív než za 2 týdny nemá smysl k tomu Dr chodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64469
28.5.21 11:26

V tomhle týdnu ani nic moc vidět nemůže.. Šla jsi moc brzy.. Prášky na udržení jsou co? Zdravy zárodek se udrží sám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
821
28.5.21 11:27

To je fakt brzo. Já byla 5+3 a nešlo nic vidět. Za týden jen žloutkový váček a ukázalo se, že těhu je oproti MS o týden mladší.
V tomto týdnu se to vyvíjí strašně rychle, na další kontrole určitě buď uvidí jakýkoliv progress nebo nic a budeš vědět.
Hodně štěstí!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26011
28.5.21 11:38

To záleží na mnoha okolnostech. 3× jsem byla na utz fakt brzo 5+0 a 5+2 podle ovulace) a dvakrát byla vidět tečka, flíček ( což stejně moc neznamená, záleží na dalším vývoji) a jednou nic jednoznačného, v 5+1 byla vidět dutinka ale na utz typu dělo, hodně dobrém, což nemusí být v běžné ambulanci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7373
28.5.21 11:48
@martina.se píše:
V tomhle týdnu ani nic moc vidět nemůže.. Šla jsi moc brzy.. Prášky na udržení jsou co? Zdravy zárodek se udrží sám

Placebo efekt :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31877
28.5.21 12:05

Na ultrazvuku by teoreticky mělo být „něco“ vidět. Na druhou stranu nic není lékařská diagnóza. Nic je vysoká sliznice? Zítra může být viďte víc.
Hodnota hcg je dobrá. Záleží, jestli a jak poroste a s tím i odpovídající nález na utz.
Bohužel nejde víc udělat. Žádný kontroly ani léky zdravý mimino nezaručí. Přeju, aby vám to vyšlo :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.5.21 17:04
@mackA159 píše:
Placebo efekt :nevim:

Beru utrogestan to placebo určitě není a také prášky na ředění krve. Samozřejmě že pokud není něco s plodem v pořádku tak ho neudrží ani to, ale určitě bych to nenazývala placebem. K doktorovi jsem šla za účelem předpisu léků ne na ultrazvuk. Taková byla dohoda. Že jakmile budu mít pozitivní těhotenský test tak ihned nasadíme léky. Pan doktor má o mě zřejmě jen starost vzhledem k minulým nezdarům. Každopádně děkuji všem za reakce. Budu čekat a věřit že se brzy něco na ultrazvuku objeví.

• Citovat
  • Nahlásit
1233
28.5.21 17:30

Já mám teď čerstvou zkušenost. Byla jsem na gyndě 4+6 ( ne kvůli těhotenství)
Doktor viděl už žloutkový váček a říkal mi, že podle vývoje ještě cca 5 dní a bude i srdíčko :nevim:
Cyklus mám 28 dni a ovulaci 13-14DC
Ale tohle ovlivňuje mnoho dalších faktorů ( doba zahnízdění, kvalita utz)

Tak držím palce :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
605
28.5.21 18:03

Dle mě je moc brzy aby bylo něco vidět, byla jsem na utz v 6+0 dle menstruace a vidět byla jen zbytnělá sliznice, o týden později pak dutinka… To už mi pak doktor napsal neschopenku s tím že po vánocích uvidíme… Jinak chápu brzkou kontrolu..já to potřebovala kvůli práci (a neschopence) taky vědět co nejdriv

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat