Na zahradě máme jednu trnku vedle druhé

Twitter
1.8.15 13:06

Na zahradě máme jednu trnku vedle druhé

Dobrý den,
máme problém s mladými stromky - výhonky. Loni jsme pokáceli starou trnku a hned na jaro se objevily desítky, možná stovky mladých výhonků z pecek.
Nevíme, jak se toho zbavit. Už jsme to několikrát posekali, ale zase to vyraší. Je na to nějaký speciální herbicid? Roundup na trávu na to nezabral.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

donaga
1.8.15 13:17

Já Roundupem jeden keř zahubila, ale nebyla to trnka. Roundup a podobné herbicidy se musí stříkat na listy a ideálně aby při tom svítilo sluníčko :D To si nedělám legraci, to jsem se dočetla. A po aplikaci nesmí několik hodin pršet. Já ten náš keř postříkala když byl vzrostlý a až když byl mrtvý, tak jsme ho vykopali.

• Citovat
  • Upravit
26231
1.8.15 13:24

@Twitter my je tam měli aspoň 2-3 roky od pokácení, ale nijak mi to nevadilo, prostě jsem je sekala spolu s trávou - sekáme 2-4× do měsíce, tak se to dalo. Postupně jich ubývalo, až už není nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2674
1.8.15 13:40

@Twitter Proč ty výhonky jednoduše postupně nevyryjete?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
verulicek
1.8.15 13:45

Není to tím, že pořádně nesbíráte když začnou padat? to je jediná prevence :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
6529
1.8.15 14:12

@Twitter Tak to zalej vroucí vodou. To je lepší jak celý herbicid. Ten bych si zrovna v takovém množství na zahradu nelila. Je to strašný svinstvo.
Zalít horkou vodou, případně ještě zakrýt, aby k tomu nemohlo slunce. Třebas starým linem.
Zkusit to zorat, zrýlovat :nevim: jak je to velká plocha?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
1.8.15 14:46
@verulicek píše:
Není to tím, že pořádně nesbíráte když začnou padat? to je jediná prevence :mrgreen:

tak tak :pankac: :)

• Citovat
  • Upravit
Twitter
1.8.15 14:49

Je to celý kus zahrady. Jedna vedle druhé :zed: To by se muselo celé rozrýt, a že je to teda tvrdá zem. Jsme tady rok přestěhovaní, ty pecky tady už musely být. Stěhovali jsme se loni na konci srpna, co šlo se posbíralo. Na podzim jsme strom shodili kvůli velkému stínu a vlhku. Na jaro tady bylo pár rostlinek, teď není kousíček země bez rašícího stromku.
Spařit horkou vodou bych musela celou zahradu. Traktůrek s pluhem sem nedostanu kvůli přístupové cestě k domku - vede sem jen úzký městský chodníček. Myslela jsem, že bych každou rostlinku třeba něčím stříkla :nevim: Ne že bych něco vylila na celou zem.

• Nahlásit
  • Citovat
Twitter
1.8.15 14:52

@verulicek to je sice pravda, ale bydlíme tady necelý rok a co šlo, jsme posbírali do bečky. Snažím se vyřešit důsledky, ne prevenci, která by byla stejně už houby platná.

• Nahlásit
  • Citovat
Twitter
1.8.15 14:53
@JayLee píše:
tak tak :pankac: :)
:roll: :zed:
  • Nahlásit
  • Citovat
Twitter
1.8.15 14:57
@Black Cat píše:
@Twitter Tak to zalej vroucí vodou. To je lepší jak celý herbicid. Ten bych si zrovna v takovém množství na zahradu nelila. Je to strašný svinstvo.
Zalít horkou vodou, případně ještě zakrýt, aby k tomu nemohlo slunce. Třebas starým linem.
Zkusit to zorat, zrýlovat :nevim: jak je to velká plocha?

právě že je tam teď dost sluníčka. Když tam byla ta velká trnka, byla zem vlhká a hodně stínila. I doma jsme měli v obýváku brzo přítmí. Zeptám se v zahradnictví. sama nevím. Ale jestli nebude jiná možnost a bude to manžel muset vyrývat, tak ho lituju :(

• Nahlásit
  • Citovat
8598
1.8.15 15:08

Hele, my pravidelně sekáme křovinákem. Na podzim jak to bude mokré a bude se dobře rýt, tak at to vyreje, zaleje tou vodou, to je dobrá rada, na jaře bude líp..ony to vzdají, my máme zase všude šeříky :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.8.15 15:09

Lepší trnkovice než anglický trávník ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Twitter
1.8.15 15:38

@Kalla1412 asi to tak dopadne. Na podzim to bude lepší, teď je zem jak kámen.
@strýček sally trnkovice z ní byla dobrá, to ano :)

• Nahlásit
  • Citovat
6529
1.8.15 16:08

@Twitter No hele, jestli chceš na té zahradě v budoucnu pěstovat něco k jídlu, tak se tomu roundapu vyhnu jak čert kříži. Fakt je to svinstvo. Navíc se to může dostat i ke zdroji pitné vody. No né prostě. Je to humus.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama