Reklama

Na základě čeho finanční poradce žádá o hypotéku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.09.18 13:44
Na základě čeho finanční poradce žádá o hypotéku?

Kupujeme dům bez RK a náš finační poradce, který nám má sjedávant hypotéku, nám předběžně spočítal, že na ni dostáheme. A ve chvíli, kdy budeme mít návrh smlouvy, začne zjištovat v jednotlivých bankách pro nás nejlepší podmínky. Dříve to není možné, jelikož nemá nic v ruce. A můj dotaz zní, na základě jakého dokumentu může žádat o hypotéku. V případě, že bychom měli koupi přes RK, tak by šlo asi o rezervační smlouvu, ale kupujeme bez. Je potřeba smlouva o smlouvě budoucí?

Reklama

Reakce:

tininas
Zasloužilá kecalka 863 příspěvků 17.09.18 13:58

Ahoj.

A proč nekomunikuješ se svým finančním poradcem? Ten by měl mít ty nejerudovanější informace.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.09.18 13:59

Poradce řekl, že stačí návrh smlouvy a mě se to moc nezdá, proto se ptám, zda je takový postup standartní. Zakl.

TMana
Zasloužilá kecalka 704 příspěvků 17.09.18 14:10

Nedávno jsem vyřizoval něco podobného, jen bez poradce, a banky chtěly návrh smlouvy až při žádosti.

Gabri.ela.ela
Povídálka 26 příspěvků 17.09.18 14:21

Návrh smlouvy a odhad kupované nemovitostí chtěli po nás.

Nimie
Nadpozemská drbna 25976 příspěvků 17.09.18 14:28

V ideálu potřebuješ návrh kupní smlouvy (slouží zároveň jako podklad pro odhad). Předtím by se stejně ale měl udělat prescoring - nezávisle na konkrétní nemovitosti si zažádáte v několika bankách, oni si vás prolustrují a řeknou kolik jsou vám ochotni půjčit a za jaký úrok.

TMana
Zasloužilá kecalka 704 příspěvků 17.09.18 16:04

@Nimie +1

Tfromm
Povídálka 15 příspěvků 17.09.18 17:34

Resil jsem úplně stejnou věc. Nejdříve sem si zašel do své „domovské“ banky (CS) a jen se na pobočce ujistil, že hypo bych dostal na požadovanou výši vzhledem k příjmům. Jelikož vim že nemáme žádný „vroubek“ z minulosti nemel sem obavy z případného lustrování registru dlužníků (ke kterému ani nedošlo při mé návštěvě na pobočce). Po vypracování návrhu kupní smlouvy jsem ji predal poradci ať vypracuje variantu pro 2-4 banky (včetně ruznych dob fixu, bez pojištění, bez kreditních karet kolem atd…). Pro jednu variantu sem se pak rozhodl a rozběhlo se klasické kolečko dokládání různých podkladů…

Tfromm
Povídálka 15 příspěvků 17.09.18 17:39

A samozřejmě jsem si ještě předtím zjistil že odhad dopadne plus/minus autobus na kupní cenu - podle cenove mapy (http://www.cenovamapa.eu) + srovnatelné inzeráty na webu poníženě o 5-10%.

Tfromm
Povídálka 15 příspěvků 17.09.18 18:09

A poslední - pokud máte standartní hypotéku tak Vám poradce pomůže dát dolů pár desetin z oficiální úrokové sazby (hypoindex.cz 04.09.2018), případně dokáže vyjmout ruzna pojištění, karty atd … z důvodu vetsich počtu sjednaných smluv v rámci korporace (Partners atd…). Pokud máte trochu ostrejsi lokty a nebojíte se diskutovat s bankou, tak to same zvládnete i bez poradce.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Novak Djokovič je v Praze! Na rozlučku Štěpánka si přivezl manželku Jelenu

Legendární český tenista Radek Štěpánek sice kariéru ukončil už loni v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >