Na základě čeho finanční poradce žádá o hypotéku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.09.18 13:44
Na základě čeho finanční poradce žádá o hypotéku?

Kupujeme dům bez RK a náš finační poradce, který nám má sjedávant hypotéku, nám předběžně spočítal, že na ni dostáheme. A ve chvíli, kdy budeme mít návrh smlouvy, začne zjištovat v jednotlivých bankách pro nás nejlepší podmínky. Dříve to není možné, jelikož nemá nic v ruce. A můj dotaz zní, na základě jakého dokumentu může žádat o hypotéku. V případě, že bychom měli koupi přes RK, tak by šlo asi o rezervační smlouvu, ale kupujeme bez. Je potřeba smlouva o smlouvě budoucí?

Reakce:
tininas
Ukecaná baba ;) 1360 příspěvků 17.09.18 13:58

Ahoj.

A proč nekomunikuješ se svým finančním poradcem? Ten by měl mít ty nejerudovanější informace.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.09.18 13:59

Poradce řekl, že stačí návrh smlouvy a mě se to moc nezdá, proto se ptám, zda je takový postup standartní. Zakl.

TMana
Ukecaná baba ;) 1139 příspěvků 17.09.18 14:10

Nedávno jsem vyřizoval něco podobného, jen bez poradce, a banky chtěly návrh smlouvy až při žádosti.

Gabri.ela.ela
Stálice 54 příspěvků 17.09.18 14:21

Návrh smlouvy a odhad kupované nemovitostí chtěli po nás.

Nimie
Nadpozemská drbna 26056 příspěvků 17.09.18 14:28

V ideálu potřebuješ návrh kupní smlouvy (slouží zároveň jako podklad pro odhad). Předtím by se stejně ale měl udělat prescoring - nezávisle na konkrétní nemovitosti si zažádáte v několika bankách, oni si vás prolustrují a řeknou kolik jsou vám ochotni půjčit a za jaký úrok.

TMana
Ukecaná baba ;) 1139 příspěvků 17.09.18 16:04

@Nimie +1

Tfromm
Povídálka 29 příspěvků 17.09.18 17:34

Resil jsem úplně stejnou věc. Nejdříve sem si zašel do své „domovské“ banky (CS) a jen se na pobočce ujistil, že hypo bych dostal na požadovanou výši vzhledem k příjmům. Jelikož vim že nemáme žádný „vroubek“ z minulosti nemel sem obavy z případného lustrování registru dlužníků (ke kterému ani nedošlo při mé návštěvě na pobočce). Po vypracování návrhu kupní smlouvy jsem ji predal poradci ať vypracuje variantu pro 2-4 banky (včetně ruznych dob fixu, bez pojištění, bez kreditních karet kolem atd…). Pro jednu variantu sem se pak rozhodl a rozběhlo se klasické kolečko dokládání různých podkladů…

Tfromm
Povídálka 29 příspěvků 17.09.18 17:39

A samozřejmě jsem si ještě předtím zjistil že odhad dopadne plus/minus autobus na kupní cenu - podle cenove mapy (http://www.cenovamapa.eu) + srovnatelné inzeráty na webu poníženě o 5-10%.

Tfromm
Povídálka 29 příspěvků 17.09.18 18:09

A poslední - pokud máte standartní hypotéku tak Vám poradce pomůže dát dolů pár desetin z oficiální úrokové sazby (hypoindex.cz 04.09.2018), případně dokáže vyjmout ruzna pojištění, karty atd … z důvodu vetsich počtu sjednaných smluv v rámci korporace (Partners atd…). Pokud máte trochu ostrejsi lokty a nebojíte se diskutovat s bankou, tak to same zvládnete i bez poradce.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Došly peníze, nebo se mu nechce platit? Rosol žádá o snížení alimentů

Inspiroval se u svého nového kamaráda Tomáše Řepky? Lukáš Rosol měl požádat... číst dále >

Glosa: Nejhorší je milenka, která nepochopila, že už dávno skončila

Už už se zdálo, že trapné publicitě vyvolané Alicí Kovácsovou (52), bývalou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >