Reklama

Nabídka bez DPH, faktura s daní

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.04.18 15:32
Nabídka bez DPH, faktura s daní

Zdravím maminky, tady se ví skoro všechno, tak prosím, pokud někdo umíte poradit…

Nechali jsme doma měnit kotel a radiátory. Od místní firmy jsme dostali nabídku na cenu cca. 144.000, která byla uvedena jako konečná, i když na nabídce nebylo vyčísleno DPH, bylo uvedeno DPH 0%. Nevšimli jsme si toho, resp. nás asi nenapadlo to řešit. Celou dobu jsme se bavili s řemeslníky, radiátor stojí cca. 3.000, kotel 50.000, nakonec jsme cenu po domluvě navýšili na 150.000 kvůli přidaným některým věcem.
Jaké ale bylo naše překvapení, když nám faktura přišla na 150.000, ale bez DPH, tzn. o více něž 30.000 více, než jsme počítali. :(
Nepřijde mi košér uvádět zákazníka v omyl tím, že s ním jako koncovým zákazníkem jednám v cenách bez DPH, když není plátce, ani firma…nikdo nás na to neupozornil. Je takové jednání v pořádku? Můžeme se nějak bránit?
Díky za jakékoli rady.

Reklama

Reakce:

hospodki
Zasloužilá kecalka 791 příspěvků 12.04.18 15:38
@Anonymní píše:
Zdravím maminky, tady se ví skoro všechno, tak prosím, pokud někdo umíte poradit…Nechali jsme doma měnit kotel a radiátory. Od místní firmy jsme dostali nabídku na cenu cca. 144.000, která byla uvedena jako konečná, i když na nabídce nebylo vyčísleno DPH, bylo uvedeno DPH 0%. Nevšimli jsme si toho, resp. nás asi nenapadlo to řešit. Celou dobu jsme se bavili s řemeslníky, radiátor stojí cca. 3.000, kotel 50.000, nakonec jsme cenu po domluvě navýšili na 150.000 kvůli přidaným některým věcem.
Jaké ale bylo naše překvapení, když nám faktura přišla na 150.000, ale bez DPH, tzn. o více něž 30.000 více, než jsme počítali. :(
Nepřijde mi košér uvádět zákazníka v omyl tím, že s ním jako koncovým zákazníkem jednám v cenách bez DPH, když není plátce, ani firma…nikdo nás na to neupozornil. Je takové jednání v pořádku? Můžeme se nějak bránit?
Díky za jakékoli rady.

Nevím jak je to přesně v zákoně, ale když jsem dělala nabídky na překlady, byť telefonicky, tak jsme museli zdůrazňovat jestli to je s nebo bez DPH. Jestli bylo na nabídce DPH 0 tak je dle mě nabídka konečná a závazná.

Premek_Orac
Závislačka 4204 příspěvků 12.04.18 15:58

Nabídku máte, objednávku nebo smlouvu také?

Minchi83
Nováček 1 příspěvek 12.04.18 15:59
@Premek_Orac píše:
Nabídku máte, objednávku nebo smlouvu také?

Ne, jen nabídku. :(

Premek_Orac
Závislačka 4204 příspěvků 12.04.18 16:03

To je chyba. A nějakou, třeba mailovou korespondenci?
Jinak vzhledem k tomu, že u topenářských firem je tak 50% skutečných nákladů práce, tak bych po firmě požadoval snížení ceny díla. Férové by bylo poskytnout slevu 15.000,–

Avu
Ukecaná baba ;) 1289 příspěvků 12.04.18 16:15

Ve firmě taky komunikujeme pouze v castkach bez dph, v mailech a nabidkach je uvedena veta ‚uvedene ceny jsou bez dph‘. Me to prijde asi normální a nikdy jsme s tim nemeli problém :nevim:

SussieS
Závislačka 3811 příspěvků 12.04.18 16:23

Pracuju v účetnictví a ve všech nabídkách vždy kalkulujeme s cenou bez DPH, ať jde o jakoukoliv formu protistrany. Takže mne to přijde normální.. ale bránit se můžete zkusit

Lalelale
Ukecaná baba ;) 1865 příspěvků 12.04.18 16:29
@Anonymní píše:
Zdravím maminky, tady se ví skoro všechno, tak prosím, pokud někdo umíte poradit…Nechali jsme doma měnit kotel a radiátory. Od místní firmy jsme dostali nabídku na cenu cca. 144.000, která byla uvedena jako konečná, i když na nabídce nebylo vyčísleno DPH, bylo uvedeno DPH 0%. Nevšimli jsme si toho, resp. nás asi nenapadlo to řešit. Celou dobu jsme se bavili s řemeslníky, radiátor stojí cca. 3.000, kotel 50.000, nakonec jsme cenu po domluvě navýšili na 150.000 kvůli přidaným některým věcem.
Díky za jakékoli rady.

Rukama mi už prošly vyloženě desítky nabídek, a bez jediné výjimky, na cenové nabídce vždy bylo jasně uvedeno, zda je cena bez daně nebo s daní. A POKUD byla s daní, bylo tam uvedeno, kolik procent. Tady hrozně záleží, jak je formulovaná ta nabídka. Pokud tam vyloženě bylo napsáno konečná cena, chápala bych to i s daní a požadovala původní cenu. Je to úplně první případ, co vidím. Možná by stálo za to napsat do právní poradny nebo si zavolat. Ale standardní to určitě není, skoro mi to přijde jako podvod. Oni vlastně vyhráli „výběrové“ řízení díky špatně napsané nabídce, co se jevila o 30k nižší.

Lalelale
Ukecaná baba ;) 1865 příspěvků 12.04.18 16:31

@SussieS Ale tam asi uvádíte, že to je bez DPH, ne? Nebo to taky necháváte bez informace? Já fakt neviděla případ, kde by jasně nebylo napsané, zda je DPH zahrnuto, nebo ne. I v zahraničí je jasně uvedené, že je VAT bud included nebo exc :nevim:

Příspěvek upraven 12.04.18 v 16:32

Lalelale
Ukecaná baba ;) 1865 příspěvků 12.04.18 16:31

terrka83
Zasloužilá kecalka 638 příspěvků 13.04.18 07:35

Už jsem se s takovou nabídkou taky setkala, dodavatel to odůvodnil s tím, že nemůže vědět, jestli to bude fakturovat na prováděcí firmu nebo na koncového zákazníka, jestli tam bude přenesená daň, snížená nebo klasika 21%

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama