Reklama

Nabírající váha po porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Hick
Nováček 4 příspěvky 16.01.18 09:04
nabírající váha po porodu

Ahoj holky, potřebuji poradit :,( Jsem 6m po porodu a za poslední tak 3m přibírám na váze :think: nevím, jak protože pohybu mám dost okolo malýho, chodíme ven, doma se neláduju sladkostma(radši to ani nekupuju)jím pravidelně(snažím-se)párkrát jsem cvičila, ale popravdě na to nemám moc času kvůli malýmu, takže kdo má doma neposedu, taj chápe :D je pravda, že v noci k malýmu vstávám snad každý 2-3h, pak nemůžu usnout :zed: (malýho nekojím je um)blížím se váze porodu :,( nechápu to, měla jste to taky nějaká? :nevim:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2176 příspěvků 16.01.18 09:10

Měla jsem to takhle u obou těhotenství, do konce šestinedělí jsem ztrácela váhu a pak jsem přibírala. Po prvním těhotenství se to srovnalo až ve chvíli, kdy dítě začalo spát celou noc, tj. po 2. roce (a i tak mi pár kilo zůstalo). U druhého zatím bojuju a doufám, že s lepším spánkem půjde váha zase dolů.

Záleží taky, jestli nejíš málo a tělo si vše neukládá.

Hick
Nováček 4 příspěvky 16.01.18 09:22

Já si taky myslím, že spaním se to srovná, ale kdoví, jak to ještě bude trvat :think: :think: četla jsem i o štítný žláze, zda si jí nechat vyšetřit? :nevim: je to děs :,( i tak děkuju

cverunka
Závislačka 2538 příspěvků 16.01.18 09:27

Mám to teď to mám podobně. S první jsem hubla a s druhou přibírám. Mám za to, že je to také z nespaní, budí se i 3× do hodiny :roll:

terka.h
Kecalka 200 příspěvků 16.01.18 09:40

I já to tak mám. Bohužel. Po druhém porodu mám víc než dva roky a teprve teď mi pomalinku váha začíná klesat. Zároveň mi celou dobu po porodu padaly vlasy. Zůstala mi tak čtvrtina. :,( Teprve teď mi vlasy začínají podrustat. U doktorky jsem byla mimo jiné i na vyšetření štítné žlázy a ta je v normě. Prý je to hormonální nerovnovahou po těhotenství. Tak snad se to srovná.

kotyk
Echt Kelišová 7948 příspěvků 16.01.18 09:45

Nedostatek spánku a občas po těhotenství i trošku habruje štítná žláza.

Mala.ještěrka
Kecalka 270 příspěvků 16.01.18 09:57

A nejsi znovu těhotná? :P

Hick
Nováček 4 příspěvky 16.01.18 10:13

Né to nejsem :lol: :lol: vlasy? Asi vypelíchám, to jsem zapoměla zmímit, je to strašný, hotovej vlasovej koberec doma :cert: holky kam se objednat na vyš. št. žlázy? K obvoďákovi?

králíkovna
Ukecaná baba ;) 1985 příspěvků 16.01.18 10:18

Tak to su moc ráda, že v tom nejsu sama. Vlasy mi padaly cca mezi 6.-9. měsícem po porodu, sice jsem kojila, ale i tak jsem přibrala na předporodní váhu. Ale ono se to zlomí, hlavně jak malej začne chodit a jezdit na odrážedle a taky jak se oteplí a budete venku ještě víc. Já teda otěhotněla, když bylo mladýmu 8m, ale s kolotočem kolem dvou dětí necelých 17m od sebe jsem v dceřině roce byla na původní váze, kterou jsem měla před prvním těhotenstvím.

MarketinkaKopretinka
Ukecaná baba ;) 2075 příspěvků 16.01.18 10:26

Holky je to jasne, to tehotenstvi vycerpa organismus…dite si z matky bere to nejlepsi a matka pak dopadne v nekterych pripadech katastrofalne. Tak mi reknete, ktera se behem tehotenstvi dopovala mineraly (nejen vitaminy), kvuli vlasum, nehtum, kostem a zubum? Je to pomerne dulezite uz pri tehu a samozrejme po porodu.

Na tom pribirani muze samozrejme mit vliv spanek, nedostatek, ale strasne dulezite je rano do pul hodiny po probuzeni do sebe dat neco malo, treba male smoothie, at se telo probere a nebere z vlastnich zasob. Po porodu muze telo zadrzovat vodu a to hlavne prebytecnou vodu v tkanich. My s kamaradkama uzivaly jeden specialni produkt na odvodneni primo po porodu a odvede az 4 litry tekutin, kterou telo zadrzuje uz pri prvni kure.

Jedna z tech kamaradek mela i otekle nohy a to ji hned splasklo…je to samo vyborne i kdyz nekdo oteka v tehotenstvi.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15964 příspěvků 16.01.18 10:38

@MarketinkaKo­pretinka tak na odvodnění je dobré omezit solení a celkově zavést režim, který šetří ledviny. Dostatečně pít, ale ne minerálky a ne sladké nápoje, bílkovin ve stravě tak akorát, ale nepřehánět to s nimi - zátěž na ledviny. Též omezit sladké a přidat na pohybu.
Jinak k dotazu. Taky to tak po porodech mívám, že spíš přibírám nebo váha stojí. Jenže u mě je to nevyspáním spojeným s kojením, i v noci. Takže bych řekla, že tělo přepne do šetřícího režimu 8)
Pravidelně začnu hubnout až s klidným spánkem, když už příliš nekojím, nebo vůbec.

kotyk
Echt Kelišová 7948 příspěvků 16.01.18 10:55

@Hick K obvoďákovi pro žádanku na endokrinologii.

MarketinkaKopretinka
Ukecaná baba ;) 2075 příspěvků 16.01.18 12:37

@kotyk určitě je dobré vyšetření štítné žlázy, ale já se s tím léčím již cca 2 roky, ptala jsem se na to přibírání lekarky, říkala, že rozdíl váhový by měl být do 5 kg, že lidé, co přibírají, tak proto, že vzhledem ke zpomalenemu metabolismu se nejsou schopni omezit v jídle, takže jo mají víc než by měli a tím pádem hubnou

Hick
Nováček 4 příspěvky 16.01.18 12:37

Kotyk-děkuju :kytka:

kotyk
Echt Kelišová 7948 příspěvků 16.01.18 13:49

@MarketinkaKo­pretinka Tak ono jde i o to, že když člověk netuší, že má hypothyerózu, tak prostě jí tak, jak jedl. A neléčená hypoška dokáže utlumit ten výkon opravdu tak, že člověk vystačí s takovým málem, že by se z toho nenazobalo ani malé dítě.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Příběh Markéty: Manžel skončil na vozíku, žít se mnou odmítá

Před dvěma lety měl manžel vážný úraz. Dokonce to vypadalo, že jeho následky... číst dále >