Nabourané auto bez pojištění

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.16 10:08
Nabourane auto bez pojisteni

Zdravim vsechny maminky, pred 2 roky jsme meli nabourane auto, ktere ovsem nemelo povinne ruceni. Vinik nehody byl ridic nepojisteneho auta a skoda kolem 200 000kc. Moje otazka zni: Kdyby se stalo ze se dluh prestane platit, a hrozila by pripadna exekuce, pujde to za majitelem auta, protoze nemel pojisteni, nebo za vinikem nehody? Vyzna se tu nekdo v tehle situacich? Dekuji
(Anonymni z duvodu, ze nechci aby znami vedeli ze neco podobneho resime).

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

saadet
Extra třída :D 11854 příspěvků 3 inzeráty 29.12.16 10:13

Za majitelem auta.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2327 příspěvků 29.12.16 10:19
@saadet píše:
Za majitelem auta.

Z jakého titulu za majitelem? Škoda by měla jít za tím, kdo nehodu způsobil, ne? Pokud mám já nepojistene auto a způsobím nehodu, bude to po mně komplet vymáhat kancelář pojistitelů, která to zaplatí poškozeným.

aleba
Ukecaná baba ;) 1317 příspěvků 57 inzerátů 29.12.16 10:22
@Nowuka2 píše:
Z jakého titulu za majitelem? Škoda by měla jít za tím, kdo nehodu způsobil, ne? Pokud mám já nepojistene auto a způsobím nehodu, bude to po mně komplet vymáhat kancelář pojistitelů, která to zaplatí poškozeným.

Pokud ty máš nepojištěné auto a třeba tvá matka v tvém nepojištěném autě způsobí nehodu, problém máš ty, ne ona

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2327 příspěvků 29.12.16 10:26
@aleba píše:
Pokud ty máš nepojištěné auto a třeba tvá matka v tvém nepojištěném autě způsobí nehodu, problém máš ty, ne ona

No právě nevím jestli je to takhle jednoznačný, fakt by mě zajímalo na základě čeho by to takhke mělo byt..? :nevim: Je nějaká zmínka v zákoně o takových případech? Se schválně zeptám doma jak přijedu.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2327 příspěvků 29.12.16 10:27

Je teda pravda že pokud někdo nabourá v mým autě, jde to taky z pojistky auta a ne osoby. No fakt by mě zajímalo jak to je.

saadet
Extra třída :D 11854 příspěvků 3 inzeráty 29.12.16 10:34

@Nowuka2 zkratka je to na majiteli auta i kdyz vinik je nekdo jiny…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.16 10:45

Auto musí mít povinné ručení, to může platit buď majitel vozu nebo jeho provozovatel. Pokud není provozovatel dohledatelný (většinou by musela být smlouva nebo čestné prohlášení obou stran) tak za veškeré škody způsobené vozem ručí majitel.
Pokud je majitel domluven s provozovatelem domluvený, že si bude platit povinné ručení sám, může následně škody vymáhat po provozovateli auta (jak úspěšně, to je otázka). Pokud tato dohoda není a majitel nechá někoho jezdit s nepojištěným autem, tak holt za blbost musí platit.
Mám poměrně čerstvé informace od pojišťovny, budeme totiž mojí a mamce dávat naše druhé auto, tak jsme si to s pojištěním zjišťovali protože auto se přepisovat nebude, aby jsme nemuseli platit eko daň.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2327 příspěvků 29.12.16 10:50
@saadet píše:
@Nowuka2 zkratka je to na majiteli auta i kdyz vinik je nekdo jiny…

Jo, je to fakt možný, i když když si vezmu auto bez technické taky je to problém můj a problém jde za mnou… Prostě mi to přijde docela podivný.

karkarka
Závislačka 2663 příspěvků 29.12.16 10:56
@Nowuka2 píše:
Jo, je to fakt možný, i když když si vezmu auto bez technické taky je to problém můj a problém jde za mnou… Prostě mi to přijde docela podivný.

Jak"vezmu si auto bez technicky"? To auto ma vzdy majitele a ten za nej zodpovida.kdyz vi ze nema technickou nema v nem jezdit on ani ikdo jiny.

anonymouss
Ukecaná baba ;) 1517 příspěvků 29.12.16 11:01
@Nowuka2 píše:

Není to „tvůj“ problém - ale problém majitele/provo­zovatele vozidla.
Máš špatnou analogii :roll:

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2327 příspěvků 29.12.16 11:01
@karkarka píše:
Jak"vezmu si auto bez technicky"? To auto ma vzdy majitele a ten za nej zodpovida.kdyz vi ze nema technickou nema v nem jezdit on ani ikdo jiny.

Jenže já jsem povinná si to před jízdou zkontrolovat.

karkarka
Závislačka 2663 příspěvků 29.12.16 11:11
@Nowuka2 píše:
Jenže já jsem povinná si to před jízdou zkontrolovat.

Jiste. zkontrolujes si to anikam nepojedes.ale stale plati ze za nej ruci majitel auta.

Herminator
Stálice 59 příspěvků 29.12.16 12:59

Dluh půjde vzdy za dlužníkem. druhá strana je v tomhle případě poškozená podruhé.
co se týká nepojištění auta tam se to muselo řešit minimálně pokutou, to ale víte, propřípádem zproštěnim viníka povinnosti platit.
Moc nechápu z dotazu jestli jste nehodu zavinili vy nebo i druhá strana byla ne pojištěna, což by byla poměrně vzacna kuriozita, se kterou jsem se v praxi ještě nesetkala.

eumedon
Extra třída :D 13621 příspěvků 29.12.16 13:06
@Anonymní píše:
Zdravim vsechny maminky, pred 2 roky jsme meli nabourane auto, ktere ovsem nemelo povinne ruceni. Vinik nehody byl ridic nepojisteneho auta a skoda kolem 200 000kc. Moje otazka zni: Kdyby se stalo ze se dluh prestane platit, a hrozila by pripadna exekuce, pujde to za majitelem auta, protoze nemel pojisteni, nebo za vinikem nehody? Vyzna se tu nekdo v tehle situacich? Dekuji
(Anonymni z duvodu, ze nechci aby znami vedeli ze neco podobneho resime).

Pokud škoda byla způsobena provozem vozidla bez povinného ručení, tak ji poškozeným platí kancelář pojistitelů a zpětně ji vymáhá po vlastníkovi nepojištěného vozidla.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >