Nabourané auto, rodina a naštvaný manžel

Anonymní
4.3.16 14:51

Nabourané auto, rodina a naštvaný manžel

Jdu se vypovídat, radu asi nečekám, obávám se, že žádná neexistuje, ale jsme jak mezi mlýnskými kameny.
Věc se má tak, máme dvě auta, to druhé moc nepoužíváme, máme ho jako „záložní“, jsme na autě závislí, tak kdyby to první se rozbilo, abychom nezůstali na holičkách. No a věc se má tak, že vedle bydlí mamka s manželem a brácha. A ti mají jedno auto dohromady. Podnikáním se dostali do problémů, to nechci rozebírat, prostě se jim nevyvedlo, a zůstal jim poměrně vysoký úvěr, který splácí. Brácha dostal dobře placenou práci, ale je 40km od domu, takže používá to auto, dopředu jsme se domluvili, že když bude mamka potřebovat, že není problém, aby jezdili tím mým. Takže tak nějak s ním jezdí oni tři na střídačku, už se ani neptají a prostě jedou, já tak jednou za 14 dnů, když je nutnost a druhým autem je manžel pryč. Teď jsme už rok v situaci, kdy oni s tím autem jezdí, my ho servisujeme, kupujeme gumy, oni si tam v podstatě lejou jen naftu, kdykoliv ta sednu, je prázdná nádrž. Vím, že se všichni snaží, pracují, platí a mají to tak tak, ale manžel už dost peskuje. No a dneska ráno koukáme na to auto a auto je zepředu nabourané, nikoliv na první pohled, nicméně jsou prasklá obě přední čidla, krapet hnutá kapota, vylámané plasty. No a samozřejmě z nich se nikdo nepřiznal, všichni tvrdí, že oni to nebyli, nikdo o ničem neví…a manžel strašně vyvádí. I já jsme tedy dost naštvaná, dost je slabý výraz. Jenže manžel hrozně vyvádí, řekl, že už k tomu autu nepáchnou. Ano, má pravdu, má svatou pravdu, jenže oni to bez toho auta nedají, nemají jak, dopravní obslužnost tady není, na auto jsme všichni vázaní, prostě jim ho nemlžu zakázat používat. Vůbec nevím, co mám dělat. Tlak jako hrom z obou stran :,( :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

58592
4.3.16 14:53
@Anonymní píše:
Jdu se vypovídat, radu asi nečekám, obávám se, že žádná neexistuje, ale jsme jak mezi mlýnskými kameny.
Věc se má tak, máme dvě auta, to druhé moc nepoužíváme, máme ho jako „záložní“, jsme na autě závislí, tak kdyby to první se rozbilo, abychom nezůstali na holičkách. No a věc se má tak, že vedle bydlí mamka s manželem a brácha. A ti mají jedno auto dohromady. Podnikáním se dostali do problémů, to nechci rozebírat, prostě se jim nevyvedlo, a zůstal jim poměrně vysoký úvěr, který splácí. Brácha dostal dobře placenou práci, ale je 40km od domu, takže používá to auto, dopředu jsme se domluvili, že když bude mamka potřebovat, že není problém, aby jezdili tím mým. Takže tak nějak s ním jezdí oni tři na střídačku, už se ani neptají a prostě jedou, já tak jednou za 14 dnů, když je nutnost a druhým autem je manžel pryč. Teď jsme už rok v situaci, kdy oni s tím autem jezdí, my ho servisujeme, kupujeme gumy, oni si tam v podstatě lejou jen naftu, kdykoliv ta sednu, je prázdná nádrž. Vím, že se všichni snaží, pracují, platí a mají to tak tak, ale manžel už dost peskuje. No a dneska ráno koukáme na to auto a auto je zepředu nabourané, nikoliv na první pohled, nicméně jsou prasklá obě přední čidla, krapet hnutá kapota, vylámané plasty. No a samozřejmě z nich se nikdo nepřiznal, všichni tvrdí, že oni to nebyli, nikdo o ničem neví…a manžel strašně vyvádí. I já jsme tedy dost naštvaná, dost je slabý výraz. Jenže manžel hrozně vyvádí, řekl, že už k tomu autu nepáchnou. Ano, má pravdu, má svatou pravdu, jenže oni to bez toho auta nedají, nemají jak, dopravní obslužnost tady není, na auto jsme všichni vázaní, prostě jim ho nemlžu zakázat používat. Vůbec nevím, co mám dělat. Tlak jako hrom z obou stran :,( :,(

nezlob se na mě, lidská dobrota je krásná věc, ale z Tebe dělají vyloženě blbce. Já se chlapovi vůbec nedivim. Když nejsou schopný aspoň platit za to auto, popř uznat, že to podělali, tak by auto neviděli ani z velké dálky a ať se postarají, j ak chtějí :nevim: necháš si dělat na hlavu? nedělej to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20567
4.3.16 14:57

Na koho je to auto psané? Ať se rozhodne majitel. Jako půjčit někomu auto, platit mu servis a dotyčný mi ho naboří (nebo nechá nabořit) a ještě nemá ty koule říct, že se to stalo jemu, tak se budu vztekat taky a auto už nepůjčím, ať si to zařídí, jak chce. Jo, nehoda se může stát, ale taky se k tomu musím umět postavit. Poničím půjčenou věc, tak se jdu jako první naprášit majiteli a pak bez keců zajistím opravu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

@martina.se oni nejsou zlí, to vůbec, a prostě jim zůstává tak tak na jídlo, i kdybyse přiznali, na opravu stejněnemají, bez toho auta nemohou být, to by je zlikvidovalo, vím, že toho krapet zneužívají, ale jsou v pozici, kdy stejně jinou možnost nemají a já taky ne, než jim ho půjčovat. Manžel až takové pocity k nim nemá a můj názor nesdílí. A já jsme zase jako vždycky uprostřed :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
10535

No to chápu. Ale asi bych byla drsná. Řekla bych, ať se přiznají, kdo to udělal, jinak že chceš vrátit klíčky. A bez debaty.

Samozřejmě pokud by šlo o placení té opravy, tak byste se nějak domluvili (nevím, jak moc „za vodou“ jste), ale aby jak malý haranti zatloukali, to je opravdu :poblion:

Jadna věc je pomáhat, a druhá je nechat se ojebávat. A vy už jste v té druhé kategorii.

Jinak já bych teda ten incident využila i k diskusi nad tématem nafty. Že (třeba) nemáte problém se servisem atd., ale aby vám nedávali nic na palivo a ani to nezmínili (např. zajít/zavolat/poslat zprávu „promiň, nemáš tam palivo, nemám na to“ a Ty řekneš „tak koupíš příště“ nebo „to nevadí, my teď máme“), takže nevíš, do čeho si sedneš… to bych teda neakceptovala. Pokud se nedomluvíme, tak si holt pořiď kanystr do garáže, měj nádrž prázdnou a dolévej jen podle potřeby.

Jako já jsem tady na eMiminu obvykle odpůrcem drastických řešení a jsem pro pokusy se domluvit atd., ale tohle by teda na mě bylo moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10535
4.3.16 14:59
@Anonymní píše:
@martina.se oni nejsou zlí, to vůbec, a prostě jim zůstává tak tak na jídlo, i kdybyse přiznali, na opravu stejněnemají, bez toho auta nemohou být, to by je zlikvidovalo, vím, že toho krapet zneužívají, ale jsou v pozici, kdy stejně jinou možnost nemají a já taky ne, než jim ho půjčovat. Manžel až takové pocity k nim nemá a můj názor nesdílí. A já jsme zase jako vždycky uprostřed :zed:

PS: No jasně, nemáte jinou možnost. taky bych nenechala rodinu ve štychu. Ale to přece neznamená, že se musejí chovat jako vyžírky a nezodpovědní haranti. Omluvit se, poděkovat, to je základní lidská slušnost. A pokud to nezvládnou, tak je na místě dát průchod manželovým pocitům.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3141
4.3.16 15:00

A nemůžete se s nimi dohodnout třeba, že se náklady na auto rozpočítají na 4 díly a každý si svůj díl zaplatí? Pak by asi manžel to půjčování vašeho auta líp snášel.
Ovšem jak pořešit to, že to auto někdo někde ťukne a ještě to zapře, to nevím.

Opravdu to s jedním autem při troše snahy a oželením komfortu nedají? Na nějakou ojetinu by peníze neměli? Chápu, že chceš rodičům pomoci, ale manžela celkem chápu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5557
4.3.16 15:01

Do těch problémů se dostali sami? Tak ať si to sami řeší, sprostě využívají vaší dobroty.
Když si od někoho půjčím auto tak je samozřejmostí že dotankuju aspoň to co jsem projela, spíš víc. A pokud ho někde nabourám tak to okamžitě budu řešit a ne doufat, že sitoho nevšimnou. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58592
@Anonymní píše:
@martina.se oni nejsou zlí, to vůbec, a prostě jim zůstává tak tak na jídlo, i kdybyse přiznali, na opravu stejněnemají, bez toho auta nemohou být, to by je zlikvidovalo, vím, že toho krapet zneužívají, ale jsou v pozici, kdy stejně jinou možnost nemají a já taky ne, než jim ho půjčovat. Manžel až takové pocity k nim nemá a můj názor nesdílí. A já jsme zase jako vždycky uprostřed :zed:

asi takhle - i když ví, že na případnou opravu není, tak prostě nemají dělat vola z Tebe a zapírat. Je to jejich problém. Kdyby přišli - hele, bouchli jsme to, víš, že na to není, ale budem se pak snažit, řeknu ok. Takhle? sama píšeš, že to zneužívají.. pokud se proti tomu neohradíš, tak bude jen hůř. Ono je krásné pomáhat, ale né se nechat využívat a vše má svoje hranice. kdyby to aspoň přiznali, ale takhle bych byla zlá aji já. Tvého manžela zcela chápu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6752

Tohle by se mi fakt nelíbilo. Řekla bych jim, ať si seženou jiné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20567
@Anonymní píše:
oni nejsou zlí, to vůbec, a prostě jim zůstává tak tak na jídlo, i kdybyse přiznali, na opravu stejněnemají, bez toho auta nemohou být, to by je zlikvidovalo, vím, že toho krapet zneužívají, ale jsou v pozici, kdy stejně jinou možnost nemají a já taky ne, než jim ho půjčovat. Manžel až takové pocity k nim nemá a můj názor nesdílí. A já jsme zase jako vždycky uprostřed :zed:

jestli to auto tak nutně potřebují, tak by se taky podle toho měli chovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6335
4.3.16 15:02

Manzelovi se nedivim. Vy jim pomahate a oni nejsou schopni se priznat, ze to nekde bouchli. to o nich vypovida hodne, alespon pro me. Ty to nevidis realisticky, protoze je to tvoje rodina. Na miste manzela bych jim auto uz nepujcila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18136
4.3.16 15:03
@Anonymní píše:

Mas predstavu o jejich dluzich, jak dlouho to auto jeste budou potrebovat? Bratr uz pres rok pracuje za slusny plat a porad nebyl schopen si na auto nasetrit? To pomaha rodicum splacet dluh? Prispel k tomu dluhu? A jak se jinak rodina k vam chova? Pomaha vam s hlidanim deti nebo jinak? To vsechno se totiz musi pri hledani reseni zohlednit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.3.16 15:04

@Slečna Ferka samozřejmě máte pravdu, i manžel má, jenže tak jednoduchý to není, já jsme vytočená doběla, nemysli, že ne, jenže jim to auto nemůžu sebrat, nedostali by se do práce a to by byla konečná, je to moje máma a brácha, když se řešila situace, jak se co udělá, tak jsem jim to auto dala k dispozici, nemůžu jim ho vzít, i když manžel i vy máte pravdu. To je fakt peklo. Za vodou nejsme, taky dost šetříme, nemůžu jen tak vyvalit x-tisíc za opravu. Sakra, kdyby to alespoň řekli, řekla bych, že jsme to nabourala já, takhle jsme prostě v patové situaci. Oni tam střídavě pobrekávají, že ani jeden a jak je jim to líto a bla bla a my jsme doma na nože. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
881
4.3.16 15:04

Je možné, že by jim to někdo nabořil na parkovišti a oni si nevšimli, když to není na první pohled vidět? Pak by opravdu netušili, která bije. Jinak ovšem souhlas s ostatními, tohle už je využívání. Hodně síly, pozice toho uprostřed je hrozná :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama