Nábytek pro dítě - jak řešíte na malém prostoru?

303
8.4.20 17:53

Nábytek pro dítě - jak řešíte na malém prostoru?

Zdravím :) Chci se zeptat, jak řešíte nebo jste řešili nábytek pro miminko v malém bytě? Jsme v nájmu a nějaký nábytek tady už byl, něco málo jsme si přivezli a jsme teď s prostorem úplně akorát. No a přibude miminko a s ním postýlka, komodu na věci máme a už ani nezbyde místo na přebalovák (ta komoda je úzká a vysoká, takže na to použít nejde), no vůbec nevím, kam to všechno dáme. Jak jste to řešili vy? Nějaké vychytávky? :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16014
8.4.20 17:58

Vyhazet co nejvíc zbytečností, preorganizovat nabytek, prebalovak se da dat na normalni komodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2324

Já jsem zajel do Ikea s prázdným autem, odjel s plným, takže asi tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17575

Přebalovací neni potřeba, první rok jsme měli postýlku jako koš na vyprané prádlo a na oblečení stačí kousek skrine :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24074
8.4.20 18:05

Mám komoru IKEA jako přebalovací pult plus na oblečení, na novorozence košík a pak postýlku. To je asi tak vše.. jestli nemáš místo na přebalovací pult, tak ho prebaluj na posteli, není to povinnost ho mít. Nebo jestli máš pračku tak na to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50042
8.4.20 18:08

Miminkomoc nábytku nepotřebuje. Přebalovák můžeš dát na komodu, postýlku, pračku… pokud někam nacpeš jeho věci, tak dalšínábytek kupovat nepotřebuješ. No a košík/postýlka. Horší je to s většíma dětma, natož se školníma, natož, když je dětí víc :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
303
8.4.20 18:50

@jahuhudka Postýlku plánuju mít zároveň s postelí (v rohu), na druhé straně místnosti je ta komoda. Je to taková ikea, má 3 hluboký šuplíky. Tak myslíš, že to stačí, že se vejde? Ještě přibude taková mini skříňka do obýváku, na 2 boxy, tam bude mít prcek nějaké hračky, ze začátku toho asi moc nebude.

Právě nemáme už co vyházet, co není naše, musí zůstat a my toho zas tak moc nepřivezli (komodu, skříň a pracovní stůl). V ložnici jsou vestavné skříně (tam snad místo udělám, ale jsou tam totálně všechny naše věci) a obývák je dohromady s kuchyní, jídelnou a pracovnou. Takže asi tak :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16014
8.4.20 18:53

@Liška32 ja myslela vyhazet jako veci z tech skříní at mas kam dat veci pro miminko. Hadry co nenosite, veci co se nepouzivaji atak :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
303
8.4.20 18:59

@ugluk Přebalovací podložku bych dala ráda na pračku, přijde mi to fajn dělat v koupelně, ale nevím, jak se vejde, protože mám úzkou pračku 45 cm. Z jedné strany je už wc, tam si nestoupnu, z druhé se možná nacpu a zepředu zas je to úzký.

Výhledově (ale hodně výhledově) se plánujeme stěhovat do většího, takže starší děti a víc dětí tu snad nebudu muset řešit. On to je docela velký byt (dobře řešený), ale jak tu musel zůstat ten původní nábytek, nejde to s novýma věcma moc dohromady, už tak jsme měli potíže to tady vymyslet šikovně pro dva.

Vím, že se lidi vejdou i do garsonky, ale taky bych ráda ještě kolem těch všech nábytků prošla :D No a netuším, kolik toho mimi potřebuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13596
8.4.20 19:12

@Liška32 Já jsem měla přebalovací podložku danou na desce na pračce. také máme úzkou pračku, takže ta byla odsunutá trošku od stěny a hloubka se dorovnala právě tou deskou. Už asi fotky nenajdu. Ta koupelna byla nej. A nebo si pořiď přebalovací podložku s měkkým dnem a tu můžeš mít přes den třeba na gauči a nebo na posteli. Také se to dá tak řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
303
8.4.20 20:08

@nozu Tak to je dobrý nápad, ona stejně trochu od zdi odsunutá je, má vzadu ty hadice a šňůru.

Věci se chystám přebrat, ale… Co když se to bude ještě hodit? :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3269
9.4.20 05:35

Prebalovaci pult jako takovy je zbytecny predrazeny kram i do velkeho bytu.. Prebalovaci podlozku s tvrdym spodkem si muzes pokladat i na postýlku. Pripadne do koupelny na pračku. Videla jsem v malem byte v koupelně i vyklápěcí desku na zdi, jako pult (jak byva na verejnych zachodech) ale drevenou/vkusnou. My mame jako prebalovaci pult obyc loznicovy pradelnik a na to manzel podomacku vyrobil jeste jednu extra horni desku, aby to bylo sirsi.. Jinak neskladovat doma bordel a veci, ktere jste rok nemeli na sobe/nepotrebovali nemilostrdne vyhazovat, posilat do sveta. Jina rada neni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
303
9.4.20 08:43

@Pajka89 Vidíš, nedošlo mi, že existuje podložka s tvrdým spodkem, to by bylo super! Já myslela, že je jen měkká anebo celý pult. A není to nepohodlné nebo těžké? Až se otevřou obchody, zkusím to někde, ale to by docela řešilo aspoň 1 můj problém :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3269
9.4.20 13:49

@Liška32 https://www.eandilek.cz/…-50-cm-bila/?…
Skoro vsude si ji muzes objednat i online.. Neni to tezke a je to rozhodně pohodlnejsi, nez se treba ohybat k posteli, nenechas na tom zada.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
303
9.4.20 17:31

@Pajka89 Je moc pěkná. Právě se mi ohýbat k posteli moc nechce, už jsem to řešila s vaničkou, že ji nechci dávat do vany, abych si neodrovnala záda. Pak mi došlo, že vlastně existuje kyblík :D Já ještě nemám žádné dětné kamarádky, i v rodině jsem první, takže se v těch dětských věcech vůbec neorientuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama