Nábytek z druhé ruky - zkušenosti

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
7.11.21 16:47

Nábytek z druhé ruky - zkušenosti

Ahoj, chceme si koupit novou skříň a nevíme kde. Tam, kde teď bydlíme, budeme žít ještě tak 2 roky, déle ne. Z toho důvodu se nám nechce moc kupovat novou drahou šatní skříň (sebou si ji brát nebudeme). Přemýšlíme, že navštívíme nějaký fb bazar či Marketplace a podíváme se po skříni po někom. Já se ale bojím, abychom si domů náhodou tou skříní nepřitáhli domů nějaké breberky, například štěnice nebo něco podobného :think:
Chci se zeptat, máte někdo zkušenosti s nákupem nábytku z druhé ruky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1376
7.11.21 16:53

Taky jsme řešili přechodné bydlení, něco jsme nakoupili v řetězcích ve výprodeji, mám dojem Möbelix měl nějakou skříň za tisícovku, Jysk apod. Pak jsme to ještě prodali přes bazar dál. No a část na tom bazaru nebo přes známé. Přece si pro tu skříň přijedeš, tak uvidíš, jestli je to někde u špín nebo u normálních lidí. Už kolikrát z toho inzerátu to je poznat, jestli je to prapodivně nafocené, deset pravopisných chyb v popisu, tak ruce pryč. :mrgreen: A předpokládám, že z normální, tebou umyté skříně, nemá co lézt, však to nekupuješ i s oblečením. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33270
7.11.21 16:59

Měli jsme několikrát pohovku z druhé ruky. Od lidí i z bazaru nábytku a v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.11.21 17:00

My jsme původně chtěli vybavovat byt pro děti z druhé ruky, navštívili jsme i osobně bazary a kromě roštu do postele, fakt nešlo koupit prakticky nic a nebo za běžný kus z Ikea, který původně stál třeba 6000 a byl notně opotřebený, chtěl někdo třeba 4000. Čalouněné věci bych asi měla strach veškeré. Ale matrace a tak se dají převážet, takže to by do nového nevadilo.
Anonym, nemusí známí vědět o bytu.

• Citovat
  • Nahlásit
17187
7.11.21 17:00

Ja kupuju z druhe ruky kde co a nikdy nebyl problem. Jak pise @prejeta_zaba, uz z inzeratu často vidíš nějaké prostředí, neco poznas podle pravopidu a domluvy. Kazdy bude chtít, abyste si ji odvezli sami, tak uvidíš i prostředí, kde se nachází…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
853
7.11.21 17:03

Já mám z tohoto velký strach, i tady na emimi se nejednou řešily štěnice, objeví se i u čistotných lidí (od sousedů, z dovolené apod). Takže z tohoto důvodu bych třeba sedačku nekoupila. Skříň nevím, ale i tam je kde se schovat, nebo naklást vajíčka. Nicméně v rodině se nejen pohovka, ale i skříň (právě z důvodu plánovaného stěhování) z druhé ruky kupovaly a žádné nezvané návštěvníky si domů nepřinesli. Tudíž zprostředkovává zkušenost dobrá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25253
7.11.21 17:04

Já mám z druhé ruky skoro všechno, příčí se mi kupovat nové, když můžu využít starší. Nikdy sem neměla problém. Vždy je vhodné se rozhlídnout po bytě, kam si pro to jedeš, pak poznáš, jeslti jsou to nějaký špíny nebo ne.
Kupovala jsem sedačku, stolek, postele, skříně, všechno. I botník mám z druhé ruky ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.11.21 17:08
@Zlatývoči píše:
Já mám z tohoto velký strach, i tady na emimi se nejednou řešily štěnice, objeví se i u čistotných lidí (od sousedů, z dovolené apod). Takže z tohoto důvodu bych třeba sedačku nekoupila. Skříň nevím, ale i tam je kde se schovat, nebo naklást vajíčka. Nicméně v rodině se nejen pohovka, ale i skříň (právě z důvodu plánovaného stěhování) z druhé ruky kupovaly a žádné nezvané návštěvníky si domů nepřinesli. Tudíž zprostředkovává zkušenost dobrá.

Děkuju moc :) právě že mám z toho velký strach.. jde mi vyloženě jen o tu šatní skříň, vše ostatní máme koupené nové, nikdy jsem nábytek z druhé ruky nekupovala, tak nevím nevím.. Taky si říkám že by mohli zalézt i do skříně, nejen do čalouněného nábytku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.11.21 17:10

@Mar__tanka1983

A vždycky vše bez problému? Tak oni breberky mohou být i v čisté domácnosti, člověk nikdy neví a na první pohled nemusí být vidět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17187
7.11.21 17:12

@Matylda.maty Ja jsem asi takova duveriva, ale myslim, ze divny lidi poznas a slušni nebudou prodavat skříň, kdyz vědí, ze maji problem s brouky. Ze by prodávali nabytek s čerstvou naloží a jeste to nestihli zjistit, to by byla velka nahoda. Nadruhou stranu z toho nejlacinejsiho nabytku se zas uvolnuji hnusy do vzduchu, to bych radsi podstoupila male riziko stenic…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23574
7.11.21 17:14

Kupuju z druhé ruky hodně, zvlášť nábytek pro děti, protože si ho upravím a natřu podle svýho. Máme i sedačku, než děti a koťata odrostou z telecích let. Vyhýbám se nábytku z paneláků, preferuju rodinný domy, spíše nakupuju v zimě a nechávám v garáži přemrznout. Hodně napoví fotky na facebooku, důkladně nábytek prohlížím a klidně odmítnu, když mám pochybnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1376
7.11.21 17:15
@Matylda.maty píše:
@Mar__tanka1983A vždycky vše bez problému? Tak oni breberky mohou být i v čisté domácnosti, člověk nikdy neví a na první pohled nemusí být vidět.

Ale kde vlastně máš jistotu, že do Ikei breberky nevlezou? Taky tam chodí tisíce lidí, jsou to velké prostory, pochybuju, že denně obchází každý záhyb s dezinfekcí. :P Nad těmito věcmi možná lepší tolik nepřemýšlet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.11.21 17:15

Já se cizích věcí extrémně štítim, takže bych nějaký přechodný úložný prostor řešila třeba právě v ikee, ale jen takovým tím pár tyčí, ramínek, textilní skříň, box atd. Je to nenáročné na dopravu, prostor, peníze, dá se to stěhovat a případně i nějak vhodně použít ve stálém bydlení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37136
7.11.21 17:20

Stěhovali jsme se a paní nám nechala skříně. Naštěstí vše v pohodě. Ale od cizích bych byla hodně opatrná. Nešla bych do postele a gauče z druhé ruky. Leda od rodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.11.21 17:22
@Sedmnactnulajedna píše:
Já se cizích věcí extrémně štítim, takže bych nějaký přechodný úložný prostor řešila třeba právě v ikee, ale jen takovým tím pár tyčí, ramínek, textilní skříň, box atd. Je to nenáročné na dopravu, prostor, peníze, dá se to stěhovat a případně i nějak vhodně použít ve stálém bydlení.

Mám to podobně :roll: :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat