Nachlazení - kdy dát ještě do školky a kdy už ne?

1837
6.9.09 13:12

Nachlazení - kdy dát ještě do školky a kdy už ne?

Ahoj,
přemýšlím, jak ten dotaz formulovat správně. Vím, na co se chci zeptat, ale doufam, že to napíšu správně.
zajímalo by mě, kdy „ještě“ dát dítě do školky, když je nachlazené.
U nás spousta dětí tam chodí s kašlem a rýmou, i když jim není dobře, což na jednu stranu chápu, protože nemůžou být většinu roku na paragrafu s rýmou.

Ale - naše malá ještě není „promořená“, loni jsme museli změnit školku, a muselo se 3 měsíce čekat, než se uvolní místo v nové, a pak chodila 2 měsíce a byly prázdniny.
Samozřejmě beru ohled na ostatní, a jelikož mám docela dobré hlídání (občas babičku a občas manžela, když nemá směnu), tak malou stahuju, když má hnusnou rýmu. Teď ji má :twisted: - nemá horečku, ale není jí dobře, je taková unavená a má studený ruce. To má od soboty, tak ji nechávám do úterý doma a ve středu že by šla.
Ale nedělám chybu ? Přemýšlím, jestli z ní nedělám „skleníkovou květinku“.
Jak to děláte vy, dáváte dítě, dokud nemá vysloveně horečku? Nebo jak?
Naše pediatrička je toho názoru, že od října do března by bylo nejlepší, kdyby dítě v ideálním případě bylo ze školky doma.

Ale já nevim… Jak není malá ve školce, je naprosto zdravá, jak tam je, tak má střídavě rýmy- nevim no.
jestli třeba jak jsem ji okamžitě s rýmou stahovala domů, tak jestli nebude zchoulostivělá nebo tak… Chápete jak to myslim, ne???
Napište prosím, jak to děláte vy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5018
6.9.09 13:20

Já mám velké štěstí, že manžel dělá dlouhé a krátké týdny, takže může relativně často hlídat a já navíc po mateřské dělala zkraje na poloviční úvazek, takže jsem neměla takovou nutnost dávat Vaška do školky za každou cenu…pokud měl trochu rýmu, ale normálně fungoval, do školky šel, pokud nebylo do týdne líp a zdálo se mi, že je i unavený a není mu dobře, nechávala jsem ho doma…při teplotě samozřejmě zůstal doma rovnou.Je fakt, že první rok školky moc neužil…kdybych neměla často manžela doma a práci na osm hodin, tak těžko říct, jak bychom to řešili..jsem zvědavá, jak to zvládne Dorka,k bude muset začít chodit o rok dříve než Váša.. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
980
6.9.09 13:20

MŠ a rýma

Zlatuško, já hodně využívám toho luxusu nechat si dítě doma, protože jsem na MD s mladším. Takže když vidím, že staršímu jdou nudle - i čiré a huhňá - tak do školky nejde. Nejde ani v tom případě, že ve školce je hodně nachlazených dětí - protože ne všechny mohou zůstat doma. Ale až nebudu mít tuto možnost, tak bych se zelenýma nudlema nedala nebo když uvidím, že je synovi zrovna ne optimálně.
Bohužel ale nemáme hlídání - babičky daleko :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
609
6.9.09 13:23

ty bláho - zrovna řeším to stejný, asi s tím rozdílem, že synovi jen trošku teklo z nosu a dneska ráno pokašlával, ale jinak v pohodě. Je mi to právě blbý vůči ostatním, jinak bych ho stejně nijak neléčila a stejně by běhal po venku. Řeším to hlavně proto, že si syn ve školce teprve zvyká, tak abychom hned na začátku nějak nemeškali…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
6.9.09 13:30

Judy můj manžel taky dělá „krátké a dlouhé“…

• tak já ji nechám doma. Aspoň na ostatní nenaprská, a dobře úplně jí teda není, má kruhy pod očima a celkově to už člověk pozná, jestli je to jen obyč rýma nebo jestli dítě prostě není ve své kůži…

No, snad se časem nějak otuží.
Je fakt že tady u nás byl šílenej skok s teplotama, ve čtvrtek vedro jak blázen a v pátek kosa jak v márnici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Gabika
6.9.09 13:31

Zlauska - na to neexistuje jednoznačná odpoveď. Niektoré mamky proste musia ísť do práce a nemajú nikoho, kto by sa o deti postaral, a ja chápem, že kým nemajú deti horúčku, tak ich do školky proste dajú. Zas na druhú stranu si myslím, že „skleníkovú kvetinku“ doma si nevychovávaš - ak ju do školky dávaš, nie je izolovaná a s baktériami/vírusmi sa stretne. Otázka teda je, kedy ju nechať doma. Podľa mňa je ideálne nechať dieťa doma čo najskor. Pre dieťa je najnáročnejšie obdobie tesne pred vypuknutím ochorenia a tesne po ňom. A to si už pozná každá mama sama. Napríklad u nás - najstarší syn, keď na neho niečo lezie, začne chrápať a mať kruhy pod očami. Ak ma vtedy požiada, že chce zostať doma, snažím sa vyhovieť. Ak chce ísť, nechám ho, ale keď vidím, že sa nezlepšuje, nechám ho doma. Tiež ho nechávam doma, keď začína kašľať. Napr. v noci začne kašľať, tak pár dní zostane doma, ale keď vidím, že už sa to ustálilo, že po pár dňoch odkašliava dobre, tak ho do školky pustím.

• Nahlásit
  • Citovat
VERONIKA
6.9.09 13:58

Kubík nebýval nikdy nemocný a teď 1. šel do školky a už v pátek ho PRÝ bolelo v krku, ale nevím - spíš mi přišlo, že je to takové to raní „vyschlo v krku“. Taky to mívám, hlavně teď když jsou takové teplotní rozdíly - ráno mě škrábe v krku a za hoďku už o ničem nevím.
Teplotu neměl, červené v krku taky ne, rýmu taky ne, nekašlal jen říkal, že ho škrábe v krku - dala jsem mu obklad na krček a šupajdil do školky. Ráno jsem o tom řekla paní ředitelce a říkala, že vypadá v pohodě a že kdyby něco tak zavolá, stejně jsem ho brala po obědě.

Včera měl trošku rýmu, ale v krku už ho nebolelo - kapeme do nosu, stříkáme do krku a je v pohodě.
Ještě nevím jak to zítra udělám, protože v úterý do školky nejde (jdeme k zubaři) tak si říkám, že ho nechám doma a ve středu pošupajdí!

Do školky se strašně těší a je tam moc rád takže to výmluva nebyla!

Já zase chápu maminky, že prostě nemůžou z práce zůstat doma pokaždé když dítko kýchne nebo má trošku rýmu!
Je jasné, že při teplotě, při zelených nudlích by se dítko už do školky dát nemělo, ale jak jsem slyšela tak i to je běžné :roll: :roll: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
9239
6.9.09 14:37

Ahoj,

to je těžké. Záleží opravdu i na dítku jak nemoci snáší, jestli skutečně potřebuje klid a vyležet či ti bude doma stejně lítat a půjdete i ven.
Já osobně Viki se snažím dávat až když je opravdu OK. Ale takové ty rýmy (typu zacpaný noc, sem tam průhledná nudle, občas mluvení „přes“ nos) dávám - to by se přes zimu do školky ani nepodívala.
Ve chvíli kdy začíná kašlat, červeno v krku či teplota - zůstává doma a dbám na to aby se doléčila (né tři dny doma a šup zpátky, i když jsem slyšela že ani to není úplně super).
Ovšem ANO mám tu možnost až budu chodit do práce situace bude jiná a hold budu muset sem tam strčit dítko i ve špatném stavu (s teplotou ale teda neee, ovšem V. mívá rovnou horečku teploty spíš ne).

Ohledně nakažení ostatních jsem se obávala ze začátku po tom co vidím v jakém stavu děti chodí. :nevim: Stejně je ve třídě víc jak polovina vždycky nemocná či nachlazená. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
6.9.09 15:47

díky za příspěvky!

GAbika - to jsem potřebovala slyšet - u nás je to přesně tak. Když to nepodchytím na začátku (= nenenchám ji doma hned), tak se to rapidně zhorší.
Jen jsem tak přemýšlela, jestli konkrétně tohle by se časem zlomilo - jestli by se „obrnila“ a začla ta nachlazení snášet líp..
Ale asi ji nebudu mořit, zase uhánět jí teplotu jenom v nějaké naději, že ta nachlazení začne časem líp snášet…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2675
6.9.09 17:58

Ahoj, zrovna ve čtvrtek se mi zdálo ráno, že náš malý (3,5 roku) začíná mluvit nosem a jako se zakuckávat. Do školky jsem ho pustila, chodí tam první rok. Šla jsem pro něho po obědě a to už tam chudinka dvě hodiny plakal a nemohly ho učitelky utišit. A že prý jim při jídle usínal a padal do talíře. Doma se vyspal a měl 38,5 st. Horečky se s náma táhly 3 dny a dneska má luxusní rýmu. Takže příště budu taky řešit, jestli ho poslat nebo hned nechat doma. Když budu mít možnost, tak ho asi den nechám a uvidím, co se z toho vyvrbí. Mně je jich pak líto, když je jim zle a nemají maminku :) :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
VERONIKA
6.9.09 18:11

Rafaelo - ježiš a proč ti učitelky nezavolaly 8O 8O 8O
U nás ve školce je to prý tak, že pokud tam dáš nachlazené dítko a učitelce se za hoďku nebo za 2 zdá horší tak okamžitě volají rodičům což si myslím, že je dost rozumné!
Dělají to tak i když si tam malošek nemůže zvyknout, ráno pláče a nemůžou ho přes dopoledne utišit! Je mi jasné, že je to pro pracující maminku náročné, ale určitě se to vždycky nějak dá vyřešit!
No mě se to teď kecá, když jsem doma :oops: :oops: :oops: - uvidíme co mi pak umožní zaměstnavatel, když s manželem oba směnujeme a jsme u stejné firmy :roll: :roll: :roll:
Babičku máme jen jednu (teda máme 2, ale ta druhá nemá o děti zájem) a prababičkám bych je v žádném případě nesvěřila ani v krajním případě - to by asi maloši hlídali pradědáčky :? :? :?

Tak náš drahý jde zítra do školky, přes nos už nehuhňá, teplota žádná, aktivní je až běda takže pokud nebude ráno nějaká změna tak šupky dupky do školičky! :wink: :wink: :wink:
Taky se u něho nachlazení snažím podchytit hned na začátku - dostane kapky a dál to naštěstí skoro nikdy nepokračuje! Nemocný byl 3krát tak snad to bude v kolektivu zvládat.

• Nahlásit
  • Citovat
2675
6.9.09 19:34

Veroniko, to fakt nevím, proč nezavolaly :( . Asi že věděly, že za „chvilku“ přijdu a možná si myslely, že se malému stýská… já nevím. A on jim to manžel ráno neřekl, že možná bude mít malej rýmu :roll: Ale je pravda, že byl teda žhavej na dotek hodně, tak jsou to asi trumpety no :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
VERONIKA
6.9.09 20:44

Chudáček malý :cry: :cry: :cry:
Některé učitelky jsou tak trošku bez zájmu, protože na dítku je poznat jestli je nemocné nebo je mu smutno - kor po X letech praxe a práce s dětmi!

Já už do „naší“ školičky chodím otravovat 2 roky aby mi Kubču vzali - dokonce jsem si vloni musela dát v práci žádost o prodloužení RD, protože mi Kubulu nevzali do školky - a musím říct, že s přístupem všech učitelek i paní ředitelky jsem nadmíru spokojená!
Opravdu mi to čekání a prodloužení RD stálo za to a ne jenom na školku - máme Karolínku :potlesk: :potlesk: :potlesk:

Holky, vám i vašim dětičkám přeji krásné zážitky ve školičkách a hlavně co nejmíň nemocí :huban: :huban: :huban:

• Nahlásit
  • Citovat
2675
6.9.09 21:52

Tak to se ti to prodloužení opravdu vyplatilo :) .

U nás je to se školkama na pytel, i tak nám ho vzali jen s odřenýma zádama (byli jsme pod čarou, ale někdo nastoupil jinam, tak se uvolnilo místečko). Paní učitelky jsem viděla celkem 4×, působily mile. Příště to musím do manžela nahustit víc, aby jim to řekl (ráno vodí do školky on). Ale synátor už se tam zase těší, tak to asi žádný stopy nezanechalo. Jenže bude minimálně do středy doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JaSe
6.9.09 22:00

Ahoj,
zrovna dneska jsem tohle téma řešila se svou známou, která je už léta učitelkou v MŠ. Řekla mi, že děti se zelenou rýmou posílají hned domů, když mají normální rýmu, tak je vezmou.
Mám dvojčata (skoro 4 roky), ve školce jsou 4 dny. Včera kluk kýchal, tak průměrně 1× za hodinu. Jinak mu nic nebylo, trošku mu teklo z nosu po kýchnutí.
Dneska už mu bylo dobře, takže děti zítra půjdou do školky, teplotu včera ani dneska neměl, ale kdyby měl teplotu nebo začal kašlat, tak si děti asi taky nechám doma. Byla by to smůla, dostala jsem práci na zbytek září, tak bych ráda nastoupila (tím pádem zítra zruším rodičák a děti budou ve školce spát).
Od října bych měla začít pracovat už normálně, jsem samoživitelka, takže v případě nemoci dítěte (nebo rovnou obou dětí) to budu mít napínavý. Musela jsem si zajistit hlídání na dlouhodobější nemoci dětí, tak jsem oslovila hlídací agenturu. Je to dost drahá záležitost, tak doufám, že je nebudu muset moc využívat. Ale nemám jinou možnost a o tu práci nechci přijít.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama